Author Topic: Téma číslo 627 (17. 1. 2014) - U nás na severu  (Read 1079 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
U nás na severu nikdy nebloudíme a píšem drabble!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Kontrast a kontinent
« Reply #1 on: 17. Jan 2014, 16:44 »
Kontrast a kontinent (šesté století)

Kolem ohniště sedělo pět rytířů kruhového stolu a nabírali síly po celodenní cestě vánicí.
„Nebývalá plískanice,“ prolomil ticho král Pellinore, vůdce chrabré družiny, která neohroženě vyrazila do samého středu Francie v době, kdy ještě nebyla obývána zbabělými matlaly, a mlsně koukal na opékaného zajíce.
„Já osobně takovou nepamatuji,“ souhlasil Lamorak, jeho syn, dost mladý na to, aby mu to všichni věřili.
„Já také ne,“ přidal se Percival, Lamorakův mladší bratr, a upřel pohled na Alpy.
„Nedivím se, že tu nevznikla pořádná civilizace,“ soudil Dornar a přiložil.
Sir Edvin seděl kousek stranou, mlčky lízal rampouch a myslel si něco o buzících.

Fandom: Equilibrium
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Zmijí zvyky
« Reply #2 on: 17. Jan 2014, 17:34 »
Zmijí zvyky (1974)

Společenská místnost Zmijozelu byla podezřele živá a ani obvyklá hladinka reziduální deprese nezabránila těm několika účastníkům čajového dýchánku v konverzaci.
„Nejlepší kaviár dělá moje babička v Shropshiru,“ pravil blonďák číslo jedna.
„U nás na něj matka vždycky jenom kápne citrón a je hotovo,“ převzal štafetu blonďák číslo dva.
„Já se ho jednou tak strašně přejedl, že už to nemůžu ani vidět, bohatě mi stačí ty topinky,“ dodal blonďák třetí.
„Podle mě je kaviár strašně mainstreamový,“ přidala ještě stereotypní emo blondýna a bylo ticho.
A Flann, emigrant ze Severního Irska, se šel radši učit, protože netušil, o čem se to baví.

Fandom: Harry Potter
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Tam a zase zpátky
« Reply #3 on: 17. Jan 2014, 23:25 »
Tam a zase zpátky (2186)

Vítr je vál všemi směry, jako když po svých došlapali do nějaké Itálie, kde do nich cpali kdejaké limoncino a všemožné místní pálenky, až jim z toho bylo špatně. Z Ruska to tam byla pěkná štreka a tak nějak si říkali, že už se schyluje ke konci a že brzy opustí tuhle planetu a podívají se zpět do galaxie, osvobozené od nebezpečí Reaprů.
Jenže osud tomu tak chtěl, aby potkali nějakého Ernu, kterému se neprozřetelně zmínili o ruské vodce. Ukázalo se totiž, že je Fin a po jeho „To u nás na sever!“ byli zas o pár tisíc kilometrů jinde.

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: