Author Topic: Téma číslo 3911 (14. 1. 2023) - Babi, ty jsi staromódní  (Read 281 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Babi, ty jsi staromódní, dneska už se neháčkuje, dneska se píšou drabbly.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Brzdi, babi
« Reply #1 on: 14. Jan 2023, 20:29 »
Brzdi, babi

Když byl ještě malý padawan v Chrámu Jediů, přišlo Champbaccovi, že ono odtržení od rodin je hrozně nefér. Ovšem když se pak o mnoho let později nacházel na jedné lodi s vlastní babičkou, rychle to přehodnotil. Vlastně mu stihla sotva vyčíst, že Erris nepožádal o ruku, když s ní čeká už druhé dítě. Našla by toho jistě víc, ale přerušil ji a prostě jí vysvětlil, že doba se změnila a neměla by být tak staromódní.
Přesná slova byla [„babi, vlez mi na hrb, takhle je to lepší pro všechny včetně přirozenýho výběru a moc mě neser, nebo ti navoskuju boty.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Babča a blázen
« Reply #2 on: 14. Jan 2023, 22:29 »
Babča a blázen

„Nedělej to,“ varovala babička svého nejmladšího vnuka, posledního, kterého ještě Putini neodvedl pro účely svých speciálních vojenských operací. „Máme ještě nějaké peníze, pošlu tě pryč z planety a počkáš někde venku, než se to přežene.“
„Ale to ti pak nebudu moct přivézt pračku!“ namítal vnuk a ji napadlo, že je ten vůdce ještě větší malý zmrd než si doposud myslela.
„Já žádnou debilní pračku nechci, ty jelito!“ křikla na něj v návalu posledního zoufalství, ovšem ani to nechopil.
„Ale babi, nemůžeš se pořád stavět proti pokroku!“
Nedal si říct, odešel k armádě a za pouhé tři dny bylo po něm.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

T.y.n.a.c.h

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Vzpomínka
« Reply #3 on: 14. Jan 2023, 22:35 »
Mary vytanula na mysl jedna dávná vzpomínka:
„Ty chceš jít studovat medicínu? A ještě se potom hrabat v mrtvolách? No tak to za mě nebylo, aby mladé holky dělaly takové nestoudnosti. Starat se o nemocné, staré a raněné jako zdravotní sestry to ano, ale dělat pitvy, a ještě u vražd, to přeci není nic pro mladou dámu. To je práce pro silnou mužskou náturu. Děvenko, nechceš raději jít studovat na sekretářku?“
Tak tohle byla reakce mojí babičky na novinku, ohledně směru mého studia. Vlastně jsem ani nečekala jinou odezvu, babi je prostě konzervativní. Jsem ráda za dobu, ve které žiji.

Fandom: Krimi

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Staromódní starosti
« Reply #4 on: 14. Jan 2023, 23:03 »
Staromódní starosti

Když to tak pěkně prošlo u rodičů, rozhodl se Fróði, že tu radostnou zprávu o rozšíření klanu sdělí i prarodičům, nejprve těm z Islandu. Děda to vzal celkem v pohodě s tím, že z četných zkazek to tušil dřív, a šel na ryby, babička naproti tomu zůstala na místě.
„A kdy bude svatba?“
„Víš, babi,“ opáčil Fróði opatrně, aby ho náhodou nevykopla ještě před obědem, „na to už se dneska moc nehraje, nesmíš být tak staromódní.“
„Zato ty jsi šíleně moderní,“ kontrovala.
Frodo se rozhodl to vzít jako kompliment, nicméně o těch dalších přírůstcích jí radši říkal až s odstupem.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Rychlý soud
« Reply #5 on: 14. Jan 2023, 23:38 »
Rychlý soud

"A co s ní hodláte udělat?" zeptala se zvídavě stařenka.
"Dostane spravedlivý soud a svoje přečiny odpracovat?" pokračovala.
"Ale nikoliv babi." řekl Al a vytáhl pozlacenou dýku z pouzdra na opasku. "Za všechno co provedla, by měla viset. Nějaké soudy a další záležitosti, to jsou přežitky z minulosti. Teď řešíme všechno rychle a efektivně." pokračoval rogue a usmál se na stařenku předtím, než se otočil ke svázané elfce.
"Co s ní uděláme. Loethe?" zeptal se svého kolegy.
"No skončil bych to s ní rychle. Předpokládám ale, že máš plán." řekl ranger.
"Samozřejmě, bodneme ji." dodal Al. 
Ranger jen zakroutil očima. 

Fandom: DnD for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Natasliah

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Jiná doba, teta!
« Reply #6 on: 14. Jan 2023, 23:48 »
Jiná doba, teta!

Miloš nesnášel rodinné oslavy, vyhýbal se jim, jako čert kříži.
Ale matka slavila kulatiny a pohrozila mu, že jestli se na oslavě neukáže, přijede za ním do prahy a dostane co proto.
Co by pro ni a svůj vlastní klid neudělal.
"Miloušku, opatrně s tím alkoholem." mrkla na něj prateta, kterou si ani nepamatoval jménem, sebrala mu sklenici a kopla ji do sebe. Miloš si povzdechl, hlavně se nehádat.
"Raději mi pověz, máš v té Praze už nějakou slečnu?"
"Teta, já jsem tam kvůli studiu."
"Ale jdi! Však studovat můžeš i s prstýnkem!"
"Bez něj to jde líp."
"Vy mladí!"

Fandom: Jezevec z Vysočiny

 

Další pískoviště: