Author Topic: Téma číslo 4447 (3. 7. 2024) - Uran  (Read 54 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 4447 (3. 7. 2024) - Uran
« on: 02. Jul 2024, 20:44 »
Dneska vás pošlu těžit Uran.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Takové těžítko
« Reply #1 on: 03. Jul 2024, 00:21 »
Takové těžítko

Putini se tetelil blahem, což byla po těch předchozích týdnech obav o holý život příjemná změna. Důvod byl přitom docela prostý – konečně se mu povedlo sehnat prodejce uranu, kterým mohl doplnit prořídlé zásoby aargonarského jaderného programu. Jeho radost, že bude zase moci chřestit atomovkami, však neměla dlouhého trvání.
„Ale pane,“ namítal totiž ředitel ústavu, který se výrobou zbraní zabýval, „tohle je uran ochuzený, ten nám k ničemu nebude.“
Na jednu stranu to vysvětlovalo, proč byla celá zásilka tak levná, na tu druhou to ale malého zmrda ani trochu nezajímalo.
„Máte pocit, že jsem se na něco ptal? Do práce, sakra!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6421
  • The Progeny
    • View Profile
Planeta k prohlédnutí
« Reply #2 on: 03. Jul 2024, 00:37 »
Planeta k prohlédnutí

Perunica Express do Sluneční soustavy moc často nedoručovala, protože to tam měla pokryté zhruba tisícovka jiných společností, takže když se taková příležitost naskytla, chtěla toho Narva přirozeně využít.
„Cestou zpátky se stavíme na Uranu,“ spustila, sotva opustili Noverii s nákladem, „na stanici Sacharov můžeme levně nakoupit helium-3 a prohlédnout si nejen muzeum se stálou expozicí původních technik těžby před vznikem lidské Aliance, ale taky fascinující fenomén, kdy přirozená rotační osa plynného obra leží téměř v rovině, ve které planeta obíhá kolem slunce. To se totiž jen tak někde nevidí. Nějaké otázky?“
„Jednu bych měl,“ přihlásil se Grok, „je tam bar?“

Fandom: Mass Effect
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8680
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Motivace mechaňáků
« Reply #3 on: 03. Jul 2024, 01:15 »
Motivace mechaňáků

„Zajímalo by mě,“ přemýšlel jeden z Trandoshanů v plné plátovce, když večer odpočíval u táboráku, „co tady ta Obchodní federace vlassstně chce.“
„Já sssslyšel, že drahý kovy,“ odpověděl mu okamžitě druhý, téměř stejně těžce opancéřovaný, ale stejně rychle ho opravil třetí.
„Hovno drahý, těžký. Uran a tak,“ vysvětlil a první dva vypadali skoro zaraženě.
„Uran? Ne aurodium nebo tak něco?“
„Fakt uran, sssslyšel jsem jednoho droida, jak to hlásssí šéfům.“
„Zajímavé, to by mě ani ve sssnu nenapadlo.“
Ve výsledku jim to ale vlastně mohlo být docela dobře u prdele, protože si stejně přišli hlavně zastřílet a nasbírat wookijské kožichy.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1000
  • Relic of the Past
    • View Profile
S prázdnou
« Reply #4 on: 03. Jul 2024, 14:12 »
S prázdnou

Když se podíval na Pip Boy mínil se zbláznit. A to se ani nemusel naklánět přes hranu propasti. Kdyby jeho tělo aktuálně nemělo v sobě trojité množství maximálně doporučené dávky Rad X, má asi docela problém. Věděl ale, že jeho miste právě skončila. Protože pouštět se do vybombardovaného dolu je samo o sobě šílenství, dělat to samé do uranového dolu je ale ještě trošku někde jinde. Nevěděl, kde ten klíč teď sežene. A to byl průser. Docela velkej. Naštěstí ho to za chvíli přestalo trapít, protože jak se vzdálil od propasti, začaly se projevovat příznaky předávkování protiradiační chemií. Pomalu omdlel.

Fandom: Fallout
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: