Author Topic: Téma číslo 252 (7. 1. 2013) - Prodavač encyklopedií  (Read 1289 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Když u vás někdo zazvoní, nemusí to být nutně tetička z venkova nebo Jehovisti, může to být také Prodavač encyklopedií, což je ale mnohem, mnohem horší.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Nabídka, která se nepřijímá
« Reply #1 on: 07. Jan 2013, 14:23 »
Nabídka, která se nepřijímá (13 BBY)

Protože sociální systém předaleké galaxie postrádal důchodové zabezpečení vysloužilých mistrů, musel se Champbacca poohlédnout po nějakém zaměstnání.
Bylo to trochu paradoxní, ale ačkoliv bydlel sám na obrovském Venatoru se zahrádkou, která mu bohatě stačila, opravy toho šíleného kolosu stály dost peněz. Chvíli zvažoval, že se dá na piráta, pásku přes oči už měl a papouška by sehnal, ale morálně se mu to příčilo. Pašeráka v té době dělal každý druhý a byla to pruda.
A pak přišla nabídka století. Za velké peníze mohl chodit dům od domu a prodávat encyklopedie.
Když se přestal smát, popadl loď a vyrazil dělat popeláře.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Melancholický misionář
« Reply #2 on: 07. Jan 2013, 14:44 »
Melancholický misionář

Učitel Uriáš to neměl lehké. Ale mohl si za to sám, neboť chtěl přinést vědění na planetu, kde o něj nikdo nestál.
Reakce lidí, u nichž zazvonil a kterým chtěl prodat učené knihy, byly různé.
„He?“
„Dá se to jíst?“
„To je na zátop drahý.“
„Já nic znájeť nepočebujem.“
Za dva roky své mise prodal jednu jedinou encyklopedii, a to sice psychopatovi, který ji o vteřinu později obětoval své ohnivé bohyni. Není tedy divu, že se jednoho dne stavil v motorestu U magora zapít žal.
A tam konečně našel odbyt. Šáhlá Sharon sice platila v naturáliích, ale oběma to vyhovovalo.

Fandom: Borderlands
[„If you can't beat them, eat them.“]

Keisell Swonn

  • Rytíř politická mrtvola
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 78
  • Ne, řekla jsem, ne.
    • View Profile
Já to věděla ... je to smrtijed!
« Reply #3 on: 07. Jan 2013, 15:57 »
Já to věděla ... je to smrtijed!

Muž za pultem se otočil a podal mi knihu. "Ale já nechci enciklopedii!" vyštěkla jsem znovu a vrátila muži onu knihu. "Ale z ní se dozvíte hodně krásných věcí, slečinko." Muž co vypadal jak lapka z Harryho Pottera se pousmál. "Hele jasně jsem říkala, že chci Harryho Pottera ..." Muž si odkašlal a rozhlédl se. "Vidíš snad tu blbou knihu někde tady?!" Zeptal se muž a zase mi strkal tu hloupou knihu. "Vy asi nejste z tohoto světa, že?" zeptala jsem se chladně. Muž si povzdychl. "Bohužel, nikdy jsem neprodával knihy." Věděla jsem to, byl z knihy Harry Potter. Pracovitec.     

Fandom: Inkoustové srdce
"Ale já říkala, ať na to nesahá!"

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Je obrázková
« Reply #4 on: 07. Jan 2013, 22:30 »
Je obrázková (2184)

Grok měl pár dní dovolenou a čas trávil létáním sem a tam. Při jeho poslední zastávce na Iliumu se dostal do hovoru s pouličním prodavačem, který mu nabídl mnoho neskutečných cetek a dárečků, které se měly v nadcházejících svátcích hodit. No a těmi cetkami a dárečky bylo velké množství e-encyklopedií (podle prodavače pro každého).
Grok si řekl proč ne? a hodlal to risknout, takže krom spousty ilegálních dobrot a kačenky do vany každému přivezl po jedné studnici vědomostí.
Bon například dostala příručku domácího lékaře, Filia rozšířenou verzi galaktické Kámasútry, Narva všechny kousky Anguse MacGyvera a Deegar přehled homosexuálních vojevůdců historie.

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: