Author Topic: Téma číslo 3516 (15. 12. 2021) - Mlčeti zlato  (Read 331 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mlčeti zlato.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Znalec se pozná
« Reply #1 on: 15. Dec 2021, 19:31 »
Znalec se pozná

„Pane Kenwayi, povězte mi, jaké ingredience patří do Tekutého štěstí,“ vyzval profesor Redmond s kamennou tváří Barryho.
Ten se zavrtěl na židli a v duchu se ušklíbl –ani pořádně nevěděl, co to Tekuté štěstí je, představoval si něco jako velmi kvalitní drink.
„No,“ začal velmi rozvážně, „důležitou ingrediencí je voda. Potom trocha třpytek a šťávy z… drsnochvosta?“ Cukaly mu koutky, když slyšel, jak se Dylan vedle něj pochechtává.
Redmond zachoval kamennou tvář. „Jistě,“ ucedil, poznamenal si špatnou známku a možná nějaké body dolů, a snad poprvé v životě uznal, že je lepší, když někteří studenti mlčí a nejsou vůbec zkoušeni.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Kvalitní kámoška
« Reply #2 on: 15. Dec 2021, 21:38 »
Kvalitní kámoška

„Tohle už nikdy,“ zahučela Ruby ztěžka, sotva se jí povedlo rozlepit oči.
„To jsi říkala už minule,“ odpověděla jí Bessie, která vypadala v mnohem lepším stavu.
„Hm. Doufám, že jsem oproti tomu minule neudělala žádnou ostudu, mám tam chvílema trochu temno.“ Ruby si promnula oči a pak je zase zavřela, takže neviděla, jak se Bessie snaží netlemit. Ta si totiž velmi živě vybavovala tančení nejdřív na stole a pak pod ním na kolenou, a zřetelně před sebou viděla Ruby, kterak vycucává hihňavou vodku z pupíku sličné servírky, co pak na tom stole polehávala.
„Úplně v pohodě,“ ujistila ji však nahlas.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zlato za zábavu
« Reply #3 on: 15. Dec 2021, 21:48 »
Zlato za zábavu

[„Pane vrchní,“] spustil Champbacca na hospodského v jednom trantorském podniku a to, že byl na odchodu a měl v sobě tedy fakt docela dost piv, na něm už bylo docela dost znát. [„Musím vám složit poklonu. Nemám sice žádnou z těch moderních vypíčeností, co dovoluje dávat reštykám palce či kýho čerta, ale vám tý vaší bych dal zlatou medaili. Jasný, pivo máte sice vysloveně průměrný a tvrdej spíš levnej než dobrej, ale v konverzování s hostama jste široko daleko úplně nejlepší, na to můžete vzít jed.“]
„Vždyť jsem celou dobu neřekl ani slovo?“
[„Já vím, však říkám, kurva, úplně nejlepší!“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Taktické ticho
« Reply #4 on: 15. Dec 2021, 22:01 »
Taktické ticho

Fróði tušil, že z toho bude malér, ale instalace zrcadla na strop kajuty měla i své výhody, tak s ní souhlasil. A malér na sebe nenechal dlouho čekat.
„Nepřijde ti, že jsem po dvojčatech nějak moc přibrala?“ zeptala se Caroline, prohlížejíc si svou figuru pohodlně v leže, a nastalo ticho. Co na to měl jako říct? Kdyby řekl pravdu, že trochu jo, ale není to nic hrozného, dostane ránu, kdyby začal lhát, že vůbec, ona to pozná a on dostane ránu, kdyby zkusil „no hablo inglés“ jako minule, dostane ty rány možná rovnou dvě.
Tak neříkal nic a předstíral smrt.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Vadný výběr
« Reply #5 on: 15. Dec 2021, 22:02 »
Vadný výběr

I Asbjorn občas neměl šťastnou ruku a někdy trochu přehmátnul, když si vybíral svou společnost. Té dnešní se nedalo nic moc vytknout, ale už po deseti minutách začal litovat, že ji do toho výklenku vůbec zatáhl, protože ta nána ani na chvilku nezavřela pusu. Mlela pořád, nejdřív o počasí, pak o profesorech, pak o zkouškách, pak o žvýkačce na stropě, o tom, jak si jako malá rozbila koleno, jak to maminka pofoukala. A ač Asbjorn na podobné praktiky rozhodně nebyl, sotva jí povolil a sundal kravatu, zmuchlal ji a nacpal ji jí do pusy. „Mlčet, zlato, mlčet.“ A bylo ticho.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zlatá za znalosti
« Reply #6 on: 15. Dec 2021, 22:12 »
Zlatá za znalosti

Sagwen byla trochu uťáplá osoba, ale jako učitelka s aktivitou nešetřila, takže byli její žáci zvyklí na akční zkoušení. Jednoduše pokládala celé třídě otázky, kdo se přihlásil a věděl, ten dostal body, kdo nevěděl, ten o body přišel, a kdo se ani nepřihlásil a něco plácnul, ten dostal facku. Nakonec všechno sečetla, zkontrolovala a přišla kýžená chvíle vyhlašování výsledků.
„A víťazom sa stáva… Visin!“
Všechny děti, a to včetně Visina, vypadaly zaskočeně, až po chvilce se jedno osmělilo a vzneslo námitku.
„Ale vždyť celou dobu neřekl vůbec nic!“
„Hej, no tiež povedal najmenej nezmyslov, tak je ako jediný v pluse.“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: