Author Topic: Téma číslo 3276 (19. 4. 2021) - Zj 12.7  (Read 412 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3276 (19. 4. 2021) - Zj 12.7
« on: 18. Apr 2021, 15:46 »
A strhla se bitva na nebi: Michael a jeho andělé se utkali s drakem.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Dračí nálet
« Reply #1 on: 19. Apr 2021, 17:14 »
Dračí nálet

Tahle dřevárna byla o to epičtější, že se do ní zapojil i drak. Pochopitelně, že Liam nešel do rezervace a nepůjčil si jen tak maďarského trnoocasého, ale sehnal kostým pro letce na koštěti.
A tak se nad dobývaným hradem z ničeho nic prohnal drak, chrlil oheň a šířil zkázu. Nutno podotknout, že si Sky svou úlohu v kostýmu náležitě užíval.
Alespoň do té chvíle, než se na scéně objevil Liamův brácha Michael, vytrhl Leemu z ruky luk a poměrně přesnou ranou draka sejmul.
Naštěstí jen larpovým šípem. Do kolene.
Následovala salva šípů Michaelových spolubojovníků, která draka z nebes sundala úplně.

Fandom: Felix Felicis!

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Skoro nestačí
« Reply #2 on: 19. Apr 2021, 21:20 »
Skoro nestačí (1999)

To, že oslava Mikeových pětašedesátých narozenin nebude jen tak obyčejnou oslavou, to bylo jasné od chvíle, kdy malý Michael přišel s oznámením, že společně s ostatními dětmi nacvičí místo dárku krátkou divadelní scénku. Sám byl rozený komediant, takže to znělo celkem slibně, horší už to bylo s hereckým obsazením, ale neměl si z čeho moc vybírat. A tak, když došlo k epickému vyvrcholení celého díla a skupina odvážných rytířů se v lítém boji utkala s drakem Theodorukrucipískem, malý Will to vzal velmi vážně a strýčka v kostýmu rubal hlava nehlava. On měl totiž svoje monstra rád zcela a bezpodmínečně vyhynulá.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Podpálené proutí
« Reply #3 on: 19. Apr 2021, 21:37 »
Podpálené proutí

Že práce v dračí rezervaci byla celkem výzva, to tak nějak vyplývalo z povahy věci. Navzdory náročnosti si ale Michael na svou práci nikdy nestěžoval, protože ji miloval, a rád se s Gweeny dělil o historky z bojiště. A že to někdy jako bojiště vážně vypadalo. Jen o tom jednom odpoledni, kdy s několika dalšími chovateli museli nasednout na košťata, aby zpacifikovali zneklidněnou dračí samici, nevyprávěl, protože jim tenkrát ta dračice košťata podpálila a oni taktak stihli přistát v pořádku na zemi. Ne že by se snad Gweeny bála o něj, měl strach, aby mu nevynadala za ta zničená košťata.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Barwigův bluff
« Reply #4 on: 19. Apr 2021, 22:48 »
Barwigův bluff (98 BBY)

[„Něco pro tebe mám,“] ohlásil Barwig, sotva vešel do chýše a položil na stůl hýbající se tašku, a měl tak Demonbaccovu plnou pozornost.
[„Štěně gerraky,“] pokračoval šaman, moc dobře viděl, jak se chlapci hrůzou rozšiřují zornice a trochu zrychlil, [„ale neboj, žádná divoká mrcha jako ta, co tě pokousala, tenhle je moc hodný, poslušný a na vlastní oči jsem viděl, jak se s celou svou smečkou s nadpozemskou srdnatostí bránili dospělému terentatekovi. Když se o něj budeš dobře starat, bude tě bránit úplně stejně.“]
Že Mishu ve skutečnosti vyměnil s lovcem za návnadu na ptáky, to kluk přece nemusel vědět.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Mistr Mi-chong
« Reply #5 on: 19. Apr 2021, 23:17 »
Mistr Mi-chong

Wrrchong byl zemí exotickou a Millagros tam na svou první legendu o drakomutech nemusela dlouho čekat.
[„A ten drakomut tuze trýznil vesnici rybářskou, co odsud kousek leží,“] vyprávěl kuchař s vousem až na podlahu, zatímco ona na jeho přání krájela zeleninu, [„ale dny bestie byly sečteny, neb ji vzal ztečí hrdinný rek Mi-chong se svými věrnými letci na papírových křídlech. Mnoho jich padlo, avšak zvítězili a Mi-chong drakomutovi vlastnoručně usekl hlavu.“]
[„A pak?“] vyzvídala tak dychtivě, až na chvíli zapomněla krájet a pocítila tedy jeho káravý pohled.
[„Pak z něj udělal suši, samozřejmě.“]
Žádný div, že jí byl hned sympatický

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dvojka proti Drakomutovi
« Reply #6 on: 19. Apr 2021, 23:37 »
Dvojka proti Drakomutovi (35 BBY)

Jestli bylo něco ještě nebezpečnější než oheň chrlící draci, byla to likérka Drakomut. Michurrin byl o tom skálopevně přesvědčen už od chvíle, kdy ochutnal jejich pálenku a byl rád, že trefil domů.
Schválně si je tam vyhledal a pochopil. Malá společnost, žádné velké renomé, zacílená hlavně na zisk, mezi investory měla Trandoshany… prostě odpad, který mohl dříve nebo později stát někoho zrak či zdraví. Jelikož to nehodlal dopustit, vyrazil do bitvy a snažil se ten nebezpečný podnik stůj co stůj zavřít, leč nedařilo se mu.
Samo nebe mu pak na pomoc seslalo Ruwolffa Jelínkomuta a společně likérku zavřeli během týdne.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: