Author Topic: Téma číslo 3936 (8. 2. 2023) - Když já byl v tvých letech  (Read 237 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Když já byl v tvých letech, psali drabbly úplně všichni. Na hliněný destičky.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Otravný bezdomovec házející rozumy
« Reply #1 on: 08. Feb 2023, 15:51 »
Otravný bezdomovec házející rozumy

"Ne, neříkej to!" řekl Troy naštvaně.
"Když já byl..." začal starec.
"Co jsem řekl? Co jsem kurva řekl?" skočil mu do řeči Troy.
"S tebou je to jak mluvit do zdi. Rozumy házíš horem spodem a přitom v hlavě úplně vymeteno." dodal.
Stařec se na něj podíval jak doráží posledního z banditů a raději už nedodával nic a jen dvakrát nasucho polkl a zase si sedl vedle stáje do vyseděného dolíku uprostřed kopky suché slámy. Troy se jen podíval jeho směrem, sebral cennosti, srolovaný plakát s hledanou osobou náramně podobnou jemu a vydal se pryč. Po cestě hodil starci měšec.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Velitel veterán
« Reply #2 on: 08. Feb 2023, 22:32 »
Velitel veterán

„Á, tady se zase počítá!“ pronesl starý Jawa tak opovržlivě, že to nešlo přehlédnout, sotva strčil hlavu do vnukova pokoje a viděl, jak sedí u terminálu a něco na něm kutí.
„Počítá, no,“ odtušil mladý Jawa dost potichu na to, aby to děda neslyšel. Ostatně stejně by na to nereagoval.
„Hrůza, ta dnešní mládež,“ pokračoval stařešina a trochu si u toho zavrtěl hlavou, „to já v tvých letech neseděl pořád u počítadla, hochu! To já už byl dávno jenerálem v armádě velkého vůdce Putiniho!“
„Však podle toho ten malej zmrd taky dopadl, dědo,“ ucedil vnouček a radši si nasadil sluchátka.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Palova pověst
« Reply #3 on: 08. Feb 2023, 23:18 »
Palova pověst

Výcvik u Pal Mela byl těžký, dost možná nejtěžší ze všech, ale jeho pověst byla taková, že o to přesto mnozí stáli.
„Podle mě mu ta sláva vlezla do hlavy,“ povídal zrovna jeden z těchto zájemců druhému, když se v šatně vzpamatovával z výcvikového výprasku.
„Tak je trochu výstřední, no,“ připouštěl druhý.
„Spíš magor. Minule mi tvrdil, že když byl v mým věku, dokázal jednou rukou a se zavázanýma očima v souboji beze zbraně vyřídit mistra Heh Topa.“
„A?“
„No ten byl přece mistrem řádu před skoro tisíci lety!“
„Říkám, výstřední.“
Ale vlastně ani ne, ona to totiž byla pravda.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Odullin odchod
« Reply #4 on: 08. Feb 2023, 23:26 »
Odullin odchod

Odullina rodina nebyla bohatá v pravém slova smyslu, tedy rozhodně nepřekypovala bohatstvím materiálním. Jednoho ale na rozdávání měla, alespoň tedy dle názoru mladé Odully: blbých keců.
Matka i otec si v tom mohli podat ruku a její starší bratr s tím taky dlouho neotálel. Sotva začala chodit do slimáčí školy a přestala snít o zcela nereálné vládě nad celým Kartelem, už z nich padala slova o tom, jak oni byli v jejím věku mnohem dál a měli na kontě reálné úspěchy. A na střední se to nezlepšilo, spíš naopak.
Žádný div, že vypadla velmi ráda, velmi brzy a velmi daleko.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: