Author Topic: Téma číslo 3319 (1. 6. 2021) - Požitek starého mládence  (Read 299 times)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Nový měsíc, nová hromádka je tu a psaní drabblů, to je dokonce i požitek starého mládence!

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Odměna za útrapy
« Reply #1 on: 01. Jun 2021, 18:04 »
Odměna za útrapy

Saichairí nikdy nebyl ten typ člověka, co by se hnal do chomoutu, co by měl nutkání vázat se do pevného vztahu a dělit se s někým o vlastní svobodu. Jistě, svého času měl známostí dost, ale před žádnou naštěstí nepadl na koleno – vždyť měl rozum!
Po čtyřicítce si ostatně nejvíc užíval to, když si večer sedl do křesla u krbu, nikdo ho nerušil a nikdo po něm nic nechtěl, a ke kvalitní literatuře si nalil skleničku neméně kvalitní Drsné rdesné, té, co pálil Flaithrí.
Tenhle požitek si užíval o to víc poté, co začal učit v Bradavicích; odměna byla potřeba.

Fandom: Felix Felicis!

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Whisky a čokoláda
« Reply #2 on: 01. Jun 2021, 22:40 »
Whisky a čokoláda

„Jamesi?“ oslovil komorníka v poměrně dobrém rozmaru, zatímco popíjel starou skotskou whisky a lenivě odpočíval v křesle salonku, kde mu společnost dělal právě zmiňovaný komorník. „Připomeň mi, jak se jmenuje ta vlkodlačice, která bude doprovázet moji neteř do Budapešti?“
„Irena, pane.“ Odtušil komorník stručně, dolil svému alfovi další sklenku, sám sobě nalil taky a pak přesunul na stolek mezi jejich křesly tác s čokoládovými zákusky a trubičkami. To byl požitek! András se hned pro jednu trubičku natáhl a samou blažeností přivřel oči, když si kousl. V tu chvíli ještě totiž netušil, že je zítřejšího dne jeho staromládenectví a klidu konec.

Fandom: Equilibrium

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Chlupatí v chomoutu
« Reply #3 on: 01. Jun 2021, 22:56 »
Chlupatí v chomoutu

Champbacca s Chlouppkem měli za sebou další záchranu zcela nevinné planety, už stihli zapomenout, jak se vlastně jmenovala, a i se Simbaccou, který jim při tom nadšeně podával granáty, se vrátili na Jolly Jedie. A doufali, že budou mít zase na chvíli klid.
[„No, tak díky za dobrodružství, já se jdu věnovat ženě a dětem,“] odtušil Simbacca.
„Nápodobně, jen si asi nejdřív zajdu na ošetřovnu, ať mi zašijout tu díru v boku,“ navázal Chlouppek nevzrušeně, načež se podíval na třetího z hrdinné skupiny, „co ty?“
[„Co asi, hodím si nohy na stůl, pustím rádio a budu chlastat. Já totiž můžu.“]

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Žádná změna
« Reply #4 on: 01. Jun 2021, 23:08 »
Žádná změna

Přestože mezi nimi kdysi panovala soutěživost ohledně Daryi, patřil Dante stále mezi Bessiiny nejlepší kamarády a nezměnilo se to ani v průběhu let. Výlety, návštěvy, když bylo ošklivo a nebylo kam jít.
„Hm, možná bych pro tebe někoho měla,“ pravila Bessie zamyšleně a upila ze šálku čaje, zatímco upřela na kamaráda potutelný pohled. Dante mávl rukou.
„Vůbec se neobtěžuj, já si už zvykl. Mám svůj klid, můžu si dát cokoliv kdykoliv, nikdo mě neprudí a nevyžaduje pozornost… vždyť mi vlastně nic nechybí!“
Bessie se tvářila skepticky. „Vážně?“ zeptala se pochybovačně a nepřekvapilo ji, když se po nepřesvědčivém pokyvování Dante rozbrečel.

Fandom: Felix Felicis! (AU?)
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sauronova slast
« Reply #5 on: 01. Jun 2021, 23:18 »
Sauronova slast

Byly časy, kdy Sauron toužil po společnosti nějaké té decentní samičky vlastní rasy. Nemusela by to ani být žádná velká krasavice. Vzali by se, postavili si hnízdo, měli se dobře… jenže na Bespinu jako na potvoru strašně dlouho nepotkal ani žádnou nedecentní a snižování nároků tak nikam nevedlo.
Nakonec to tedy vzdal a došel k překvapivému zjištění, že mu to tak vlastně vyhovuje.
Přes den totiž mohl nerušeně vydělávat peníze a večer je utrácet za své oblíbené neřesti, jmenovitě  ugnaughtský poitín a zelenou, které si ve vyváženém poměru často vychutnával až do rána, aniž by mu do toho kdokoliv kecal.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Svobodný a spokojený
« Reply #6 on: 01. Jun 2021, 23:34 »
Svobodný a spokojený

Stejně jako drtivá většina Jediů své doby, ani Yan Itor se nikdy neoženil. A stejně jako drtivá většina ostatních Jediů občas přemýšlel, jestli to není škoda. Jestli by přeci jen neměl pověsit světelný meč na hřebík, najít tu pravou, oženit se a být docela obyčejným, ale taky docela šťastným obyvatelem galaxie. Čím byl starší, tím o tom přemýšlel častěji, a nejednou o tom dokonce diskutoval s některým ze svých kolegů v chrámu.
Nakonec ale došel k závěru, že sledovat mistra Kelso, jak klouže po navoskované podlaze a nezadržitelně se blíží k nachystané bedně plné kaktusů, je určitě přinejmenším stejně uspokojivé.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: