Author Topic: Bonus číslo 463 (16. 3. 2023) - Stávka  (Read 252 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Bonus číslo 463 (16. 3. 2023) - Stávka
« on: 14. Mar 2023, 17:40 »
V bonusovém drabblu na téma Stávka si procvičíme jména čertových obrázků - v textu musí být využito alespoň pět jmen hracích karet z nějaké té karetní hry.
(a protože slovo Stávka bylo v rámci Bakalářů užito ve svém slovenském významu, lze psát i česky o sázce)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Hořký návrat domů XXXIV
« Reply #1 on: 15. Mar 2023, 11:57 »
Hořký návrat domů XXXIV

Vsadil by se, že už to nebude dlouho trvat. Slunce už zapadalo, na obloze už visel Měsíc a objevila se první Hvězda. Smrt byla cítit ve vzduchu. Bandité si mysleli, že ten na koho narazili je pouhý Poustevník, který se dostal nějakým způsobem k prstenu s královskou pečetí. Tuhle chybu, co udělala první skupinka, ti co jsou mu teď v patách neudělají. Ne po pohledu na ty roztrhané kusy těl, které po sobě posledně zanechal. Ale to už ho nemuselo stejně trápit. Pomalu cítil jak se to v něm znovu probouzí. A jeho pronásledovatelé nebyli daleko. Přesně tak, jak očekával.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sabaccová stávka
« Reply #2 on: 15. Mar 2023, 14:57 »
Sabaccová stávka

Na první pohled to mohlo vypadat jako docela běžná partička sabaccu, jakých se v podobných zařízeních na Coruscantu denně odehrály tisíce. Jenže téhle se účastnila komandér Zhar, která kartám obvykle neholdovala, a jeden místní prevít. A ještě něco bylo jinak.
„Kruci,“ povzdechla si Orn poněkud amatérsky, „teď by se mi fakt hodila devítka.“ Její protivník, sabaccový mistr, se ušklíbl, ovšem rozdávající nehnul ani brvou a kartu jí podal. Devítku flašek.
„Jsi idiot?“ zhrozil se zloun, leč rozdávajícího tím ani v nejmenším nezaskočil.
„Ne, jenom stávkuju. Vám by se něco nehodilo?“
„Hodilo, taky devítka…“
„Smůla, nic nebude. Já totiž stávkuju, víte?“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Odstrašené odbory
« Reply #3 on: 15. Mar 2023, 19:30 »
Odstrašené odbory

„Myslíte si, že jste hrdinové?“ hřímal kapitán v důstojnickém klubu, kde poklidně popíjelo několik pilotů. Ne ledajakých, samá letecká esa, ale takhle na zemi to nebylo moc poznat.
„Že si z vás někdo sedne na prdel, když vyhlásíte stávku? Že jste králové?“
„Já si třeba myslím, že jsem královna,“ opáčila jedna z pilotek, čímž si vysloužila uznalý potlesk všech stávkujících kolegů. Kapitán to uznání neměl.
„Jak myslíte, já jen že lord Vader už je na cestě a budete podle mě rádi, když vás jenom seřeže jako malý kluky.“
Stávka tím byla rychle ukončena a někteří z pilotů potřebovali vyměnit spodky.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Magický maraton
« Reply #4 on: 15. Mar 2023, 20:51 »
Magický maraton

Cestování kolem světa byla pro Sviňuchu s kouzly rutinní záležitost, nicméně když se kapitánovi naskytla sázka, že to za osmdesát dní bez těch kouzel nedá, přijal bez váhání a věřil si na dvacet.
Ponorka okamžitě vyrazila, a ačkoliv ji cestou potkala jedna fakt hnusná obří chobotnice, šlo vše podle plánu. Obepluli nejeden ostrov, z dálky zahlédli nejedny hory, včas vycouvali z ošklivé bažiny, prosvištěli lesem mořských řas a hlubinné pláně nechávali, inu, hluboko pod sebou. Vše jaksi plnou parou.
Celé to málem zkazily královničky z posádky, co chtěly stávkovat, dokud jim nekoupí nějaké pěkné svršky, ale nakonec to stihl taky.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: