Author Topic: Bonus číslo 448 (20. 11. 2022) - Chilli  (Read 257 times)

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Bonus číslo 448 (20. 11. 2022) - Chilli
« on: 18. Nov 2022, 08:46 »
Chilli je zrádná věc. Někdy může být příjemné, jindy po něm shoří límec. Proto u psaní tohoto bonusu je třeba konzumovat některou z ověřených prvních pomocí na ty extrémnější případy - mléko, zmrzlina nebo suchý chléb. 
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Odpad z oblud
« Reply #1 on: 20. Nov 2022, 15:51 »
Odpad z oblud

U Prasečí hlavy se po pár pivech vedly různé debaty, a když se Flann jednou zmínil, že chová jednorožce, nejednoho štamgasta od stolu zajímalo proč. Dostali se tak nejen k využití rohů, žíní a krve, ale i k využití...
„Hnoje z nich je překvapivě málo a překvapivě voní,“ vysvětloval bystrozor, pro nějž byl chov těchto magických kobyl slušným zdrojem vedlejších příjmů, „ale samozřejmě ho, když to jde, sbírám a kompostuju na zvláštní hromadě. Jednou jsem v něm omylem nechal vidle a do druhýho dne obrazily.“
„V tom rostou chilli papričky jako divý, co?“
„No jasně.“
A hlavně teda to konopí.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kryptokoření
« Reply #2 on: 20. Nov 2022, 16:05 »
Kryptokoření

Ramarrish svůj recept na vindaloo ladil dlouho a poctivě, ale když byl konečně spokojen, s účastí na galaktické soutěži v pojídání pálivých jídel neváhal ani malý okamžik. Přihlásil se, dostavil se, navařil, dal ochutnat odborné porotě a očekával verdikt. A to docela dlouho, protože porota byla zprvu zaskočena chutí i intenzitou palu, na nějž jim kuchař naštěstí pohotově podal přichystanou plechovku nachlazeného Levhartomuta. Následovala chvíle vydýchávání, načež se porota poradila a předseda to stále vyčkávajícímu kuchaři tlumočil.
„Je to fakt super. Chutné, pálivé, zatím prostě nejlepší, co jsme tady letos ochutnali. Jaké používáte chilli?“
Ramarrish se zatvářil nanejvýš nechápavě.
[„Chilli?“]

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bijec ala Babica
« Reply #3 on: 20. Nov 2022, 16:23 »
Bijec ala Babica

„Nazdar, fešáku. Půjdeme?“ oslovila mile vypadající blondýna s kopím v ruce chlápka v kožené zbroji a pomohla mu na nohy.
„Jasně,“ odtušil, protože kdo by s takovou kočkou nešel. „Jsem mrtvej, co?“
„To jsi,“ přiznala mu valkýra.
„Měl jsem tušit, že to tak dopadne, ach jo, přitom taková hloupá chyba…“
„Klidně se vypovídej,“ pobídla ho valkýra, zatímco otevírala portál na Valhalu.
„Šel jsem lovit upíry, ale stříbrnej meč byl moc drahej, tak jsem chtěl svoji normální ocelovou čepel jenom potřít česnekem.“
„A to hádám nestačilo.“
„No mně hlavně česnek zrovna došel.“
„Tak jsi nepoužil nic?“
„Ne, tak jsem použil chilli...“

Fandom: Equilibrium
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Royovo chilli
« Reply #4 on: 20. Nov 2022, 23:17 »
Royovo chilli

Roy byl známý tím, že když chtěl, aby něco bolelo, dal si opravdu záležet. Během svého lovu otrokářů si vybudoval hodně zajímavou reputaci napříč západním pobřežím. Do svojí útočné pušky FN FAL HPFA totiž necpal normální náboje. Munici 7.62mm před upotřebením máčel ve svém speciálním koktejlu radioaktivního odpadu, chladící kapaliny a tekutiny ze zmutované Capsicum chinense. Stačilo pak jen někoho škrábnout a pokud ho nezabila kulka, chcípal dlouhé hodiny v neskutečných bolestech, na které nepomáhalo ani morfium. Mezi lidmi, kteří nebyli na jeho seznamu se těm nábojů, začalo říkat Royovo chilli. A těch co na něm byli už moc nezbylo.

Fandom: Fallout
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: