Author Topic: Téma číslo 3990 (3. 4. 2023) - Nechtěl jsem být úředníkem, ne a ještě jednou ne.  (Read 73 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8477
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Nechtěl jsem být úředníkem, ne a ještě jednou ne.
Což je asi jedna z mála věcí, co mu nemůžeme vyčítat, víme...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4323
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kariérní kiks
« Reply #1 on: 02. Apr 2023, 20:43 »
Kariérní kiks

Jak již bylo několikrát řečeno, Putini se narodil do docela normální rodiny. Nebyla nejbohatší, ale rozhodně ani nejchudší, jednu velkou nevýhodu ale měla: otce, který chtěl mít ze syna úředníka.
Byl k tomu motivován hned z několika směrů: předně to považoval za nudnou, tím pádem bezpečnou práci, což se na pouštní planetě mohlo hodit. Taky si ale představoval, že pak snáz dostane razítko na kde co, v neposlední řadě na plný invalidní důchod.
Sen se mu každopádně nesplnil, protože malý zmrd se při pouhé představě úředničiny strašně vztekal, kopal nohama, vřískal a nakonec se radši stal diktátorem a válečným zločincem.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 864
  • Relic of the Past
    • View Profile
Hořký návrat domů LV
« Reply #2 on: 02. Apr 2023, 20:53 »
Hořký návrat domů LV

Kdyby se mu to chtělo počítat, mohl by jeho ztráty poměrně snadno vyčíslit, nicméně matematika rozhodně nepatřila k jeho zálibám. Jeho rodiče si pro něj plánovali budoucnost v bance nebo u státní kasy. Tedy do té doby, než přišla válka a všechno se změnilo. On sám už od malička věděl, že žádným úředníkem rozhodně nebude. A teď tu stál, s démonickou prezencí uvnitř svého těla a s předurčením změnit svět jednou pro vždy. Naposledy se ohlédl a raději vyrazil severně. Měl tušení, že další část gangu mu bude v patách a bude proto nejlepší vyrazit na nucenou zacházku východně odtud.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8477
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Ble, byrokracie
« Reply #3 on: 02. Apr 2023, 22:46 »
Ble, byrokracie

Poprvé tu otázku slyšel, když mu byly tři.
„Až budeš velký, nechceš být taky úředník, jako máma s tátou?“ optal se ho tenkrát otec a Adreg zcela instinktivně vyzvracel celou večeři, čímž dal svůj postoj najevo poměrně jasně. Tatínka to však neodradilo a zeptal se znovu, o pár let později a tentokrát takticky před jídlem. Adreg se spokojil se zavrtěním hlavou a důrazným „ne, to nechci“, ovšem ani to nebral tatík jako definitivní a nadhodil to ještě v chlapcových třinácti.
„To se radši nechám adoptovat párem Gunganů a budu až do smrti pěstovat chaluhy.“
Počtvrté už se pan otec nezeptal.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6252
  • The Progeny
    • View Profile
Trýzněný Teezo
« Reply #4 on: 02. Apr 2023, 22:56 »
Trýzněný Teezo

Bzučivý nářek byl pro administrativní budovu v Iskaayumě zcela přirozeným zvukem, stejně jako byl přirozený tamní odér rodianského zoufalství. Teezo to ale už začínal trochu přehánět, a to tam pro dnešek neseděl ani dvě hodiny.
„Kolikrát já jsem rodičům říkal,“ stěžoval si neviditelné síle kdesi u stropu kanceláře, „že to nechci dělat. Kolikrát já jim spílal, že je to jejich vysněné zaměstnání, ne moje, že bych radši šel na konzervatoř. Kolikrát jsme se strašně pohádali!“ Úředník u vedlejšího stolu to slyšel a přišlo mu to vtipné.
„Přesto úředníka děláš, to je ironie, co?“
„Kolikrát jsem ti říkal, ať držíš hubu?“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: