Author Topic: Téma číslo 3918 (21. 1. 2023) - Mami, já chci bratříčka  (Read 380 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mami, já chci bratříčka.
To je téma, já určitě nechci.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Druhé dítě
« Reply #1 on: 21. Jan 2023, 01:23 »
Druhé dítě

„Iris?“ oslovila starší Togruta svou jedinou dceru, která se právě vracela z práce a ještě jí na rameni seděl její služební sokol.
„Ano, mami?“
„Kdyby se nám s tátou povedlo ti pořídit sourozence, chtěla bys radši sestřičku, nebo bratříčka?“ Kohokoliv jiného by to možná zmátlo, protože by to považoval za otázku čistě hypotetickou, nicméně Iris okamžitě pochopila, že je to hotová věc, a neměla vlastně o čem přemýšlet.
„Bráchu,“ odvětila bez sebemenšího zaváhání. Už nějaký čas totiž zvažovala, že z rodné planety vypadne někam daleko, a tak nějak předpokládala, že kdyby táta dostal dědice, bude spíš ochotný ji tam pustit.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Bráška pro Barbuccu
« Reply #2 on: 21. Jan 2023, 17:33 »
Bráška pro Barbuccu

Barbucca se toho dne dostavila k večeři trochu dřív než její dvojče a viditelně rozladěná, a tak se Merumeccu samozřejmě radši zeptala.
[„Copak, něco tě trápí?“] Barbucca si otráveně povzdechla a vybalila to, jak ostatně bylo jejím dobrým zvykem.
[„Když já bych chtěla bráchu.“] To Merumeccu tak úplně nečekala, ale protože měla jisté diplomatické zkušenosti, nenechala na sobě to pobavení znát. A i když měla v plánu něco takového v budoucnu manželovi navrhnout, radši očekávání své dcery prozatím mírně krotila.
[„Víš, zlatíčko, možná někdy později, ano? Teď si budeš muset vystačit se sestrou.“]
[„No já právě myslela jako místo ní...“]

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Co znechutí nájemného lovce
« Reply #3 on: 21. Jan 2023, 19:18 »
Co znechutí nájemného lovce

Trolí žena odsunula dřevěnou misku od dítěte. To se začalo natahovat po misce, dožadujíc se zbytků pečeného mláděte. Rozepři kanibalů pozorovali Al a Loeth z povzdálí.
"Hele, já vím, že máme zaplaceno za to jen oddělat tu matku."
Ranger se na svého kolegu jen podíval očekávajíc, co za geniální nápad rogue vyplodil ve své hlavě.
"Já bych to tu vypálil celé do základu. Vím, že zrovna já nejsem někdo, kdo by měl jiné soudit. Ale je mi z nich na blití.."
"A bodnutí to tentokrát asi nezachrání, co?" zeptal se s úsměvem Loeth.
"Ne." řekl Al a začal tahat pochodeň.

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Innes

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Dítě
« Reply #4 on: 21. Jan 2023, 19:19 »
Dítě

Původně z toho nemělo být takové haló. Ale jelikož Paracelsus byl přece jen syn své matky, ztropil scénu, která si nezadala s výkony na Brodwayi. Otravným hláskem se dožadoval přítomnosti bratra tak dlouho, až Čestmír, možná spíše proto, aby unikl tomu rámusu, vyrazil do školky pro svého druhorozeného.  Cestou se snažil  přijít na řešení zapeklitého problému. Nemohl si totiž vzpomenout na jméno syna. Pochyboval, že mu ho někdo někdy řekl.  Bylo to prostě dítě dvě.  Jmenoval se nějak normálně. Asi. Snad.
Zazvonil na zvonek u branky.  Otevřela vyhořelá osůbka, zaostřila na Čestmíra a mrtvým hlasem zvolala: „Hermelíne, máš tu tatínka.“

Fandom: Jakoby realita ale ne

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Chceme chlapa
« Reply #5 on: 21. Jan 2023, 19:26 »
Chceme chlapa

„Mami, ale že to tentokrát bude kluk, viď?“ pípla jedna z pěti jawských holčiček, když jim matka oznámila, že je zase březí, a vyslovila tak otázku, kterou chtěla položit i každá z jejích sester. Soužití tolika dětí stejného pohlaví bylo prostě náročné, zejména v podmínkách aargonarské síče daleko v poušti, a každá jedna z nich tedy doufala, že šesté dítě holka nebude. Matka smýšlela podobně.
„Nezbývá než doufat,“ odvětila jí pragmaticky, „přece není fér, že všichni sousedi už dostali ručníky a mražené ryby, kdežto my pořád nemáme nic.“
Malý zmrd Putini tu planetu prostě zkurvil na pěkných pár generací dopředu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

T.y.n.a.c.h

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Hurvínek
« Reply #6 on: 21. Jan 2023, 23:48 »
„Já nejsem zdravotní sestřička, já jsem bratříček. Takže jméno, příjmení, dívčí jméno, rok a místo narození, povolání. Bydliště nynější, minulé a budoucí, adresa zaměstnavatele nynějšího, minulého i adresa toho, kdo vás nezaměstnává…“.
Říká Hurvínek v příběhu, ve kterém pan Spejbl léčí draka. Možná kdyby Hurvínek pracoval ve zdravotnictví nebylo by tolik dětí, které se bojí jít k lékaři.  Hurvínkovy průpovídky vycházejí z pro děti známých situací, takže až příště půjdete, milé rodičové, se svými ratolestmi k lékaři a oni začnou křičet: „Mami, já chci bratříčka!“ tak možná potřebují jenom někoho, kdo je provede pro ně neznámou situací. Obdobně jako Hurvínek.

Fandom: Realita

 

Další pískoviště: