Author Topic: Téma číslo 3726 (13. 7. 2022) - Měl jsem kdysi malou chajdu  (Read 162 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Měl jsem kdysi malou chajdu, dýja dýja dá.
Teď mám z drabblů obří barák, dýja dýja dá.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Natasliah

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Koho zajímá, jakou jsi měl chajdu a došky?
« Reply #1 on: 12. Jul 2022, 20:20 »
Koho zajímá, jakou jsi měl chajdu a došky?

Občas do Švestkové zavítají turisté s holemi, mapami a batohy oplantanými nesmysly, které za těch pár hodin stejně nevyužijí. Mávají na všechny kolem, jako na staré známé a domácí se na ně mračí, protože si připadají jako na dni otevřených skanzenů.
"Poejse Lidko, takou malou chajdu sem kdysik měl. Teda otec měl, pak mu to Němci sebrali. Poejse na ty došky, také stejné sme měli!" ozvalo se za plotem. "Haló! Teta? Možeme? Ukázal bych tadyk mojí, jakou sme měli doškovó střechu."
"Však střechu vidí přes plot, hergot!" křikla po něm babička.
"Turisti! Podej mi hnojivo na živý plot." řekla Luně.

Fandom: Silence

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Skromný sráč
« Reply #2 on: 13. Jul 2022, 22:47 »
Skromný sráč

„Nezoufej, lide aargonarský!“ pronášel Putini z balkónu vysoko nad náměstím, kde se shromáždil dav nuzných, leč o to oddanějších přisluhovačů jeho režimu. A nutno tedy říct, že vypadali ještě nuzněji než minule.
„Vím, že strádáš, leč je to pro dobrou věc. Je dobré se uskromnit. Vezměte si ostatně příklad ze mě. Není to tak dávno, co jsem neměl nic než docela malou chýši a pár svršků, co se do ní tak akorát vešly. Ale uskromnil jsem se a teď, teď mi patří celý vesmír!“
Což samozřejmě nebyla pravda, ale to máloco z toho, co tomuhle malému zmrdovi vylezlo z huby.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dávný domeček
« Reply #3 on: 13. Jul 2022, 23:38 »
Dávný domeček (2 ABY)

Na Valhalle bylo fajn a Champbacca s Chlouppkem to tam plešounům od Baldy Crew trochu záviděli. Jak ale večer pokročil, piva ubylo a za okny pořád sněžilo, došlo i na jemnou kritiku a porovnávání s jinými, teplejšími planetami.
[„Jo, sníh je dobrej, ale tropy jsou tropy. To já měl kdysi dávno takovou malou chýši v pralese u řeky. Nic honosnýho, prostě pár klád a palmovejch listů, ale v džungli toho bylo o to víc. Želvy, hadi, bobule všech chutí i barev, nějaká ta koka...“]
„Myslíš Ugiva Cortax? Nebylo to náhodou loni?“ namítl zcela správně Chlouppek.
[„Žeby? Fíha, to to letí.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Pšenkův palác
« Reply #4 on: 13. Jul 2022, 23:47 »
Pšenkův palác

Někteří dobrodruhové na klábosení moc nebyli, jiným u ohně přišlo vhod. Ti, co s nimi teď Pšenislav cestoval po venkově, patřili k té druhé skupině a v poslední půlhodině probrali svoje nemovitosti. Nic moc, většinou chýše, stany nebo nanejvýš roubené chalupy, v jednom případě dokonce krmelec.
A pak, jak už to tak bývá, se podívali na něj, jako by očekávali, že něco přihodí.
„Já měl jenom takový malý domeček v Poďnamězboku, po rodičích, ale to už je dávno.“
Ve skutečnosti to bylo docela honosné sídlo o dvou patrech a ne tak dávno, ale přiznáním něčeho takového by si určitě nepomohl.

Fandom: DnD for dummies
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: