Author Topic: Téma číslo 3966 (10. 3. 2023) - Jak jsem hasil, co mě pálilo  (Read 219 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Jak jsem hasil, co mě pálilo.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mytaranorské martyrium
« Reply #1 on: 09. Mar 2023, 23:32 »
Mytaranorské martyrium

„Vypadáš zdrchaně,“ pozdravil jeden kamarád druhého, který si k němu zrovna přisedal v hospodě a fakt vypadal zdrchaně.
„Jdu přímo ze zásahu, hořel sklad,“ odvětil druhý unaveně a mávl na hostinského, že si dá jako obvykle.
„Bylo to moc zlé?“
„To si teda piš. Byl to sklad palet, takže vatra jako prase. A jak tak hasím a hasím, říkám si, že je mi taky docela vedro a začíná mě pálit žízeň.“
„To zní jako problém, co by hasič mohl umět vyřešit,“ zasmál se první.
„Zní to tak, viď?“ odsekl podrážděně druhý. „Jenže my už dva roky místo vody hasíme Uhlopramenem!“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Spálený svazák
« Reply #2 on: 10. Mar 2023, 00:02 »
Spálený svazák

Byly chvíle, kdy Fróði litoval toho, že věci pro Sviňuchu nakupuje zrovna v Sovětském svazu. Protože ačkoliv to tam bylo nejlevnější a nikdo se nesháněl po dvaceti torpédech, ti lidi, to byl jeden velký bizár.
„Nazdar, Ivane, co že jsi tak opálenej, dovolená, dovolená?“ vtipkoval před jedním takovým nákupem a kamenná tvář skladníka mu dávala tušit, že odpovědi se nezasměje.
„Ne. Hasil jsem.“
„Hasil?“
„Požár na dače. Stará netípla cígo a usnula. Já hasil, a proto málem uhořel.“
„Jak to?“ nechápal Fróði, který už na Sviňuše hasil kde co a nikdy proto ani málem neuhořel. Rus pokrčil rameny.
„Hasil vodkou.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Putiniho pálení
« Reply #3 on: 10. Mar 2023, 00:17 »
Putiniho pálení

Putini sice tušil, že válku, co nerozpoutal a co vlastně ani nebyla válkou, prohrává, ale to přeci takovému malému zmrdovi nemohlo zkazit den. Ne den, kdy se rozhodl sednout ke stolu a napsat paměti, zatímco jawatnikové pod vedením jeho generálů umírali po tisícovkách.
Dal se do psaní a brzy rozvedl jasnou vizi. Vylíčil se jako muže, co hasil vždycky všechny problémy, co pálily jeho a lid v jeho říši, a co je nejen uhasil, ale zabránil jejich dalšímu šíření. Lépe než kdokoliv jiný.
Uběhlo pár dní a mohl by býval hasit sebe, kdyby to tedy po té sebevraždě bylo možné.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Hořký návrat domů XXVII
« Reply #4 on: 10. Mar 2023, 10:35 »
Hořký návrat domů XXVII

Myslel, že vyzraje nad temnou entitou a ta přitom věděla o každém jeho kroku, o každém jeho rozhodnutí. Chtěl vyřešit problém co ho pálil dlouhé roky. Zlobu která v něm doutnala dlouhé roky co viděl utrpení ostatních. A místo aby tenhle plamen co ho spaloval uhasil, rozdmýchal ho naplno a sám nyní nevěděl, kde se to zastaví. Věděl jen, že to co s sebou nosí uvnitř spálí všechno v jeho stopách. Chtěl změnit svět a jeho ambici Xalgoroth využil proti němu. Dosáhne svého cíle ale jen proto, že bude sám horším, než ti co chtěl původně zastavit. Zastavil se najednou.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: