Author Topic: Téma číslo 3320 (2. 6. 2021) - Skřivan  (Read 252 times)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Téma číslo 3320 (2. 6. 2021) - Skřivan
« on: 01. Jun 2021, 17:58 »
Kdyby měl skřivan ručičky, určitě by taky psal drabbly.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Hlásek jako konipásek
« Reply #1 on: 01. Jun 2021, 18:14 »
Hlásek jako konipásek

Byl to jeden z těch nevydařených večerů, kdy se Percy snažil bandě vydělat nějaké peníze na večeři a nocleh, ale publikum bylo, řekněme… velmi rozmrzelé.
A tak se stalo, že se naši dobrodruhové raději dali na rychlý, taktický ústup, doprovázeni salvou shnilých rajčat.
„Já za to nemůžu, zpíval jsem hezky!“ namítal Percy rozhořčeně.
„Jo, hotová sojka…,“ podotkl Frigg kysele.
„Sojka? Myslel jsi skřivana, že?“ opáčil Percy nadšeně, potěšen tou lichotkou. Co jiného to taky mohlo být? On neuměl zpívat špatně.
„Ne, sojka. Pěkně jsi krákal…“ No, Frigg měl co dělat, aby mu krátké nohy stačily, když před rozzuřeným bardem prchal.

Fandom: Lamy & DnD

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Síla zvyku
« Reply #2 on: 02. Jun 2021, 19:28 »
Síla zvyku

„Skřivanečku, malý skřivanečku, skřiiiivanečku, já tě voškubu!“ prozpěvoval si Sky zvesela, když šel na svou první hodinu lektvarů. Při té melodii měl dobrou náladu, ačkoliv netušil, co to znamená, ale ten výměnný student z Československa, který ho to naučil, tvrdil, že to je písnička o ptácích, a to se docela hodilo, mohl to zazpívat švagrovi k narozeninám! V učebně se usadil, vyndal si brk, pergamen i učebnici a zvedl hlavu. Zbytek hlav v místnosti byl otočený jeho směrem, ale všichni se tvářili nejistě.
„Pane profesore, ale váš stůl je vepředu.“
No, tak si sedl do lavice, no, to je toho!

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Povídání a peříčka
« Reply #3 on: 02. Jun 2021, 21:12 »
Povídání a peříčka

To, že Dylan sem tam někomu v profesorském sboru lezl na nervy, to se nezměnilo ani ve chvíli, kdy se sám tím profesorem stal. Možná že u některých se ta nechuť naopak prohloubila. Elliot toho uměl hodně vypouštět, ale když mu Thawne dvacet minut štěbetal do ucha cosi neskutečně nezajímavého, prostě a jednoduše ho přeměnil ve skřivana. Ptáčku zpěváčku to ale nevadilo, jak se zdálo, protože v ptačí podobě byl Dylan možná ještě otravnější a cvrlikal ostošest. Elliot nešťastně zaúpěl a nakonec se zvedl a ze sborovny odešel. A Thawnea radši přeměnil zpátky, aby na něj nemohl pořádat další nálety.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Proměnění ptáci?
« Reply #4 on: 02. Jun 2021, 23:17 »
Proměnění ptáci?

Stejně jako mnohokrát předtím, i teď Fróði vešel do jídelny ve chvíli, kdy tam už nějaký čas probíhala živá debata. A stejně jako mnohokrát předtím, ani teď moc nechápal, o co vlastně jde, takže si jenom nabral snídani a nevměšoval se.
„Já jsem prostě spíš skřivan, no,“ soudila Faye.
„To ti závidím, já jako sova trpěla celou školu a stejně jsem se nepřeučila,“ oponovala jiná z přítomných.
Jenže něčím se ta dnešní zkušenost přeci jen lišila: Faye ho totiž do debaty vtáhla a zeptala se, co je on. S odpovědí chvíli váhal, ale nakonec vypálil.
„Vám jebe? Snad člověk, ne?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Peří a písty
« Reply #5 on: 02. Jun 2021, 23:37 »
Peří a písty

Otázkou, jak Chlouppkovi vrátit hlas, se Pishta s Fishtou zabývali sice teprve chvíli, ale protože to byli Chadra-fani mazaní, na něco přeci jen přišli. A bylo vlastně skoro jedno, kdo na to přišel, protože pištěli oba stejně.
„Vždyť my bychom mu mohli vyrobit skřivana!“ navrhl první vítězoslavně.
„Skřivana?“ zaváhal druhý.
„Skřivana!“ nenechal se první odradit.
„Skřivana?“ zopakoval svůj dotaz ten druhý, ve snaze dát bratrovi ještě jednu šanci to vysvětlit, než dostane tečku. To konečně zabralo.
„Co se ti nezdá? Prostě umělý hlasivky, co bychom mu voperovali a bylo by hotovo.“
„Jo ty myslíš slavíka!“
„Omg, jsem mechanik, ne ornitolog.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Ptačí pojmenování
« Reply #6 on: 02. Jun 2021, 23:50 »
Ptačí pojmenování

Zmydlený baran byl, stejně jako mnoho jiných lodí v předaleké galaxii, silně upravovaný a navzdory svému stáří a zhoršujícímu se stavu překypoval zajímavostmi, o kterých se mladším plavidlům nesnilo.
Měl vylepšené motory, přídavné štíty s ne zdvojnásobenými, ale rovnou zečtyřnásobenými kapacitory, a k tomu celou řadu dalších vychytávek k usnadnění rozvozu cenného nákladu po všech planetách vesmíru. Za zmínku stojí rozhodně i klakson, do kterého šlo pustit pomocnou energii a který pak dokázal bourat domy.
Asi nejzajímavější však bylo, že se Zmydlený baran jmenoval jenom posledních cca osm let, kdežto předchozích více než sto šedesát to byl docela nenápadný Skřivan.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: