Author Topic: Téma číslo 3327 (9. 6. 2021) - Ohnivý drak  (Read 219 times)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Téma číslo 3327 (9. 6. 2021) - Ohnivý drak
« on: 08. Jun 2021, 20:45 »
Ohnivý drak, toho by chtěl mít každý! Obzvlášť kdyby uměl psát drabbly.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Příště připal
« Reply #1 on: 09. Jun 2021, 00:28 »
Příště připal

Mít draka, to bylo i ve vesmíru čtvrtého tisíciletí značně vzácné a takticky výhodné. Rozhodně víc než mít třeba létající auto nebo koloběžku.
Edvin k té nevelké množině šťastlivců patřil, neboť se k němu i po stovkách let hlásili potomci jeho dračice Tatry. Přirozeně pak zvažoval, že toho občas využije, a i jeho kolegové si dovedli představit, že naletět na upíří hnízdo uprostřed města a prostě ho jedním mocným poryvem ohně sfouknout by mělo svoje kouzlo.
Ovšem ono šlo ve všech případech o draky černé, faerské, kteří místo ohně chrlili blesky, a to mezi uzemněnými budovami nijak zvlášť účinné nebylo.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vypalovací víno
« Reply #2 on: 09. Jun 2021, 00:35 »
Vypalovací víno

Po značkou Zelený drak byla zpravidla k dostání tradiční trandoshanská vína s dlouholetou tradicí, ale výjimky v podobě sezónních nebo limitovaných edicí se našly taky, například Ohnivý drak.
Šlo o experimentální várku vína, které vyrobili nadšenci do pálivých jídel, a to tak, že do sudů se zrajícími hrozny přidali větší než malé množství papriček. Výsledkem bylo víno neobvyklé oranžové barvy s ještě neobvyklejším pikantním buketem a ďábelským, takřka plamenným ocáskem, rozhodně nic pro slabé povahy a žaludky.
Bylo to sice bizarní, ale s výjimkou bručáku šlo o jedinou věc z portfolia planetárních vinařství, co byl kdy ochotný ochutnat i Champbacca.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Dračí dílo
« Reply #3 on: 09. Jun 2021, 00:45 »
Dračí dílo

Skupina Trandoshanů měla jasno jen v jedné věci: chtěli založit lihovar, jehož sláva by se hvězd dotýkala. Což nebyl lehký úkol ani pro někoho, kdo měl nějakou vizi, natož pro ně.
Vlastně se dokázali pohádat už při vymýšlení názvu. Jeden z nich navrhl Ohnivého draka a půlce se to líbilo, protože to implikovalo sílu a hořlavost, druhá půlka však poměrně logicky argumentovala, že to je říkání si o žalobu od draka Zeleného, ačkoliv dělají víno a ne pořádný chlast.
Někoho pak napadlo necílit na ještěrky, nýbrž na Wookie, kterých bylo na Alaris Prime stejně víc.
A tak vznikla likérka Drakomut.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Mezigenerační střet názorů
« Reply #4 on: 09. Jun 2021, 17:24 »
Mezigenerační střet názorů

„Na to zapomeň, Williame,“ odtušil Jacob ke svému synovi chladně a kdyby nešlo o vážnou věc, asi by působilo docela vtipně, jak na sebe zvládali hledět podobně neústupně a sveřepě, prakticky se stejným výrazem, jako by se na sebe koukali do zrcadla.
„Ty a táta taky máte tetování!“
„To je něco jiného, to má význam. Nikdo normální by si nenechal udělat tetování přes polovinu těla!“
Will se jen otočil do obývacího pokoje, kde vysedával strýček Ted se strýčkem Asbjornem, oba potetovaní až skoro za ušima. „Já chci jen jednoho ohnivého draka, oni mají celou zoo!“
„Já jsem říkal normální, Wille.“

Fandom: Felix Felicis!

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Obluda z podkroví
« Reply #5 on: 09. Jun 2021, 19:59 »
Obluda z podkroví

„Kotě, nelekej se, je to tu trochu džungle, ale tygr by na tebe vyskočit neměl…,“ vykládal Sky přes rameno ke slečně, kterou pozval do podkrovního bytu na Příčné ulici, zatímco se prodíral listovím marihuany vpřed.
Slečna se tvářila poněkud nejistě.
„Maximálně tady narazíš na velblouda,“ pokračoval.
„Nebo vohnivýho draka, vole,“ ozvalo se zpoza houští.
A ano, když rozhrnuli další část džungle, skutečně spatřili nějakou bájnou obludu – v tureckém sedu tam dřepěl Ignác, ohnivě rudé dredy, a kolem něj se vznášelo tolik štiplavého kouře, že by tomu drakovi klidně mohl konkurovat. Jen nebyl zvířetem tak vznešeným a majestátním.
A slečna zdrhla.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Ranní rozjímání
« Reply #6 on: 09. Jun 2021, 20:37 »
Ranní rozjímání

„Ugh… už nikdy… co jsme to… proč…“ Z Dylanova místa se ozývalo téměř nesrozumitelné huhlání a Barry v protějším rohu zvládal vydávat jen jakési skřeky. Trvalo další hodinu, než se oba sebrali natolik, aby na sebe byli schopní pohlédnout.
„Mám pocit,“ zkusil Barry opatrně potichu promluvit, jako by mi za krkem seděla opice.“
„Jenom opice? Mně tam snad sedí drak!“ Dylan zaúpěl a pak s Barrym zaúpěli znovu, protože na konci zvýšil hlas a to bolelo.
Další hodinu se pak zkoušeli dobrat toho, koho napadlo žahnout tu lahev ohnivé whisky ve dvou, ale ani po usilovném přemýšlení na nic nepřišli.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: