Author Topic: Téma číslo 3459 (19. 10. 2021) - Mámin prsten  (Read 333 times)

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Tak kdo najde ztracený mámin prsten, hm?

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Výnosná prácička
« Reply #1 on: 19. Oct 2021, 19:40 »
Výnosná prácička

„Slyšel jsem, že jsi dobrodruh…,“ oslovil Mourka zoufalý vesničan. „Mám pro tebe práci.“
Khajiit se zastavil a tázavě na toho chudáka pohlédl.
„Banditi mi ukradli vzácný prsten po matce – a já ho chci zpět, abych mohl požádat svou milou o ruku. Pokud ho najdeš, zaplatím ti…“
Nevypadal bohatě, ale khajiit na to kývl.
Najít prsten nebylo jednoduché, ale úkol splnil. Problém byl v tom, že se mu ten blyštivý šperk tuze zalíbil – takže si prostě nechal zaplatit a v noci se k vesničanovi vrátil a prsten mu znovu šlohl, protože měl plížení na vysoké úrovni a ten prsten prostě chtěl.

Fandom: Skyrim

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Dědictví
« Reply #2 on: 19. Oct 2021, 20:48 »
Dědictví

Samozřejmě, že to pro takovou příležitost chtělo něco speciálního, a Jake to moc dobře věděl, takže když už bylo po těch úředních stránkách všechno tak nějak vyřešeno a čekalo je už jen podepsání pár listů papíru, aby to bylo oficiální, nastal ten správný čas na ty neoficiální věci. A k tomu potřeboval něco od své matky, co ona nikdy nenosila, protože to na jejích prstech zrovna moc nesedělo, ale byla nejstarší z Williamových dětí, a tak rodinný prsten podědila ona. A když už chtěl před Makse znovu pokleknout a požádat ho, aby se stal Winterbornem, chtělo to něco opravdu jedinečného.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Laura lootuje
« Reply #3 on: 19. Oct 2021, 23:33 »
Laura lootuje

Laura se u mámy v kanceláři moc často nestavovala, z poměrně očividných důvodů, ovšem jednou přeci jen nebylo zbytí a dokonce tam na chvíli osaměla, protože Joyce musela něco vyřídit.
A protože knížka ji nebavila, rozhodla se ta malá bestie, že prostě prošmejdí šuplata a uvidí, jestli nenajde něco zábavnějšího nebo zajímavějšího. Dlouho však nacházela jenom papíry, až v tom posledním to vypadalo nadějně. Ležela tam důležitě vypadající šperkovnice, kterou obezřetně otevřela a čekala, že tam budou minimálně nějaké ty korunovační klenoty.
V krabičce byl jenom jeden prsten, navíc rozbitý, bez kamene, tak ji zase zavřela a šla si číst.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Tamásova tretka
« Reply #4 on: 19. Oct 2021, 23:41 »
Tamásova tretka

Tamás to měl vymyšlené fakt dobře: z toho, že nemá žádné ambice, udělá svou přednost, bude makat jako pomocná síla za průměrnou mzdu a nebude se nikam posouvat. To vše proto, že pak bude večer aspoň moci s čistou hlavou práci opustit, zajít domů a o to víc se věnovat své budoucí ženě. Už pro ni měl i připravený prsten, který sice nekoupil, ale protože šlo o rodinné dědictví a původně patřil jeho mámě, byl vlastně o to dražší, že?
To, že s ním dosud žádná nevydržela dost dlouho na to, aby jí ho mohl nabídnout, už byla věc druhá.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Prsten po předcích
« Reply #5 on: 19. Oct 2021, 23:57 »
Prsten po předcích

Narozeniny mladé slečny de Dimburg byly velkolepé, velkolepý tedy musel být i dárek, který tam Rosole své dceři předávala. Jakožto ředitelka ISB si mohla dovolit prakticky cokoliv, přesto se rozhodla pro něco trochu sentimentálnějšího, rozhodně ale ne levnějšího.
Prostě jí dala jeden ze svých prstenů, se kterým si dcerka jako malá ráda hrála, s tím že má velkou cenu už jenom jako šperk, co teprve když se k tomu připočte prakticky nevyčíslitelná hodnota pro všechny příslušníky rodu, co ho nosili před ní.
Přirozeně byl taky šikovně obohacený o nějaké to sledovací zařízení, ale to nemusela vědět, zkazila by si překvapení.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Speciální šperk
« Reply #6 on: 20. Oct 2021, 09:10 »
Speciální šperk (nedělní žolík)

Leo se svou matkou mohl mluvit o čemkoliv, a tak Saoirse překvapilo, když za ní teď chlapec – vlastně už mladý muž – přišel, nervózně se ošíval a do řeči se neměl.
„Leo?“ Saoirse po několika minutách povytáhla obočí a probodla syna pohledem.
„No, mami… víš… jsem se chtěl… já vím, že to je asi blbost… že to pro tebe hodně znamená, ale myslel jsem…“ Leo si roztěkaně mnul vlasy a zhluboka se nadechl. „Jak máš ten prsten… po tátovi… tak jsem se chtěl zeptat, jestli bys mi ho nedala. Já bych potřeboval něco speciálního. Chtěl bych totiž požádat Ninu o ruku.“

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: