Author Topic: Téma číslo 580 (1. 12. 2013) - Z pekla štěstí  (Read 1380 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Opožděně, ale s láskou, vyvěšuju první prosincové téma. A protože v prosinci jsou Vánoce, budu je vybírat podle pohádek.
Máme Z pekla štěstí, že hned to první je dost lehké.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Smůla a splín
« Reply #1 on: 01. Dec 2013, 21:11 »
Smůla a splín (pro Keneu)

„Jednu sklenku vína na spláchnutí žalu, příteli,“ ozvalo se ode dveří benátské taverny a dovnitř vcházel jmenovec místního kupce. Muž za pultem si návštěvníka, jenž byl až do nedávné bouře vévodou milánským, prohlédl, po zralé úvaze nalil odrůdu obzvláště sladkou a poslouchal nářek nebožákův.
„Což může světu vládnout jakýs řád, když spravedlnost marná je? Bych stále svoje město měl, leč Prospero měl kliky plnou řiť a čáry, kouzla poslal mi co trest. Já bral jsem pouze to, co právem patřit mělo mně!“
„Jo, to znám,“ ozval se od vedlejšího stolu Shylock a nebýt Žid, další sklenku by vzal na sebe.

Fandom: Crossover (Bouře + Kupec benátský)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Peklo a podvody
« Reply #2 on: 01. Dec 2013, 21:24 »
Peklo a podvody (3979)

Všichni vědí, že kasina jsou stroje na obírání lidí. Ve čtyřicátém století se na tom změnilo jediné: obírány byly legálně i jiné živočišné druhy. Přesto se občas našel někdo s takovou klikou, že se mu povedlo s pravděpodobností nejen remizovat, ale občas i vyhrát.
A pak tu byl ten úkaz na Tangaru Tau, kde jakýsi mužík vyhrál sedm milionů irských liber. Samozřejmě ho hned čapla ochranka, protože  bylo jasné, že podvádí, ale našli u něj jenom kočičí pracku.
Kočičí pracku Kliky +50, kterou irský čert šlohl svému pekelnému nadřízenému. Nikdo ze smrtelníků ji nepoznal, ale čert byl převelen k buzerantům.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Výbušné selhání
« Reply #3 on: 01. Dec 2013, 21:39 »
Výbušné selhání (2186)

Když Grok pobíhal po vyprahlé zemi jeho domovské planety, automaticky se v něm probudila obrovská hrdost na to, že pochází právě odtud. A vidina toho, že všechny krogany sklidí nějakej šmejd z vesmíru, byla prostě neakceptovatelná. Navíc se tu Cerberus výmazové snažili zničit snažení sblížit turiany s krogany a posunout aspoň trochu misky vah na stranu živých.
Náš zubatý kuchař a jeho zahalená parťačka ale ještě neřekli poslední slovo a snad jen díky štěstěně se prokrajovali šiky po zuby ozbrojených hord a vzdorovali jejich přesile. A štěstěna je neopustila ani poté, co Groka nabrala raketa z Atlase a náhodou nevybuchla.

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: