Author Topic: Téma číslo 4448 (4. 7. 2024) - Síra  (Read 36 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 4448 (4. 7. 2024) - Síra
« on: 03. Jul 2024, 15:11 »
Dneska na vás budu dštít Síru.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8680
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Sirný skeptik
« Reply #1 on: 04. Jul 2024, 00:24 »
Sirný skeptik

„Co to tady tak smrdí?“ slyšela duše, sotva se probrala do tmy, a po chvíli si uvědomila, že to cítí taky. Což bylo zvláštní, protože necítila nohy, ruce, vlastně ani nos nebo jakékoliv další části svého těla, ale ten smrad ano.
„Síra,“ odpověděla tedy hlasu a přemýšlela, kde že to vlastně je. Naposledy si pamatovala…
„Síra přece takhle nesmrdí, není to čpavek?“ namítal hlas odkudsi ze tmy.
„Ne, je to určitě síra, já jsem mineralog.“ Kolem bylo horko, ale pořád tma.
„Já mám ale svůj názor, že to síra není,“ oponoval opět hlas a duše pochopila, že je v pekle.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Strategická síra
« Reply #2 on: 04. Jul 2024, 00:38 »
Strategická síra

Materiálová krize na Aargonaru byla den ode dne horší a než se malý zmrd u kormidla nadál, měl na stole varování o kritickém nedostatku další strategické suroviny: síry. Přitom do té doby ani netušil, že to strategická surovina je.
Těžko mu to vyčítat, když ji jinde v galaxii už prakticky nikdo průmyslově nepoužíval. Jenže Jawové na Aargonaru byli prostě staromilci, jejich sirky nebyly nijak zvlášť bezpečnostní a kanóny používaly střelný prach, bez síry prostě Putini neměl šanci dál expandovat.
K jeho štěstí se ale našel dobrodinec, co mu jí vagón za těžké prachy prodal a ještě dlouho se tomu smál.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6421
  • The Progeny
    • View Profile
Dárek z dálky
« Reply #3 on: 04. Jul 2024, 00:54 »
Dárek z dálky

Vidět Fróðiho za plotem, to většinou nevěstilo nic dobrého, ale Flann už jaksi nemohl dělat, že není doma, a opatrně mu tedy vyšel naproti. A zjistil tedy, že nejen nic nechce, naopak dokonce nese dar. Takový žlutý šutr připomínající ze všeho nejvíc hovno.
„Co to je?“ podivil se bystrozor.
„Sírová homole z Papandajanu na Jávě,“ zazubil se kapitán ponorky.
„Eee, a k čemu to?“
„Neříkals, že síru používáš ve skleníku proti houbám?“
Flann byl natolik dojat skutečností, že si bratránek z jeho přednášek odnesl aspoň něco, že ho ušetřil přesného popisu složení sirných knotů, a radši ho prostě pozval dál.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1000
  • Relic of the Past
    • View Profile
Podcenění situace
« Reply #4 on: 04. Jul 2024, 07:06 »
Podcenění situace

"Ty vole ty jsi fakt hroznej."
Morvin mlčel.
"Nemůžeš po mě chtít ať ti to vyklopím, víš do jakých problémů by mě to dostalo."
"Vím, do jakých problémů tě to dostane, když mi teď neřekneš, kde se schovávají."
Rick se zasmál.
"Jenom kolem sebe pliveš síru, Morvine. Jsi vykopávka. Před lety jsi byl možná někdo, to jsi ale nechal za sebou v momentě, kdy jsi šel do důchodu. Měl jsi tam zůstat."
Morvin na to nijak nezareagoval.
"Navíc, než bys cokoliv udělal, tady moje stráž by..." ukázal Rick za sebe na stráž. Až teď si všiml, že už tam nejsou. 

Fandom: Dnd for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: