Author Topic: Téma číslo 3806 (1. 10. 2022) - Dlužník  (Read 240 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 3806 (1. 10. 2022) - Dlužník
« on: 30. Sep 2022, 15:43 »
Začínat říjen zrovna Dlužníkem nebyla moje volba, to úplně samo.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Natasliah

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Jak odměnit nejhoršího pracovníka měsíce?
« Reply #1 on: 01. Oct 2022, 20:53 »
Jak odměnit nejhoršího pracovníka měsíce?

Miloš se ve fabrice poměrně trápil. Kolegové byli dle jeho slov smutně živořící lid bez snů, cílů a intelektu a neměl si s nimi co říct. Jistě i tací jsou potřeba, ale nechápal, že jim tohle opravdu stačí.
Brzo ráno vstanou, mažou za pás, řeší ženské, auta a podobné nesmysly a vše ostatní jim uniká.
Když si ho zavolal mistr do kanceláře, rozhodně nečekal, že na něj čeká papír s odporučením na univerzitní studium.
"Nemáš to za odměnu, ale už tě tady nechci ani vidět." řekl mu.
Jako gesto mu poslal láhev slivovice. Ne za odměnu, ale aby nebyl dlužen.

Fandom: Jezevec z Vysočiny

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Splátky smrtí
« Reply #2 on: 01. Oct 2022, 22:51 »
Splátky smrtí

Být dlužníkem, to se v předaleké galaxii prostě sem tam někomu stalo. Pokud žil na některé z civilizovaných planet, řešilo se to civilizovaně, pokud takové štěstí neměl, tak… takové štěstí neměl. Své o tom věděli například i takoví frajeři, jako byl Han Solo, kteří pak celému vesmíru celkem ochotně doporučovali se dlužníky nikdy nestát. Nebylo to totiž zdravé pro ně ani pro společnost.
Jenom na Aargonaru to bylo jiné. Tam byl dlužník vítaný jako surovina pro Putiniho válečnou mašinérii, protože bylo trochu pravděpodobnější, že se po příslibu snížení dluhu přihlásí do armády malého zmrda a nebude mu vadit bídně chcípnout.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Falleenská finta
« Reply #3 on: 01. Oct 2022, 23:07 »
Falleenská finta

„Stát, ani hnout!“ zavelel policejní důstojník poté, co vyčmuchal důvod narušení nočního klidu, a zamířil svou zbraní na zamračeného Falleena. Ten se přestal dloubat prstem v prostřelené noze svázaného chlapíka před sebou a vypadal poněkud otráveně.
„Okamžitě toho nechte a dejte ruce za hlavu!“ pokračoval policista.
„Ale on mi dlužil peníze,“ hájil se Oxaca, nicméně protože tušil, že to stačit nebude, rovnou navázal s „a nám, co podporujeme Impérium, by nikdo peníze dlužit neměl, nemyslíte?“
Důstojník zbystřil, poněkud smířlivěji si ho prolustroval a po zjištění, co přesně je to za Falleena, mu najednou přišel rozkaz zkontrolovat pečetě na muničním skladu.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Druhý druh dluhu
« Reply #4 on: 01. Oct 2022, 23:18 »
Druhý druh dluhu

<„Jak jako dlužník?“> podivil se Kerval a Peelo se zarazil. Pochopil totiž, že použitím tohohle slova pro popis svého vztahu k bývalým učitelům a starým kamarádům z enklávy na Miu Leptonis IV šlápl trochu vedle.
„No, že jim jsem vděčný za to, co pro mě celá ta léta dělali a co mi dali do života, a chci jim to vrátit,“ vybzučel co nejrychleji, aby mu nový parťák nezdrhl.
<„Takže ne peníze?“> ujišťoval se Gand, jenž měl s dlužníky zatím jen jeden druh zkušenosti: že je chytal a vozil Huttům, aby mohli podat vysvětlení svého počínání.
„Ne.“
<„To je moc dobře.“>

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 915
  • Relic of the Past
    • View Profile
Žolík, jméno mé
« Reply #5 on: 02. Oct 2022, 16:32 »
Žolík, jméno mé (nedělní žolík)

Přišel až ke stolu, nepěkným pohledem ho ale místní boss, který to tu všechno měl na starosti, odmítl.
"Řekl jsem ti, ať se balíš. Nikdo tu na ty tvoje pohádky není zvědavej. Měl jsi jasně dané datum a přesto nejede vlak."
Muž jen zklamaně sklopil hlavu a už se chystal k odchodu, když se náhle zastavil. Zasmál se a zašmátral rukou v kapse. Vytáhl jakýsi nerozpoznatelný kus papíru. Otočil se zpět a pomalu natáhl ruku s papírkem a položil ho dramaticky na stůl.
"A tímhle, jsme si kvit."
Když odtáhl ruku, odhalil na papírové kartě žlutého smějícího se Kašpárka.

Fandom: Realita, ale meta
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: