Author Topic: Téma číslo 3380 (1. 8. 2021) - Semafór  (Read 275 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3380 (1. 8. 2021) - Semafór
« on: 31. Jul 2021, 15:08 »
Zamíchanou hromádku témat jsem nechal v práci, tak nahodím aspoň Semafór, ať může srpen v klidu dostat zelenou...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Poznatek o pořadí
« Reply #1 on: 31. Jul 2021, 15:41 »
Poznatek o pořadí

Výcvik v užívání Síly pokračoval a Champbacca zanedlouho uznal, že jeho učednice je připravená na další level – a místo čisté zelené tedy namíchal semafor. Respektive nemíchal, víme…
„Zajímavé,“ konstatovala, když tu tříbarevnou nádheru z griotky, vaječného likéru a zelené viděla, zvědavá, ne však nezbytně ochotná to vypít.
[„Je to sladký, bude ti to chutnat.“]
„Jenom nechápu,“ pokračovala, zatímco vzala panáka do ruky a přičichla, „proč se to jmenuje semafor.“
[„No, protože je to červené, žluté a zelené?“] nechápal pro změnu mistr.
„Ale na semaforu je to přece obráceně, zelená dole...“
[„Hmm, to mě nikdy nenapadlo. A na to se napijem!“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Chybující chodec
« Reply #2 on: 31. Jul 2021, 15:47 »
Chybující chodec

Gu‘m‘houk měl pro strach uděláno, však se taky vydal na vzdálenou planetu, aby tam ulovil rytíře Jedi, co si říkal Temný mstitel, to by jako bábovka prostě nezvládl. Bál se, to zas ne že ne, ale věděl, že mu ten strach bude dobře sloužit jako varování, a při procházce po Oblačném městě se snažil svůj cíl nějakým způsobem lokalizovat. Těšil se, jak s Jediem změří síly, leč jako první měl jeho kroky zastavit semafor s červenou.
Gum si však byl naprosto jistý, že nějaké takové světýlko nemůže jeho, bojovníka z řádu Morgukai, ohrozit ani náhodou, a vykročil, což neměl dělat.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Roztomilé barvičky
« Reply #3 on: 01. Aug 2021, 09:11 »
Roztomilé barvičky

„Kontrolní otázka,“ začal Ignác důležitě a pohlédl na nové adepty na Bouráky. „Víte, jak jdou po sobě barvy semaforu?“
Děcka vypadala dost zmateně, takže nad tím Iggy nakonec mávl rukou. „Hele, to nevadí… prostě nejdřív vypijete tohle,“ ukázal na červenou tekutinu v panáku, „pak tohle,“ na oranžovou, „a nakonec tohle,“ píchl prstem k zelené.
No a protože adepti o členství v prestižním klubu opravdu stáli, tak ten semafor váhavě zkusili. Nechutnalo to zas tak špatně, takže si ho někteří dokonce zopákli a Ignác na sebe mohl být hrdý.
Horší bylo, když pak ti umělci v Doupěti blili duhu. Se stává.

Fandom: Felix Felicis! (AU?)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Skóre vs semafor
« Reply #4 on: 01. Aug 2021, 18:08 »
Skóre vs semafor

Různí chlapci a chlapi používali při hodnocení exemplářů opačného pohlaví různé systémy, jedním z oblíbenějších byl klasický desetibodový, kdy desítka odpovídala luxusní kočce z krásných snů, jednička ježibabě s posledními dvěma zuby a třetím okem na špičce nosu.
Fróði ho používal taky, zjistil však, že je poměrně složitý, a po konzultaci s bouráky zkusil jiný, semafor. Zelená znamenala takovou holku, co by do ní šel, oranžová takovou, co by se nebránil, kdyby šla do něj, a červená takovou, kdy by zatáhl za záchrannou brzdu.
Moc se to ale neosvědčilo, protože drtivá většina těch, co potkal, byla zelená nebo přinejhorším oranžová.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Sbližovací seance
« Reply #5 on: 01. Aug 2021, 20:33 »
Sbližovací seance

„Je tam červená. Brzdi.“ Zamumlal otec stroze, ale když ani o pár metrů později auto nezačalo zpomalovat, stočil pohled plný hrůzy k synovi. „Jacobe, BRZDI!“
„Já nevím, co je brzda!“
No, zašlápl to v poslední chvíli a dost to s nimi cuklo. Lavern byl ve tváři bledý jako stěna, Jacob byl pro změnu rudý jako rak. „Promiň.“
„Když je na semaforu červená, máš brzdit, to je tenhle pedál. Tenhle. Laskavě si to zapamatuj!“ povzdechl si a promnul si čelo. „Nikdy jsem si nemyslel, že potkám někoho, kdo mě dostane k infarktu blíž než tvoje matka. Ale očividně jsem se mýlil!“

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Oddechové odpoledne
« Reply #6 on: 01. Aug 2021, 21:15 »
Oddechové odpoledne

„Neviděl jsi děti?“ Maks nakoukl do kuchyně, kde Jake připravoval odpolední svačinku, a když se mu dostalo odpovědi, že na zahradě, vydal se tam. Opravdu je tam našel, dokonce pohromadě. Ovšem jediná normálně oblečená byla Ava, Dominic byl celý v červeném, Will ve žlutém a Jimmy v zeleném a stáli seřazení za sebou. Střídavě zvedali v různém intervalu ruce, což byl pro Avu signál, že se měla rozběhnout, případně včas zastavit.
„Co to vyvádíte?“ zeptal se Maks nejistě a dostalo se mu otrávených pohledů a odpovědi, že si přece hrají na semafor, neasi. Inu, dnes očividně měly havraspárské geny dovolenou.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: