Author Topic: Téma číslo 3278 (21. 4. 2021) - Zj 14.5  (Read 433 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3278 (21. 4. 2021) - Zj 14.5
« on: 20. Apr 2021, 12:52 »
Z jejich úst nikdo neuslyšel lež; jsou bez úhony.
To bude těžké, takových už je dneska málo.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Elenini andílci
« Reply #1 on: 21. Apr 2021, 19:20 »
Elenini andílci

„Takže jste ten koláč neviděli?“ ptala se Elena rádoby zamračeně.
„Nope,“ kroutila hlavou Cassie a její drahý otec jí zdatně sekundoval: „Jakej koláč, miláčku?“
„Ten, co jsem ráno vytáhla z trouby, nechala ho s vámi pár minut bez dozoru a když jsem se vrátila, byl pryč,“ upřesnila Elena s přísně vyklenutým obočím.
„Nikdy tu žádnej koláč nebyl,“ pokračoval Nathan v divadýlku, zatímco Cassie se začala pobaveně hihňat za tátovými zády.
Eleně zacukaly koutky úst, ale nerozesmála se. „V tom případě prohlašuji zmizení koláče za záhadu, protože přece dobře vím, že vy dva nikdy nelžete a ten koláč byste nikdy nesnědli…“

Fandom: Uncharted

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Limča pravdy
« Reply #2 on: 21. Apr 2021, 21:44 »
Limča pravdy

„Dýňový fizz, kluci, za tenhle trénink si ho zasloužíte,“ oznámila Nina všem s úsměvem a rozdala každému po kelímku. Sama si nedala, jen trpělivě vyčkala, než to ti žíznivější hezky do dna vypijí a pak se usmála ještě medověji. „Tak a teď mi řekněte, rozcvičili jste se pořádně? A kolik koleček jste si na úvod dali?“
„No, já jsem neběhal a rozcvičku jsem předstíral.“
„Já jsem si dal jedno kolečko, ale ten konec jsem spíš došel…“
„Co je to rozcvička?“
To bylo tak hezké, že jí najednou nikdo z nich nelhal. A při dalších trénincích už nikdo nic radši neflákal.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dobrotivé děti
« Reply #3 on: 21. Apr 2021, 21:45 »
Dobrotivé děti

Byla to taková nepříjemná vlastnost drtivé většiny rodičů napříč planetami a galaxiemi: že považovali své ratolesti za andílky neschopné jakéhokoliv přečinu. Ti karrambacullečtí nebyli výjimkou, jen k tomu byli navíc jako správní Wookiové schopní urvat ruce každému, kdo tvrdil opak.
Na děti si prostě obyvatelé malé vesničky, na kterou v osnovách zeměpisu nezbylo místo, sáhnout nenechali: byly pro ně zárukou zářné budoucnosti jejich rodu, neposkvrněnou grácií lepších zítřků, která neměla buňky na to, aby lhala nebo snad dokonce prováděla něco ještě horšího.
Nutno podotknout, že docela dlouho to fakt byla pravda, než je tedy začal systematicky kazit jejich spolužák Frayyr.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Klid, kriminálníku
« Reply #4 on: 21. Apr 2021, 21:57 »
Klid, kriminálníku (25 BBY)

Fanouš toho o nich tolik slyšel, ale nikdy v životě si nemyslel, že by měl takové štěstí a taky je viděl. A oni mu dokonce zaklepali na dveře a bavili se s ním!
Přirozeně si nejdřív myslel, že ho přišli zatknout, protože jeho byznys nebyl zcela křišťálově čistý, ale… neudělali to. Naopak, jakmile ochutnali produkty jeho destilační kolony, ujistili ho, že to celé nějak vyčistí a že se nemá čeho bát, protože na výrobu dobrých věcí existuje v zákonech Republiky málo známá výjimka.
Skoro si říkal, jestli mu nelžou.
Ale toho by přeci Jediové, mocní, skvělí, bezúhonní, nebyli schopní, ne?

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Koumáků král
« Reply #5 on: 21. Apr 2021, 22:26 »
Koumáků král

Nová Republika byla oproti té staré plná mladých ideálů a korupce tam zdaleka nebujela tolik jako ve starém senátu na Coruscantu, ale pořád šlo o politiku. Netrvalo tedy dlouho a našla se nezávislá organizace, která začala analyzovat projevy všech senátorů a počítat, kolikrát lhali.
U některých to byly desítky případů denně nebo dokonce v jediné řeči, jinde ojedinělý případ tu a tam, nouze nebyla ani o dezinformace a špatné formulace, zejména když došlo na projevy v cizích jazycích. Pravda prostě občas nestačila.
Jasným vítězem se stal Shush Xo, který za celou svou kariéru nevyřkl jedinou lež.
Asi že byl Kallidahin.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Mlsný lupič
« Reply #6 on: 21. Apr 2021, 22:53 »
Mlsný lupič

Minnie s Finnem stavěli z kostiček hrad, Maeve seděla na pohovce a z každé strany se o ni opírala dvojčata, kterým předčítala z Hobita. Idylka. Dokud nepřišel z kuchyně Matt s prázdnou miskou.
„Přiznejte se, kdo všechno ty bonbony spucoval?“ přejel svou rodinu významným pohledem. Maeve nezaujatě otočila stránku v knížce a ani se na svého manžela nepodívala.
„Aspoň jeden jste mi mohli nechat. Tak kdo všechno za to může, hm?“ zopakoval výzvu Matt. Maeve se stále tvářila, jako by na tom neměla podíl, ale ve chvíli, kdy se čtyřhlasem ozvalo „to byla máma!“ jí zaskočilo, protože neměla připravenou výmluvu.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: