Author Topic: Téma číslo 630 (20. 1. 2014) - Prošel jsem hlubokým lesem  (Read 1156 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Prošel jsem hlubokým lesem a napsal o tom drabble!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pirát a poklady
« Reply #1 on: 20. Jan 2014, 16:26 »
Pirát a poklady (4010)

Zakopávat poklady na opuštěná místa bylo nedílnou součástí pirátského života napříč historií, takže ani Terenc Timotej III. nebyl výjimkou.
„Přistál jsem na souřadnicích, který pozpátku dávaj datum narození mojí mámy,“ zapisoval si mapku, „a šel na sever. Vstoupil jsem do lesa a prošel jím sto padesát kroků až tam, kde byl nejhustší, a zakopal truhlu pod jedinou borovici široko daleko.“ Uložil záznam a těšil se, jak nakradené cennosti získají na ceně.
Akorát zapomněl na ten drobný detail, že Delta Duncinane patřila mezi planety s nejvyšší populací treantů ve vesmíru a brát tamní les jako neměnný orientační bod se nemuselo vyplatit.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Hrdina horolezců
« Reply #2 on: 20. Jan 2014, 16:38 »
Hrdina horolezců

„Dědo, vypravuj nám zase o tom, jak jsi přežil výstup na Brumbraputru!“ žadonily děti a očka jim zářila jako sníh na horských hřebenech.
„Bylo to drsné, děti,“ přitakal stařešina a spustil, „z té hory šel strach, bylo úplně cítit, jakou má bestiální sílu. Připadali jsme si, že nás každou chvíli rozmáčkne, a některým se to opravdu stalo. Já ale vytrval. Prošel jsem lesem tak hustým, že jste to nezažily, a smradlavým až hrůza a stanul na samém vrcholu světa.“
Možná se zdá, že se trochu naparoval, ale na to měla každá blecha, která přežila pobyt ve Wyrrgulhukově kožiše, svaté právo.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Práce pro jednoho
« Reply #3 on: 20. Jan 2014, 21:37 »
Práce pro jednoho (16 BBY)

Champie, Chlouppek a Wyrrgy byli na epické výpravě a ta je dovedla až na okraj temného, hlubokého lesa, z kterého šel strach. Naštěstí byla kousek od něj pěkná hospoda, takové sedmá cenová, kde mohli uhasit žízeň, odpočinout si a nabrat síly, které budou jistě potřeba.
„Kampak máte namířeno, vašnosti?“ zeptal se hospodský a přinesl chlast na stůl společně s šiškou tlačenky a chlebem.
„Hledáme Sarkafarkovu kryptu,“ odpověděl upřímně Chlouppek.
„No… to musíte do lesa,“ polkl místní domorodec na sucho.
[„Tam mě nikdo nedostane,“] zachutnalo Champiemu pivo.
„Chtělo by to toho nejsilnějšího a nejodvážnější-.“
[„No jo, brum brum, vždyť už jdu!“]

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: