Author Topic: Téma číslo 3428 (18. 9. 2021) - Střelný prach  (Read 311 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Střelný prach.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Marryho míchanina
« Reply #1 on: 18. Sep 2021, 18:48 »
Marryho míchanina

Marry Joliko seděl ve Voprsklé siréně, unaveně si sypal do vodky s rajčatovým protlakem, chilli a fermentovanou sójovou omáčkou mletý pepř a přemýšlel. Ne o nesmrtelnosti chrousta ani svých životních starostech, kdepak, tomu už věnoval moc času a kam ho to dostalo? Sem.
Přemýšlel, čím ještě by tak mohl drink upravit, aby se jím mohl náležitě ztřískat. Nabízel se samozřejmě další alkohol, jenže to by lezlo do peněz, přebilo by to jemnou chuť vodky s chilli a půlka lokálu by to stejně považovala jenom za pozérství.
A pak ho to trklo: střelný prach! Toho měl dost a účinek byl zaručen.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zvláštní zboží
« Reply #2 on: 18. Sep 2021, 21:34 »
Zvláštní zboží

Společnost Tortuga Explosive sice vydělávala většinu peněz na prodeji výbušnin, zbraní, výbušných zbraní a rumu, ale nezanedbatelnou položkou mezi příjmy bylo ještě něco jiného: střelný prach. Nenápadný šedý prášek, který byl sám o sobě relativně levný, ale byla s ním spousta zábavy a bezpečná manipulace s ním vyžadovala poněkud speciální přístup. I proto si za něj mohli obchodníci účtovat poměrně vysoké částky, nikdo moc neremcal a peníze do pokladny největší zbrojovky v sektoru Periphery se jenom sypaly.
A to navzdory skutečnosti, že v předaleké galaxii, kde frčely blastery a podobné věci, málokdo věděl, co to ten střelný prach vlastně je.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Odpal o páté
« Reply #3 on: 18. Sep 2021, 21:49 »
Odpal o páté

Kapitán Finniansson měl svou posádku rád, a tak byl ochoten jí z návštěv přístavů přinést modré z nebe. Nebo věci, jejichž seznam dostal. Jen občas nastalo menší nedorozumění, třeba tenkrát s Caroline.
„Mám to,“ oznámil jí Fróði, jakmile ho přivítala u vstupní přechodové komory, a podával jí soudek.
„V sudu, jo?“ podivovala se zrzka, leč přebírala.
„Jo. A nebyla žádná sranda to sehnat, tak opatrně, ať ti to nevybouchne.“
„Proč by mi to mělo vybuchovat?“ nechápala.
„Protože to střelný prach dělá?“ nechápal pro změnu kapitán.
„Tys vzal fakt prach? Já myslela ten mátovej čaj. Ale tohle je ještě lepší, dík!“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Vynálezce ve vinici
« Reply #4 on: 18. Sep 2021, 22:29 »
Vynálezce ve vinici

Flann se musel se sourozenci účastnit Hladových her, protože by mu to matka neodpustila, už jen proto, že to pořádání převzala po Aubreym. A podle toho to také vypadalo. Zatímco Charles se snažil, aby všichni účastníci přežili ve zdraví a se všemu končetinami přirostlými k tělu, v krabičkách první a poslední záchrany Bree poschovávala mačety, kuše, basebalové pálky a taky střelný prach. A zatímco někdo jiný by si možná nevěděl rady, co dělat s jablkem, střelným prachem a doutnákem, Flann si vyrobil ovocný granát, a když na něj na Pálavě zaútočila tlupa tchořů, dostali pár jadérek přímo do smradlavých kožíšků.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Vadný výsledek
« Reply #5 on: 18. Sep 2021, 23:15 »
Vadný výsledek

Jackie nechápavě koukala do kotlíku a společně s ní tam nahlížel profesor.
„Ale pane profesore, já jsem fakt udělala všechno podle návodu!“ No, možná ji v některých chvilkách zaujala moucha, co letěla kolem, ale fakt se snažila. Nic naplat, uvnitř kotlíku nebyl žádný použitelný lektvar, ale pouze šedavý prášek.
„Co s tim mám dělat?“
Profesor se zamračil a zkoumavě nabral trošku prášku na tyčinku, aby ho nad světlem kahanu prozkoumal.
Poté, co se ozvala hlasitá rána, profesor s ohořelým obočím prohlásil, že nejlepší bude to rovnou zlikvidovat, jinak by se mohlo stát, že by kousky Bradavického hradu sbírali ještě týden.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Kouzelné nádobky
« Reply #6 on: 20. Sep 2021, 20:52 »
Kouzelné nádobky (nedělní žolík)

Mourek sice nikdy neměl ambice věnovat se alchymii a vynalézání nejrůznějších třaskavin, ale občas ho popadla rozmarná nálada, když někde neplánovaně potkal alchymistický pultík. Tu a tam se mu povedlo něco umíchat, občas omylem uvařil polévku, nebo se mu něco rozpustilo pod rukama…
Nakonec ale vynalezl něco, co stálo za to. Stačilo to uzavřít do nádoby, zapálit knot a… Bum! Celý dungeon se otřásl v základech.
Pak už to bylo jednoduché – Mourek si udělal pár takových nádob do zásoby a oběhl dračí hrobky, které vyhodil do vzduchu dřív, než se draci stihli probrat k životu.
Ani se nemusel moc snažit.

Fandom: Skyrim AU

 

Další pískoviště: