Author Topic: Téma číslo 532 (14. 10. 2013) - Nohy z jílu  (Read 1586 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 532 (14. 10. 2013) - Nohy z jílu
« on: 13. Oct 2013, 23:04 »
Nohy z jílu vám sice při sportu můžou připadat jako značný hendikep, ale u psaní drabble to vůbec nevadí. A pokud jste doteď otáleli v psaní, potože jste čekali na důkaz toho, že je drabble lepší, než jakýkoliv sport, tak už nemusíte. 

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Vesnická tancovačka
« Reply #1 on: 14. Oct 2013, 10:56 »
Vesnická tancovačka

Mám nohy jak z jílu, k tanci vyzvat Mílu? Tančit neumím.
Míla je mi milá, přibývá mi síla, proč to nezkusím?
Zakoktám se v řeči? Alkohol mi svědčí, nervy zažene!
Než se z chlastu svalím, třeba Mílu sbalím, dnes neřekne ne.
Přes parket se šinu, hudebníky minu, ploužák budou hrát.
Přijde moje chvíle, přitočím se k Míle, řeknu mám tě rád.
Chtělo to víc štěstí, Radek dal mi pěstí, s Mílou odchází.
Monokl na oku, padám do potoku, konec nesnází.
Jsem celý od bahna, Míla byla vnadná, Radek ale silnější,
v příští tancovačce, své srdce dám Kačce, ta je vlídnější.

Fandom: Originální, poezie
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Hlína a hrad
« Reply #2 on: 14. Oct 2013, 16:26 »
Hlína a hrad (4050)

Vlkodlačí pevností na Snorriku 7 se rozléhalo kvílení sirén a malá posádka vybíhala na hradby. Trpaslíci, jejichž chlast si místní alfa dovolil urazit, zjevně nelenili a začali s obléháním.
Dělostřelectvo spustilo palbu, štít nad hradem ovšem nepovolil. Vzniklé teplo pouze roztavilo všudypřítomné závěje a obráncům tak doslova teklo do bot.
Trpaslíci chvilku mudrovali na neúspěchy artilérie, ale pak se ožrali a začali vymýšlet alternativní postup. Zlomili hodně tužek, pouráželi hodně matek a nakonec použili prastarou židovskou technologii a uplácali hliněné obléhací golemy.
A protože je zapomněli vypálit, ukázalo se, že ani v jednačtyřicátém století nepatří vodní příkop do propadliště dějin.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Lacien

  • Rytíř politická mrtvola
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 64
  • Velkej žlutej lítací bagr.
    • View Profile
Dračí golem
« Reply #3 on: 14. Oct 2013, 18:39 »
Dračí golem

Těžko říct, proč to děcko napadlo uplácat z hlíny postavičku ne člověka, ale draka. Výsledek sice připomínal spíš hybrida, ale myšlenka v tom byla a dala mu duši. O tom dítěti se vždycky říkalo, že není normální.
Hliněný dráček měl jedno kamenné oko, které mu neustále někdo bral a zase vracel, jakmile se zjistilo, že když ten kus křemene má v hlavě, dostává sklony propalovat ubrus.
Dráčka to neskutečně iritovalo. A tak, když takhle jednou za uherák chvíli něco viděl, využil příležitosti.
Dům shořel a nikdo dodnes neví proč. Pláče jednoho děcka, které ztratilo hliněnou sošku dráčka, si nikdo nevšímal.

Fandom: dunno, napadli mě sice mumínci (znáte tu povídku o dráčkovi?), ale v podstatě to s tím nemá nic společného.
Do you hear the Whisper Men? The Whisper Men are near.
If you hear the Whisper Men, then turn away your ear.
Do not hear the Whisper Men, whatever else you do.
For once you’ve heard the Whisper Men, they’ll stop and look at you.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
O velikém řepákovi
« Reply #4 on: 14. Oct 2013, 19:58 »
O velikém řepákovi (20 BBY)

„Hééj, rup!“ ozývalo se rytmicky z temné džungle a ať už to říkal kdokoliv, patrně mu jeho záměr příliš nevycházel. Na les dávno padla tma, pralesní příšery zvědavě vystrkovaly čumáky a bavily se pohledem na zoufalou skupinku.
„To je na hovno tohleto,“ prskal mistr Habili, „skočte někdo pro posily.“ A někdo skočil, vrátil se s nimi a hejání započalo nanovo, opět bezvýsledně.
„Skočím ještě pro šamana,“ ozvala se lehce zoufalá Fosh a za chvíli ho přivedla.
„Často je to jediný sval, co otočí váhy,“ řekl prorocky a přiložil drápek k dílu.
A všichni táhli, až Simbaccovy nohy z jílu vytáhli.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Sagwen Aisling

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 316
  • Where should i put myself in use?
    • View Profile
Hamblivka
« Reply #5 on: 14. Oct 2013, 22:08 »
Hamblivka

Saphyria nebola vyložene hamblivá. Mala rada tanec, ale že by bola vyložená tigrica sa tiež nedalo povedať. Kým bola triezva. Niežeby holdovala alkoholu, skôr zišla z obvyklých chodníčkov v novom zamestnaní s osadenstvom Perunica Express. Na partnerov však vždy bola vyberavá. Možno až moc. Avšak po prijatí istej zamestnankyne sa s ňou začali diať veci, ktoré si nevedela vysvetliť. Začala sa v jej prítomnosti zajakávať, jej líca menili fabru z modrej na purpurovú a nesmelo sa vyhýbala jej priamemu pohľadu. Nehovoriac o tom že ju neposlúchali nohy a podlamovali sa jej kolená, keď s ňou bola v jednej miestnosi. Trapas.

Fandom: Mass Effect
“He, who makes a beast out of himself, gets rid of the pain of being a man.” Samuel Johnson


Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Krátká procházka
« Reply #6 on: 14. Oct 2013, 23:02 »
Krátká procházka (2185)

„Co se tak flákáte?!“ házel Fishta hlavou a koulil u toho očima. Pishta se při té příležitosti vrtal v nějakém granátu, který vyrobil ze zbytků, které našel v ledničce a jestli mu to někdo brzy nezabaví, tak mu budou dorůstat ručičky.
„No, mám nějak těžký nohy,“ přiznal Grok a šoural se skutečně hlemýždím tempem. Narva byla hned za ním a do kroku jí bylo přibližně stejně.
„Arrr, tak už ssebou hněte. Kvůli vám nesstihnem zábavu!“ mudroval pyrotechnik, a jak dokončil své dílo, nervózně ho snědl.
„Keelah, jenže když jste říkali, že se jdem projít, nevěděli jsme, že myslíte po prkně!“

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: