Author Topic: Téma číslo 3455 (15. 10. 2021) - Loutkář  (Read 273 times)

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Téma číslo 3455 (15. 10. 2021) - Loutkář
« on: 14. Oct 2021, 20:32 »
Na hradě nám asi řádí nějaký ten loutkář. A beztak ne jeden!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Lepší loutky
« Reply #1 on: 15. Oct 2021, 21:40 »
Lepší loutky

Cvic‘Blac se toho na Pure Neimoidia hodně naučil. Krom věcí, jejichž osvojení bylo v továrně na mechnokřesla tak nějak předpokládatelné, ale získal i něco, co mu rodná Geonosis nabídnout nemohla: širší pohled na galaxii.
Dozvěděl se tak spoustu drobných detailů o jiných planetách, rasách a povoláních, přičemž jedno z nich ho přímo fascinovalo. Těžko říct, proč zrovna loutkařství, možná záviděl své královně schopnost pomocí červů ovládat mrtvoly, každopádně už brzy mu věnoval veškerý svůj volný čas.
Ale protože ho neměl moc, tak je jasné, že když mu to tak šlo s holotechnologií, že se opravdu nezdržoval s nějakým opracováním dřeva.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Alternativní aliance
« Reply #2 on: 15. Oct 2021, 22:10 »
Alternativní aliance

Jestli bylo některé povolání pro Udinovy typické, pak by jistě šlo o loutkáře. Až na pár výjimek, které potvrzovaly pravidlo, všichni do jednoho tahali za nitky, ať už se jednalo o politiku, rozdělení moci nebo manželství svých potomků. Občas jim to úplně nevyšlo, někdy se děti utrhly ze řetězu, plivly svým loutkářům do obličeje a poslali je do hlubokých zelených hájů, ale takový Artem Udinov si rebelii v rodině nepřipouštěl. A to ani v té vyženěné, takže když se mu pak doneslo, že Gideonovy aktivity zahrnují tak trochu přespočet aktérů, moc se mu to nelíbilo. Nicméně alespoň neplánoval rozvod, že.

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Dvojka dlužníků
« Reply #3 on: 15. Oct 2021, 22:35 »
Dvojka dlužníků

Bankéř od Gringottových nevypadal, že je v nejlepším rozmaru, ovšem protože od něj jistý pan Howells potřeboval půjčku, radši na to nepoukazoval. Prostě si vyměnili pozdravy, ujistili se, že je to opravdu on, kdo má s ním domluvenou schůzku, a došlo k předání těch správných formulářů.
„Tak vy chcete vyrábět kouzelné loutky?“ pravil skřet, když to konečně dočetl.
„Ano, prosím.“
„To je panečku náhoda, celé roky nic a zrovna včera tu byl taky jeden takový, co chtěl půjčku na výrobu hraček, dokonce konkrétně právě loutek.“
„Vážně? A jak se jmenoval?“
„Nějaký pan Heavensgate, každopádně nedostal nic a vy nedostanete víc.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Late a loutky
« Reply #4 on: 15. Oct 2021, 23:18 »
Late a loutky

Late nebyl vždy vojákem, kyborgem ani knězem gildy nájemných zabijáků. Kdepak, začínal dokonale civilně, a to nejen proto, že pocházel z planety Ennth, kde bylo civilní tak nějak všechno.
I mezi kolonisty, jejichž prakticky jediným zdrojem obživy byla výroba absinthu, byl za exota, protože se už odmalička chtěl věnovat výrobě loutek a následně divadlu s nimi. Ostatní ho od toho zprvu zrazovali, leč byl docela dobrý a dětem se to líbilo, tak to nakonec provozovat směl.
Rozhodně se ale nemohl divit, že byl při plánované evakuaci před cyklickým kataklyzmatem až v posledním transportéru a moc dobře to pro něj nedopadlo.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Dětinská diskuze
« Reply #5 on: 15. Oct 2021, 23:39 »
Dětinská diskuze

„Nepřijde mi to úplně fér. Sice zbožňuju, když to děláš, ale přijdu si trochu méněcenně, že já k tomu moc příležitostí nedostávám.“
„Nevím, co ti mám na to říct, no. Prostě jsem v tom asi lepší, kvalita se pozná, zlato,“ uculil se Maks a pod peřinou se ke svému muži přitulil.
„A taky ti to trvá, co já si mám mezitím počít,“ povzdechl si Jake, na což Maks protočil očima.
„Kdybys u toho neusínal, mohl by ses klidně dívat.“
Protože jemu se vážně nechtělo ho budit pokaždé, když douklízel plyšáky, které používal jako loutky při vyprávění pohádek dětem na usnutí.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: