Author Topic: Téma číslo 3512 (11. 12. 2021) - Jako premiér bych ho mohl nechat zavraždit.  (Read 349 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Někdo nepíše drabbly?
Víte, jako premiér bych ho mohl nechat zavraždit.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Náročná rebélie
« Reply #1 on: 11. Dec 2021, 08:07 »
Náročná rebélie

Byly časy, kdy toho už Alaric měl opravdu dost. Bojovat za spravedlnost a plánovat nějakou tu revoluci, to byla docela fuška, a to nepočítáme pravidelné vysílání rádia Barikáda.
Když takhle jednou z Adamem mířili z hospody do Hnízda, už se neudržel. "Já nevím, proč se se vším tak sereme... prostě to tam vyhodíme do povětří a bude."
"Jo, jasně, a stovky nevinných k tomu," zazněla suchá odpověď.
Ricky rozhodil v zoufalství rukama. "Tak se stanu ministrem, když jsem ten Tremlett, a pak prostě vychcaně odstraním všechny nežádoucí, jako to ten kokot dělal doteď."
Naštěstí se z toho blbého nápadu vyspal.

Fandom: Felix Felicis! (možná AU)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Vyšinuté vykřikování
« Reply #2 on: 11. Dec 2021, 21:50 »
Vyšinuté vykřikování

Před dveřmi kanceláře britského premiéra se srocovali lidé a všichni si mysleli, že jejich nadřízenému šiblo.
„Mě ty vaše čáry máry nezajímají, rozumíte? Strčte si ten klacek mezi půlky a někam se odpalte! Že si neumíte poradit s nějakým černokněžníkem? Tak stačí říct, já jsem premiér, já na to mám lidi, my to zvládneme, když vy jste tak neschopní vrtáci! A všichni se o vás dozví, je vám to jasné? Nikdo na vás nenechá nitku suchou! Máte utrum!“
Naštěstí všichni předpokládali, že to byly halucinace z přepracovanosti a ne z toho, že mu s děním v kouzelnickém světě došla trpělivost.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Kobliha z kotliny
« Reply #3 on: 11. Dec 2021, 22:18 »
Kobliha z kotliny

Lucian Montpellier se velmi rád vzdal studia čar a kouzel, ačkoliv se mu samozřejmě nikdy zcela nepovedlo vymazat existenci magie ze svého života, zato se mu docela úspěšně dařilo ignorovat existenci staršího bratra. Rozhodně měl ale velkolepé plány, až dostuduje právnickou fakultu a stane se politikem, každopádně osud tomu chtěl jinak, a nakonec se sice politikem stal, ale v rámci francouzského ministerstva kouzel. Na Tinkerbella, který se ukrýval někde na riviéře, plýtvat dechem odmítal, ale když si kdosi z české kotliny koupil barák hned vedle toho jeho a dle informací měl tendence chovat čápy nebo co, už leštil ukázkovou avadu.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Přemluvený premiér
« Reply #4 on: 11. Dec 2021, 23:27 »
Přemluvený premiér

Lord Babish do politiky vlastně nikdy vstoupit nechtěl, takže když mu jistá nejmenovaná strana nabídla, jestli jim nechce dělat bílého koně a dost možná se stát dalším nejvýše postaveným úředníkem na Rodii, neskočil po tom jako slepice po flusu, kdepak. Moc dobře věděl, že chtějí jenom jeho čistý trestní rejstřík, sprostě by ho využívali a on by nemohl makat. Takže je chtěl odmítnout, takový to byl charakter.
Ovšem protože případné vítězství by znamenalo, že by pak mohl sem tam někoho nechat relativně legálně zlikvidovat, nakonec ho přemluvili a on do toho šel a vyhrát se mu povedlo, chudáčkovi jednomu maličkému.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Ministerské mantinely
« Reply #5 on: 11. Dec 2021, 23:42 »
Ministerské mantinely

Seamus měl v novém úřadu spoustu práce, takže se s příbuznými nevídal o moc častěji než dřív, ale sem tam k nějakému tomu setkání přeci jen došlo. Třeba s Fróðim, který se po chvíli osmělil a předložil ministru kouzel dotaz.
„Hele, strejdo, já mám problém. Teda jedna moje holka má problém, víš, její manžel...“
„Aha?“
„No, on je hroznej, ona se chce rozvést, ale bojí se, že by jí mohl ublížit.“
„A co čekáš ode mě? Nabídku, že po něm jakožto ministr kouzel pošlu zásahovku a nechám ho vybouchnout?“
„To by bylo super...“
„Jo, to bylo, ale tak to nefunguje.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bragbanská byrokracie
« Reply #6 on: 11. Dec 2021, 23:48 »
Bragbanská byrokracie

„Pane premiére,“ blekotal jeden z úředníků na zasedání bragbanského parlamentu, „situace je vážná. Společnost je destabilizovaná a lídr opozice toho mistrně využívá. Mám tu pár průzkumů veřejného mínění a nevypadá to dobře, měli bychom něco dělat, a to rychle.“
Premiér se přestal špárat kudlou v zubech, odkašlal si a zvedl se.
„Víte, já to vidím docela jednoduše. Prostě ho ze své pozice nechám úředně odkrouhnout a je to, ne? Kde mám co podepsat?“
„Nikde, pane, nic takového udělat nemůžete.“
„Vážně? To je škoda.“
Což byla pravda, protože kdyby mohl a udělal to, ušetřil by svým lidem sedm let občanské války.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: