Author Topic: Téma číslo 3993 (6. 4. 2023) - Hledal jsem jen práci, abych...  (Read 330 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Hledal jsem jen práci, abych neumřel hlady a mohl se alespoň pomalu vzdělávat.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Hořký návrat domů LVIII
« Reply #1 on: 05. Apr 2023, 20:59 »
Hořký návrat domů LVIII

Jak se blížil k městu, bylo mu jasné, že bude potřebovat eskort. I přes své schopnosti, kterými oplývá v noci, přes den je jen obyčejný smrtelník. A tak se musel vžít zpět do role mnicha, který se snaží před bandity dostat zpět do královského města. Prsten s pečetí mu pomůže prodat tuhle verzi příběhu, i když vypadá, jak kdyby ani na stravu neměl. První dojmy jsou důležité, nicméně na zlaťáky a přísliby dalších slyší téměř každý. A potřeba předat důležité informace o pohybu nepřátel, které byl studovat pro krále, tomu dodají vznešený punc. A přitom vlastně tak moc lhát nebude.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Práce pro prcka
« Reply #2 on: 05. Apr 2023, 21:51 »
Práce pro prcka

Ruikan utekl z domova v tom věku, kdy ho k tomu nevedl žádný dlouhodobý plán ale prostý vztek na rodiče, takže když ho o pár dní později dohnala realita, byl to střet poněkud bolestivější. Neměl peníze, neměl zázemí, neměl ponětí, jak přežít ve světě dospělých, neměl ale ani chuť se s prosíkem vracet, a tak vytrval.
Potloukal se ulicemi a hledal jakoukoliv práci, kterou by zvládl a která by mu vynesla pár kreditů na jídlo a vzdělání, kvůli němuž to celé dělal.
Až zpětně mu docházelo, jakou z prdele kliku měl, když mu jednu takovou práci nabídla zrovna místní hraběnka.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Zvědavec ze zapadákova
« Reply #3 on: 05. Apr 2023, 23:16 »
Zvědavec ze zapadákova

Krafubaccův otec vždy zastával názor, že i prostý vesničan by měl být co možná nejvzdělanější, a za života tedy svému synovi přispíval na nadstandardní hodiny kde čeho. Problém nastal, když pak nečekaně zemřel a  rodině tak vypadla větší část příjmu.
Krafubacca tedy začal hledat práci, a to nejen aby pomohl matce a neumřeli hlady, ale aby taky pokud možno splnil otcovo přání a byl trochu vzdělanějším obyvatelem Karrambaculleku. Do školy chodil nadále, po ní se ale rozhodně neflákal a byl si jistý, že je na něj otec ve věčných lovištích hrdý.
Ve výsledku totiž bylo těžší sehnat učitele než práci.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Rázovitá rada
« Reply #4 on: 05. Apr 2023, 23:33 »
Rázovitá rada

V dobách, kdy se ještě Putini nebál vystrčit čumák z bunkru, se občas stávalo, že si v doprovodu tuctu ozbrojených goril vyšel do ulic města a naháněl body tím, že konverzoval s obyčejnými nuzáky. Dokonce i s malým žebrákem, co pro něj v sirotčinci neměli místo.
„Moloděc!“ chválil ho malý zmrd, sotva si vyslechl jeho dojemný příběh. „V mnohém mi připomínáš mé vlastní začátky, tak ti poradím: část těch peněz, co vyžebráš, obratem investuj do vzdělání. Já to tak udělal a nejen že jsem neumřel hlady, podívej, kam až jsem to dotáhl!“
Klučina to skutečně zkusil, ale skutečně hlady umřel.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: