Author Topic: Téma číslo 563 (14. 11. 2013) - Druhý zákon robotiky  (Read 1452 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Se nám ty druhé zákony pěkně sešly, co?
Robot musí poslechnout člověka, kromě případů, kdy je to v rozporu s prvním zákonem. (první zákon bude možná jako téma taky, dá-li random, každopádně kdo ho nezná, tak je brambora)

A pokud by někdo náhodou namítal, že zákony robotiky nejsou zákony fyzikální, tak je brambora taky.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Alko v říši divů #13
« Reply #1 on: 14. Nov 2013, 18:02 »
Alko v říši divů #13 (2414)

Průzkum téměř nekonečně rozlehlého podpalubí Alice sice trvalo dlouho, ale v některých skladištích nacházely dost zajímavé věci,  které za ten relativní týden strávený jejich hledáním mezi pytli s parabolickou rýží prostě stály.
„A kurva,“ polkl Alko na sucho ve chvíli, kdy otevřel jedno ze skladišť, které k těm výše zmíněným nepatřilo, a to proto, že proti němu vyběhli tři strážní roboti s energočepelemi.
„Vypněte se!“ zařval, doufaje v platnost některých zákonů robotiky.
Jenže roboti na něj pochodovali dál a tehdy inženýrovi došlo, že tyhle stroje nekonstruoval obyčejný člověk a že na to musí jinak.
„Sudo vypněte se!“
 A byl klid.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Nevhodné náměty
« Reply #2 on: 14. Nov 2013, 18:55 »
Nevhodné náměty (19 BBY)

[„Jsem četl jednu takovou amatérskou povídku,“] přiznával Simbacca lehce zadýchaně svou nejnovější půlnoční neřest, která na nějakou dobu překonala vyžírání špajzky, [„a tam ten pán psal o světě, kde roboti byli ale úplně blbí. Žádná umělá inteligence, žádné dálkové ovládání nebo podřízené okruhy a hlavně nesměli nikdy ublížit člověku a vždycky ho poslechnout na slovo, jinak se jim přetížily obvody a na místě vybouchli. Nebylo by super, kdyby to tak bylo i u nás?“]
„Bylo,“ souhlasila Jessica, rovněž shodou nepříznivých okolností poněkud zadýchaná, „ale teď se prosím tebe soustřeď na vykrývání, nebo z nás ti naši nadělají krmení pro rybičky!“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Loajální AI
« Reply #3 on: 14. Nov 2013, 23:13 »
Loajální AI (6 BBY)

„Já ti prostě říkám, že jakmile začnou mít stoje emoce a vlastní touhy, tak je to jako posadit Asyrka před tlačítko k odpálení neutronové bomby… koledujem si o průser,“ vážně kýval hlavou a mluvil potichu, aby ho robot neslyšel, neuvědomujíc si, že mikrofony jsou mnohem citlivější, než běžné organické uši.
„Neboj, Ještěrka, Ády je neškodný.“
„Před chvílí roztrhnul Gamorreana na dvě půlky. To mi moc neškodné nepřijde, Voppičáku.“
„Ale pořád je vázaný druhým zákonem vůči svému pánovi, neboj.“
„Jako by toho nebyly nekrology plný…“
„Chceš důkaz?“
„Ne.“
„Dobře, Ády, zlom mi ruku… vidíš? Nic-aaáá! Kurva!“
„Hmm, radši skočím pro doktora.“

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: