Author Topic: Téma číslo 3389 (10. 8. 2021) - Alkoholik  (Read 375 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3389 (10. 8. 2021) - Alkoholik
« on: 09. Aug 2021, 16:49 »
Bejt Alkoholik není žádný med, tak si za odměnu napišme drabble.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Vetřelec ve stanu
« Reply #1 on: 10. Aug 2021, 17:12 »
Vetřelec ve stanu

Není nic lepšího, než když už připité alkoholiky napadne vyrazit na tah do města, když druhý den mají sjíždět Vltavu.
Epický návrat byl očekáván a splněn.
A tak Karamelka ve dvě hodiny ráno poslouchala ve stanu následující ožralý monolog Mušákův, když rozjímal nad stanovým městečkem:
„Daneee, já mám někoho ve stanu… Daneee, pomoc. Daneee, co když je to holka?“
Nastala dramatická odmlka, kdy Karamelka téměř viděla, jak se Mušák zhrozeně potí, když dorazil ke svému stanu: „Halooo? Jsi holka?“
Nakonec to dobře dopadlo, opilého dobrodruha nalezli druhý den ve stanu s jiným opilým dobrodruhem, co nebyl holka, ale jeho švagr.

Fandom: Ze života

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Zcela střízliv
« Reply #2 on: 10. Aug 2021, 21:24 »
Zcela střízliv

Že by se z Jacoba mohl postupem času stát alkoholik, to by asi nikoho moc nepřekvapilo. Měl vlastně nespočet důvodů, proč začít pít ve velkém a na zdraví to rozhodně nebylo, spíš na žal. A kromě těch důvodů tu byly i genetické dispozice, které Jake velmi důrazně popíral. A to i ve chvíli, kdy to popírat nešlo.
„Jacobe, jak tě mohlo napadnout pozvat toho alkoholika na oslavu Alecových narozenin!“
„Můj otec není žádný alkoholik. Já chápu, že ho nemáš ráda, ale nemusíš se ho pokoušet dál očerňovat, matko, nikomu tím neprospěješ.“
Jen to dořekl, ozvalo se rozesmátým Lavernovým hlasem: „Synééééčku!“

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Požitkář
« Reply #3 on: 10. Aug 2021, 21:59 »
Požitkář

Lavern byl v prvé řadě požitkář – měl rád, když jeho postel nebyla prázdná, měl rád, když se mu jídlo doneslo na talíři hezky naservírované, aniž by se s tím namáhal on, a měl rád alkohol. Jakýkoliv. Sbíral ho, kochal se jím, a ta postel vlastně klidně mohla být prázdná, pokud měl on v ruce skleničku whisky. Alkoholikem by se však nenazýval. Samozřejmě že by dokázal přestat, kdyby chtěl, ale on nechtěl. Proč taky, když mu to chutnalo? Ale nařčení o tom, že je alkoholik, opravdu striktně odmítal. Tak jenom holt měl doma místo kuchyně bar, no bože, to je toho.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Názor na násosky
« Reply #4 on: 10. Aug 2021, 23:08 »
Názor na násosky

Na Sulonu se toho objektivně vzato nikdy moc nedělo, takže i poměrně decentní veřejné odsuzování jednoho z místních alkoholiků mělo na malou Bananu velký vliv. Sledovala, jak všichni ti slušní a relativně dobře oblečení lidé spílají tomu jednomu špinavému a smradlavému, jak ho varují, že jestli s tím nepřestane, už mu nebude pomoci, a jak litují všechny jeho žijící příbuzné. Přirozeně si z toho odnesla přesvědčení, že nejen nesmí pít, ale měla by se podobným existencím raději vyhýbat velkým obloukem.
Přesto jí už o pár let později jeden vysoce funkční alkoholik dělal mistra a neměnila by za nic na světě.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Národnostní návyky
« Reply #5 on: 10. Aug 2021, 23:27 »
Národnostní návyky

Finnianovi se na Islandu líbilo od první chvíle, takže se samozřejmě rozhodl ho co možná nejdůkladněji procestovat. A tak putoval, někdy po dvou, jindy po čtyřech, od sopky k sopce a samozřejmě navštívil i každou osadu a tamní nálevnu, ne že by jich bylo moc.
„Buďte zdráv,“ pravil většinou už ode dveří přízvukem, který se s každou další zastávkou zlepšoval, „dám si pivo do tupláku a panáka akvavitu, jestli máte.“
Většinou měli, každopádně se brzy naučil přidávat k objednávce ještě drobný dodatek.
„A ne, nemusíte mi k tomu nenápadně podstrkovat kontakt na anonymní alkoholiky, já jsem prostě jenom z Irska.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Rozpitý rodič
« Reply #6 on: 10. Aug 2021, 23:39 »
Rozpitý rodič

Kerberra se sice snažila seznámit s každým členem posádky, ale protože tušila, že na Jolly Jediovi přeci jen stráví nějakou dobu, zas tak na to nespěchala. I proto toho moc nevěděla nejen o kapitánu Simbaccovi a svém budoucím zeťákovi, ale ani o jeho rodičích.
Považovala to samozřejmě za společenské faux pas, pozvala je na čaj a celkem se i těšila, což… nebylo moudré. Erris totiž ze zdravotních důvodů nemohla, dorazil jen Champbacca a Kerberra si ho během chvíle zaškatulkovala mezi nabručené alkoholiky.
Nakonec to ale byla ona, kdo blil jako čolkomut, tak jí nezbylo než uznat, že nikdo není dokonalý.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Atypický alkoholik
« Reply #7 on: 10. Aug 2021, 23:49 »
Atypický alkoholik

Jestli byla v galaxii nějaká rasa, kterou měli prakticky všichni rádi, byli to Zeltroni. Aby taky ne – jejich ženy byly stejně pohledné jako Twi‘lečky, jejich muži však podstatně pohlednější než Twi‘lekové, a to jsme pořád teprve u té nejpovrchnější charakteristiky. Hlavní zásluhu na jejich oblibě přitom měla povaha, neb šlo o veselé, přátelské, empatické, obětavé a rozverné společníky, s nimiž nebyla ani chvíli nuda a kteří mohli díky podvojným játrům kalit několik dní v kuse.
S pochopitelnou výjimkou, jakou byl například Brody Brannigan, bezpáteřní hnusák s plně zaslouženými jaterními skvrnami, co se alkoholismem pomalu ale jistě dopracovával k osamělému hrobu.

Fandom: Star Wars
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: