Author Topic: Téma číslo 3295 (8. 5. 2021) - Sonda do rodinných vazeb  (Read 312 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Sonda do rodinných vazeb. Nejsem si úplně jistá, jestli bude v některých případech stačit sto slov, ale vy si poradíte.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Příbuzenské patálie
« Reply #1 on: 08. May 2021, 08:49 »
Příbuzenské patálie

„No a co tamhleten, ten by šel, ne?“
„To je můj bratranec.“
„Aha, to je blbý. A tamten?“
„To je můj strejda.“
„Ale ne, já ukazovala na toho kluka. Ten je s náma v ročníku, ne?
„No vždyť!“
„Hmmm… jsi říkala, že se ti líbí i holky, co? Tak to zkus s tamhletou.“
„To je moje teta.“
„Že jsem to nečekala. Tamta?“
„Sestřenice.“
„U Merlina, s kým vším jsi vlastně tady příbuzná?“
„No… kolik na to máš času?“

Snažit se v Bradavicích pozvat někoho na rande byla občas sázka do loterie a člověk k tomu málem potřeboval rodokmen. Či dva.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Dcera dobrodruhů
« Reply #2 on: 08. May 2021, 18:29 »
Dcera dobrodruhů

Ta skříň v sobě ukrývala něco, co Cassie nesmírně lákalo. Byla zamčená, tajemná, a otec jí nikdy nechtěl prozradit, co se ve staré almaře skrývá. Možná, že tam rodiče ukrývali její narozeninové dárky? Ostatně, měla narozeniny co nevidět.
Rozhodně nečekala, že tam najde poklady z celého světa, fotky jeho rodičů kdesi uprostřed džungle, táta se samopalem na zádech, máma svírající v rukách starodávnou sošku… a pak tam byl strejda Sam, pomlácený, ale viditelně šťastný.
A deníky. Deníky plné tajemství, temné minulosti mámy i táty…
Měli Cassie hodně co vysvětlovat. Ale byla jejich dcera – oklepala se rychle a chtěla vědět víc.

Fandom: Uncharted 4: A Thief's End

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Dovol, abych ti představil...
« Reply #3 on: 08. May 2021, 21:11 »
Dovol, abych ti představil...

„Brácha Jacob, švagr Maks, synovec Will, synovec Jimmy, neteř Ava, ségra Ava, švagr Asbjorn, neteř Yrsa, ségra Trixie, ségra Maze, brácha Kyle, máma Alexandra, táta Lavern, táta Dyson, strejda Patrick, teta Jenny, bratránek George, sestřenka Izzy, teta Danae, babi Thisbe, děda Will, prababi Gen, strejda Jim, strejda Ted, bratránek Mike, bratránek Jaimee, sestřenka Jaydee, strejda Matthew, teta Jessa, sestřenka Tessa, bratránek Riven, strejda Alec, teta Artie, sestřenka Anthea, sestřenka Teagan, strejda Will, teta Aurelia, bratránek James, bratránek Matthew, sestřenka Dorothy, teta Freya, strejda Wei-Ding, sestřenka Lyra, bratránek Orion, strejda Malakai, teta Selena, sestřenka Mina, babi Neveah, děda Silvanus, nějakej Udinov…“

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kouzelný klan
« Reply #4 on: 08. May 2021, 22:31 »
Kouzelný klan (1 ABY)

„Dayanna?“ zopakovala Tamora jméno, které zaslechla při Champbaccově vyprávění o jeho nedávné návštěvě její rodné planety, a on zbystřil.
[„Jo. Proč?“]
„Měla jsem sestru Dayannu.“
[„Bruneta, kozy asi takhle velký?“] naznačil Wookiee v naději, že jde o shodu jmen.
„Jo.“
[„Tak to mě mrzí, ale...“]
„To je v pohodě,“ přerušila ho a soudě podle pohledu to nebyla přehnaná nebo dokonce falešná zdvořilost. „Já ji nikdy neměla ráda. A matka vlastně taky ne.“
[„Na Dathomiru není rodina zrovna základem státu, co?“]
„To není,“ přisvědčila zamyšleně a v následujících dvaceti minutách toho dodala tolik, že skoro litoval, že na to přivedl řeč.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Frodova famílie
« Reply #5 on: 08. May 2021, 22:46 »
Frodova famílie

„Tož zrobíme prezenčku,“ zahlásil profesor na první hodině školního roku 2000 a začaly se dít věci.
„Redmondová, D.?“
„Zde, pane!“ zvedly se poměrně netypicky čtyři ruce.
„Vy se všechny jmenujete stejně?“
„Ne, pane,“ vzala si slovo ta nejvíc vlevo. „Já jsem Dodie, tohle jsou Deborah, Delilah a Doreen.“
„Čtyřčata? Hezké.“
„Ne-e, naše máma je ségra jejich mámy,“ odvětily Delilah a Doreen sborově.
„Aha, popojedem. Morgan, D.?“
„Tady, pane, Duncan...“
„No konečně někdo nepříbuzný...“
„...já jsem jejich brácha.“
Ffrowddo Lewis to celé pozoroval zpovzdálí a trochu nedůvěřivě, ale člověk nemusel být génius, aby mu došlo, že do té rodiny patří taky...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Rodinné relace
« Reply #6 on: 08. May 2021, 23:34 »
Rodinné relace

Účastnice mise na Shurr VI to tak možná nevnímaly, ale dle Annapurnina soudu dovezly poklad zcela nevyčíslitelné hodnoty: sice trochu starou, ale dokonale zachovalou databázi Komise odborného posouzení rodu, organizace, na jejíž členku ona dlouhodobě aspirovala.
Přirozeně tedy přivezené soubory okamžitě několikanásobně zazálohovala a pak napsala jednoduchý program, který je měl projít a najít cokoliv, co by mohlo být relevantní pro její současnou posádku. Ještě jednou se přesvědčila, že data neobsahují nějakou past, a s napětím zmáčkla enter.
Na následujících dvacet minut jí totálně zamrzl celý systém, ale když se to zase rozjelo, začaly z toho vypadávat samé zajímavé výsledky.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: