Author Topic: Téma číslo 349 (14. 4. 2013) - Leviticus 10.9  (Read 1432 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 349 (14. 4. 2013) - Leviticus 10.9
« on: 13. Apr 2013, 13:20 »
V knize Leviticus toho Židi strašně moc spálí (dobrá ironie, ne?), ale taky tam padne jedno strašné moudro:
Vína a nápoje opojného nebudeš píti, ty ani synové tvoji s tebou, kdyžkoli budete míti vcházeti do stánku úmluvy, abyste nezemřeli.

Prostě parafrázovaná třetí direktiva, mno.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Uličníci
« Reply #1 on: 13. Apr 2013, 13:44 »
Uličníci (2199)

„Tak naposledy,“ Narva stála s rukama v bok a za hledím masky jí z očí šlehaly opravdické blesky, „sem se normálně nesmí, pokud nejste technici a osoby s bezpečnostní prověrkou. Je tu spoustu nebezpečných a drahých věcí, ke kterým, když se špatně přiblížíte, tak vás můžou zabít a společně s vámi i nás všechny. Tohle není žádné hřiště na hraní a už vůbec se sem nesmí chodit úplně na šrot!“
„Promiň, Narvo,“ omluvil se provinile Grok a šťouchl do Loba.
„Moc nás to mrzí, této,“ omluvil se a šťouchl do Morba.
„Už to víckrát neuděláme, slibujem,“ škytl a pozvracel podlahu.

Fandom: Mass Effect

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Kvantové kompromisy
« Reply #2 on: 13. Apr 2013, 15:39 »
Kvantové kompromisy (44 BBY)

Malá Zeltronka nadšeně poskakovala bespinskou ulicí. Ještě chvíli a uvidí na vlastní oči místo, kde bydlí Temný mstitel a její mistr.
[„Tak jsme tady,“] pronesl Wookiee a ukázal na jednolitou zeď před sebou.
„A kde jsou dveře?“
[„Schované. A než je otevřu, chci, abys znala základní pravidlo,“] odkašlal si Temný mstitel a pomalu si sedal do meditačního posedu.
[„Ve vlastním zájmu se nikdy nesnaž vejít dovnitř pod vlivem vína nebo podobného patoku, je to smrtelně nebezpečné“]
„Proč?“ zeptala se, zatímco se kolem něj formovala zelená světýlka.
[„Protože jestli se té sračky dotkneš a ukážeš se mi, vytřískám z tebe duši.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Můj kostel, můj hrad
« Reply #3 on: 14. Apr 2013, 15:09 »
Můj kostel, můj hrad

Edvin, bůh básnictví, pivovarnictví a antikoncepce, si příliš nezakládal na svatostáncích. Lidé, kteří v něj věřili, ho většinou velebili epickými básněmi, pivními festivaly a tím, že neměli neplánované děti.
Přesto se ale v galaxii našlo pár chrámů zasvěcených právě jemu. Menší budovy, dost často dřevěné a s minimem zlata a podobných cetek, vybavené impozantní akustikou a nádrží piva místo svěcené vody. Rovněž se často nacházely někde na periferii, jejich zdi porůstal chmel a dveře runy.
Hlavním prvkem, který všechny tyto kapličky spojoval, byl nicméně impozantní obranný mechanismus, který okamžitě vypařoval veškeré víno, byť by bylo v žaludku nějakého příchozího heretika.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: