Author Topic: Téma číslo 360 (25. 4. 2013) - Dtn 1.13  (Read 1377 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 360 (25. 4. 2013) - Dtn 1.13
« on: 24. Apr 2013, 12:32 »
Poslední kniha Mojžíšova, Deuteronomium, je tady a ani to nebolelo, co?
Židé už mají dost toho, jak čtyřicet let střídavě bloudí a spí v poušti, a začínají brblat proti Hospodinovi. Mojžíš se ho ale zastává, tak trochu moralfaguje a hlavně se odvolává na minulost, kdy z lidu vybral jemu vůdce:
Vydejte z sebe muže moudré a opatrné, a zkušené z pokolení svých, abych je vám představil.

O něco podobného se lidi snaží i v současnosti a moc se to nedaří, tak jak to asi muselo dopadnout tenkrát...
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Lest anarchistova
« Reply #1 on: 24. Apr 2013, 16:20 »
Lest anarchistova (4201)

„Dostali jsme slovo boží,“ oznámil kněz Edvina shromáždění, které se uskupilo před chrámem, a začal rozbalovat obdržený svitek z velrybí kůže, z nějž jasně svítily runy.
„Náš pán si přeje, abychom ze svých řad vybrali ty, jež v politice by rádi působili a pro to mají vlohy,“ přeložil to kněz do řeči plebsu a na opravdové volby nebylo třeba dlouho čekat. Většina obyvatel Mjöðlandu pouze volila, ale pár kandidátů se nakonec našlo.
Krátce po konci voleb se všichni úspěšní setkali na louce, kde plánovali postavit parlament, tam je sám bůh rozstřílel na mraky a všichni viděli, že je to dobré.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Rekrutáž pro rebélii
« Reply #2 on: 24. Apr 2013, 18:34 »
Rekrutáž pro rebélii (16 BBY)

[„Pracky vzhůru, tohle je přepadení!“] zařval Simbacca fakt profesionálně a namířil meč na velícího důstojníka před sebou. Imperiální posádka věznice byla jeho náhlým vstupem skrz větrací šachtu natolik zaskočena, že se nezmohla na sebemenší odpor.
[„Fofrem otevřete cely 10 až 20, sic vás ztrestám svou mocnou čepelí,“] zavelel a jemně tlačil na Sílu, aby se necukali.
„Proč jen těch deset?“ zeptal se důstojník, když Jessica skrz vysílačku potvrdila, že se cely otevřely.
[„Protože tohle nejsou zločinci, jen veteráni z války klonů. Vaši předchůdci. Seznamte se,“] ukázal na kameru, [„a zamyslete se nad sebou, protože jedni z vás dvou mají rozum.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Keisell Swonn

  • Rytíř politická mrtvola
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 78
  • Ne, řekla jsem, ne.
    • View Profile
Já chtěl být ...
« Reply #3 on: 24. Apr 2013, 20:00 »
Já chtěl být ...

"Nechápu proč musím zrovna já musím se učit na faráře." odfrkl si bratr, když poslední kus oblečení strkal do batohu. Otec prošel kolem fotek dědů, bratrů a zastavil se na místě, kde nebyla fotografie. "Synu, každý z naší rodiny se zavázal Bohu, jen já sešel z cesty a proto chci aby i ty jsi následoval tradici a stal se farářem."

Netrvalo dlouho a bratr složil zkoušky. Už to nebyl chlapec mladý a hloupý, naopak to byl moudrý a zkušený muž. Svou faru vedl opatrně a všechny lidi miloval a tak i bratr se dostal na zeď, kde chyběla otcova fotografie.

Fandom: Novodobí středověk
"Ale já říkala, ať na to nesahá!"

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Nevhodný adept
« Reply #4 on: 25. Apr 2013, 21:39 »
Nevhodný adept (2187)

„Nalijte mi něco k pití a začněme,“ zavelel Wrex a prohlédl si všechny zúčastněné vůdce klanů. „Náš lid dostal novou šanci a my ji nemůžeme nevyužít. Musíme pozvednout naši civilizaci z prachu minulosti. Válka nás semknula a zbavila nás okovů prokletí genofágu.
Tuchanka bude opět vzkvétat a my budem vychovávat naše děti moudré a poučené z našich chyb!“ zaznělo souhlasné bručení a potlesk.
„Aby se tak mohlo stát, budu pod sebou potřebovat zkušené krogany, kteří vědí, kam nás dostala naše krvežíznivost a sobeckost. Chci slyšet jména vhodných adeptů.“
„Co třeba Grok?“
„Ten… kuchař z Perunica Express?“
„Jo, ten.“
„Zamítá se!“

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: