Author Topic: Téma číslo 4526 (20. 9. 2024) - Výměnný obchod  (Read 24 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6420
  • The Progeny
    • View Profile
Uděláme Výměnný obchod, jo? Vy budete psát drabbly a já vám pošlu lentilky.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 600
    • View Profile
Krabička vs tajemství
« Reply #1 on: 19. Sep 2024, 18:11 »
Krabička vs tajemství

“Já obdržím vaše tajemství, vy na oplátku jednu z těchto krabiček.”
Motýlí elf probodával se usmál, což Tullyho maličko vyděsilo. Drcl loktem do Ciana. Snad o tom nepřemýšlel? Jeho kamarád ale působil, že je motýlím elfem fascinován.
Tullymu se tohle jako dobrý obchod nezdálo. Měl tolik otázek. Může si krabičku vybrat? Záleželo na druhu tajemství? Jak velké muselo být, aby se to elfovi líbilo?
Než se stihl na cokoliv zeptat, Cian své tajemství ze sebe dostal a za odměnu jednu z krabiček kolem elfa vyfasoval. Tully brzy zjistil, jak moc blbý ten výměnný obchod byl - Cian si své tajemství nepamatoval.

Fandom: DRAO
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6420
  • The Progeny
    • View Profile
Kšefty s kamením
« Reply #2 on: 20. Sep 2024, 00:40 »
Kšefty s kamením

Prodávat drahokamy ze dna moře byl občas trochu oser, ale i posádka Sviňuchy občas potřebovala peníze na palivo a torpéda. A Fróði tedy zkoušel nějaké střelit, kdekoliv mohl, teď například jedné rybářce v jedné malebné vesničce na pobřeží. Co by na tom mohlo nevyjít, že?
„Jsou pěkné,“ konstatovala, když si prohlédla rubíny, a Frodo, koukaje jí do výstřihu, si pomyslel přesně to samé.
„Ale koupit si je nemůžu, víš? My tu dolary úplně neoplýváme...“
„Tak víš co?“ pokrčil Fróði rameny, „uděláme výměnu. Já ti dám tenhle pěknej červenej kamínek a ty mi dáš… támhleten košík ryb.“
Takže to dobře dopadlo.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4495
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Odlehčení obchodníci
« Reply #3 on: 20. Sep 2024, 01:14 »
Odlehčení obchodníci

Tržiště v hlavním městě Aargonaru, které už by mimochodem zasloužilo jméno, bylo vtipné. Zejména tedy za vlády toho malého zmrda Putiniho, kdy tam člověk mohl zaslechnout rozhovory, jaké by spíš čekal v nějakém absurdním dramatu.
„Ložiska! Kolečková ložiska za pakatel, kilo jenom za litr vody!“
„Vyměním ojetý speeder za menší nemovitost někde v poušti!“
„Nové boty za staré maso, beru i krysí...“
„Maso nemám, nestačily by vám tyhle sluncem sušené žížaly?“
Směnný obchod byl prostě in. Navíc kdo s sebou měl furt vozit ta kolečka bublů, když i chleba jich po té brutální inflaci stál asi tři sta padesát milionů...

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8679
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Barterový bonus
« Reply #4 on: 20. Sep 2024, 01:38 »
Barterový bonus

Champbaccovi to chvíli trvalo, ale nakonec výměnnému obchodu docela přišel na chuť. Ne hned, samozřejmě, protože v civilizovaných časech měl prostě republikový kredit svoje výhody, byť ho nešlo použít na některých planetách ve Vnějším okraji.
Za Impéria to ale byla docela jiná pohádka. To pak ochotně vyměňoval hromady součástek z druhé ruky, šrotu a nevybuchlé munice za jídlo, palivo a samozřejmě chlast. Bylo to rychlé, mohl to udělat i v největší prdeli a nemusel si špinit ruce s tím svinským imperiálním kreditem.
A nezanedbatelnou výhodou bylo taky to, že měl na takové kšeftování díky schopnosti od Fringera bonus plus pět.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1000
  • Relic of the Past
    • View Profile
Neuskutečněná transkace
« Reply #5 on: 20. Sep 2024, 08:53 »
Neuskutečněná transkace

Muž stále neodcházel a Morvinovi začaly docházet nervy. Podíval se na Ronyho, ale ten byl zaměstnaný komunikací se servírkou a snahou dostat se pod její bederní roušku.
"Víš ty co?" řekl rogue a pomalu přesunul pozornost k dotěrnému banditovi který si hrál na lovce.
"Tady ti dám jeden zlatý a ty si ho vezmeš a půjdeš do piče a necháš mě si užít tuhle lahodnou pálenku, hm?" řekl naprosto klidně.
Muž držící dýku v ruce zčervenal ještě více a nechápavě se na něj podíval.
"To je odbrý obchod ne?" naložil dál Morvin.
"Doufám, že ti vzali míry na futrál, kamaráde."

Fandom: Dnd for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 571
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Dohoda s domorodci
« Reply #6 on: 20. Sep 2024, 13:05 »
Dohoda s domorodci

Sky si s brazilskými domorodci velmi rozuměl, tak moc, že měl téměř na dosah ruky jednu z nejdůležitějších přísad do lektvaru, který se pokoušel namíchat. Jaké budou jeho účinky, to hodlal zkoušet na početné rodince peruánských morčat, která se měla dříve stát něčí večeří, ale takhle mohla alespoň něco v životě dokázat. Jediný problém byl s dorozumíváním, proto si raději na závěrečné setkání pozval někoho, kdo mu bude překládat. A jednání bylo ok až do chvíle, než šaman vytáhl kostěnou pilku.
„Na co to má?“ otázal se překladatele.
„Na nohu, slíbil jste ji výměnou.“
„Ale já se už měsíc nemyl!“

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: