Author Topic: Téma číslo 3307 (20. 5. 2021) - Finta se třpytivou cetkou  (Read 430 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Finta se třpytivou cetkou.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kimono Oko

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 112
  • Životem ošlehaný kimono
    • View Profile
Povedená nepovedená finta
« Reply #1 on: 20. May 2021, 14:40 »
Povedená nepovedená finta

"Dámy a pánové," Percy se snažil zaujmout pozornost, "přistupte blíže a pohleďte na magické kouzlo."
Začal procházet mezi lidmi až si vybral jednu pohlednou dámu. Ukázal na její blyštivý přívěšek, který byl evidentně bezcenný: "Mohu?" Už jen kvůli Percyho úsměvu dáma souhlasila.
Percy jej ukázal všem, několikrát mávnul rukama a přívěšek byl pryč.
Chvíle ticha. Úžas. "BRAVO!" Potlesk.
Percy se s přehnaným gestem uklonil, když v tom mu z rukávu vypadl schovaný přívěšek... Výsměch.
Frigg věděl, že Percy je nemehlo, tohle však nečekal.
Mise byla ale úspěšná. Frigg mezitím stačil vybrat dost kapes, aby týden nemuseli spát někde na seníku.

Fandom: Lamy a D&D

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Past na kleptomana
« Reply #2 on: 20. May 2021, 18:45 »
Past na kleptomana

„Kde je zrzek?“ zeptala se Ali stručně a poměrně nezaujatě.
„Někam se ztratil. Měli bychom ho najít, než nás zase zatáhne do nějakých potíží,“ zamyslel se Percy. Ali ovšem nevypadala, že by se hnala Friggovi na pomoc.
Popravdě, ani Percymu se po gnómovi moc nestýskalo, ale občas se jim hodil, takže k jeho nalákání zpět k družině zvolil naprosto jednoduchý trik.
Prostě za roh podzemní kobky nastražil pár blýskavých cetek a čekal. Když se o chvíli později Frigg objevil a pro cetky už se chamtivě natahoval, prostě ho mrdnul kamenem po hlavě a hodil ho Ali přes rameno. „Můžeme pokračovat.“

Fandom: Lamy & DnD

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Nevyužitá vychytávka
« Reply #3 on: 20. May 2021, 22:06 »
Nevyužitá vychytávka

„Vy jste ženat?“ Otázal se Jakea při snídani Artem Udinov a Jake byl vážně rád, že zrovna nic nepil ani nežvýkal, protože by se jistojistě udusil. Takhle jen zrudnul až po špičky uší. „Ne, já…“ zavrtěl hlavou, odkašlal si a nevěděl, jak pokračovat dál. „Ne? Já jsem si jen všiml toho prstenu, co nosíte, tak jsem předpokládal, že bude snubní.“ Poukázal na blyštivý kroužek na jeho prsteníčku a Jake automaticky stáhl ruku pod stůl. „To je jen rodinné… dědictví.“ Zamumlal, rozloučil se a odešel. K čemu mu v takové chvíli bylo, že se ten prsten dal pouhou myšlenkou zneviditelnit, že?

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Bonusové blejskátko
« Reply #4 on: 20. May 2021, 22:45 »
Bonusové blejskátko

Marketingové oddělení likérky Drakomut před sebou mělo náročný úkol: najít způsob, jak prodat tisíc lahví něčeho, co bylo sice vydáváno za prvotřídní alkohol, ale ve skutečnosti šlo o pajcovaný hnus dobrý tak na balzamování těl. V tom lepším případě, kdy nešlo o zdraví.
To by samo o sobě bylo dost špatné, ale objevila se i další překážka: recenze jednoho z předních galaktických someliérů, který na produkt likérky sice narazil úplnou náhodou, ale pak se zeblil tak, že si to nenechal pro sebe.
Stačilo však ke každé flašce dávat designový přívěsek zdarma a byly pryč dřív než by jeden řekl fuj.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Blýskavá hračka
« Reply #5 on: 20. May 2021, 22:48 »
Blýskavá hračka

Maks s dětmi příliš zkušeností neměl, a když poprvé dostali s Jakem na hlídání Yrsu, tak trochu z toho panikařil, protože se bál, že jí něco nechtíc udělá, navíc se dětem doteď opravdu vyhýbal. Zdálo se však, že si ho malá vikinská princezna oblíbila, a to nejen pro jeho vynikající vypravěčské schopnosti. Kdykoliv začala nabírat k pláči, stačilo ji vzít do náruče, protože jakmile se ocitla v jeho blízkosti, okamžitě začala chňapat po tom medailonku, co měl Maks pověšený kolem krku, a který se hezky stříbrně blýskal. A že jí k tomu jednou i něco povídal, to ji fakt nezajímalo.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Tátova taktika
« Reply #6 on: 20. May 2021, 22:59 »
Tátova taktika

[„Mám průser,“] oznámil Simbacca svému drahému otci, sotva si k němu v Koktavé školnici přisedl, a už z toho výrazu bylo zjevné, že jde o něco vážného.
[„Zase jsi sežral klíče od kajuty?“]
[„Ne, to ne, já vlastně ani nevím co jsem udělal. Ale Merumeccu je na mě nějaká nazlobená.“]
[„Tak jí prostě kup nějaký to laciný blejskátko, ne?“]
[„To zní jako dobrý nápad,“] uznal kapitán, ovšem v tu chvíli se Champbacca zvedl a skoro to vypadalo, že mu jednu flákne.
[„U Baccovy šavle, jsi normální? Brát manželský rady od lůzra jako jsem já? Běž se zeptat mámy a neser.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Banální bimbadlo
« Reply #7 on: 20. May 2021, 23:14 »
Banální bimbadlo

Raywen byl prvních pár měsíců života ukázkové zlatíčko, ale pak mu začaly růst zuby a všechno se změnilo.
Sagwen se nevyspala, Q‘Senio se nevyspal, bylo jen logické, že zkusí najít nějakou tu fintu, jak synáčkovi ulevit, aby aspoň na chvíli ztichl. A že jich Sagwen na Holonetu našla celé knihovny, často i s obrázky. Nakonec však nejvíc pomohlo něco tak triviálního, že to oba rodiče skoro až pobavilo: stačilo mu prostě před obličejem chvíli houpat lesklým plíškem ze světelného meče, co ho Sagwen nosila jako přívěsek na krku.
Což bylo o to zajímavější, že to blyštění vlastně vůbec nemohl vidět.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: