Author Topic: Téma číslo 3272 (15. 4. 2021) - Zj 10.10  (Read 302 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 3272 (15. 4. 2021) - Zj 10.10
« on: 14. Apr 2021, 14:04 »
Vzal jsem tu knihu z ruky anděla a snědl ji; v mých ústech byla sladká jako med, ale když jsem ji pozřel, zhořkla mi v žaludku.
Sic!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Co víc si přát
« Reply #1 on: 15. Apr 2021, 17:08 »
Co víc si přát (1990)

Jacob byl dojat. Rozhodně nečekal, že se jeho narozeniny ponesou v podobném duchu, ale skoro mu i ta slza ukápla, když si od babičky přebíral dort ve tvaru obří bichle s dvaceti svíčkami. „Babi, ty jsi učiněný anděl,“ broukl nakřápnutým hlasem, ale pak už nelenil a všechny svíčky na jeden nádech sfoukl. Co si asi tak mohl přát, když pak vyhledal pohledem Makse? To se neříká, jinak by se to nesplnilo! A dort nejen dobře vypadal, ale i chutnal naprosto božsky, tedy do chvíle, než jeho matka oznámila, že pro něj mají i jiný dárek. „Jakeu, budeš mít sourozence!“ ZASE?!

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Jeden z těch debilnějších nápadů
« Reply #2 on: 15. Apr 2021, 22:14 »
Jeden z těch debilnějších nápadů

„Nesso, aspoň na chvíli,“ loudil Dylan na spolužačce a zamilovaně ji pozoroval. Ta se tvářila, jako by si ho nevšimla a zakroutila odmítavě hlavou.
„Už jsem ti říkala, že se musím učit,“ odtušila a zamávala mu před nosem učebnicí lektvarů. Dylan se ušklíbl a nenapadlo ho nic lepšího, než se k ní natáhnout a knížku jí uzmout.
„Nemůžeš se učit, když nemáš z čeho,“ prohlásil přesvědčeně a demonstroval svá slova tím, že vytrhl jednu stránku a nacpal si ji do pusy. Zprvu dobrý, pak se ukázalo, že byla stránka asi něčím napuštěná, protože jen taktak ji nevrhnul Nesse na nohy.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Papírová pochutina
« Reply #3 on: 18. Apr 2021, 01:49 »
Papírová pochutina (22 BBY, nedělní žolík)

Simbacca toho tenkrát o vesmíru mnoho nevěděl a jako mnoho mláďat ho poznával především přes vjemy chuťové. Není tedy divu, že když mu mistrová na jednom z prvních výletů mimo Miu Leptonis IV podávala koupenou knihu receptů s tím, že je plná dobrot, nezaváhal ani vteřinu a zakousl se.
Jako nebylo to to nejlepší, co kdy jedl, ale rozhodně to bylo v té lepší půlce, třeba nad šiškami a brokolicí. Musel to zapít, protože to bylo suché, a s vodou to vytvořilo zajímavý chuťový oblouk.
Jenže pak na něj Jessica začala řvát, že je dement, a úplně mu chuť zkazila.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Sežraný seznam
« Reply #4 on: 18. Apr 2021, 01:56 »
Sežraný seznam (nedělní žolík)

Když mu Amarilla ukázala svůj tajný deníček a v něm srdíčky dozdobený seznam deseti jmen, která by si přála použít u jejich společných dětí, přeměnila se ve Flannových očích z běžného démona na pekelného anděla, možná dokonce samotného Lucifera. Ale naštěstí měl možnost, jak vzniklou situaci řešit.
Pravda, trochu se u toho ztrapnil, ale sežrat pár stránek papíru a tvrdé desky nepředstavovalo pro medojedí žaludek vážnější problém. Ačkoliv Amarilla řvala, že to je skandál, jemu ten sajrajt v držce připadal takový nějaký sladce uspokojující.
Pak se mu ale začal v žaludku rozpouštět ten růžový inkoust a dobře mu fakt nebylo.

Fandom: Felix Felicis! AU
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Přehršel papíru
« Reply #5 on: 21. Apr 2021, 23:06 »
Přehršel papíru (nedělní žolík)

„Servus. Eris nemá čas, tak poslala mě,“ pravila bytost s křídly, svatozáří a šikmýma očima rytíři chaosu, který se dlouho a urputně modlil, a podávala mu knihu.
„Co to je?“ nechápal rytíř, neboť si přál hromadu inspirativních papírků napuštěných diethylamidem kyseliny lysergové.
„Přece hromada inspirativních papírků,“ pravil posel z nebes a po rytíři ji hodil.
„Takže to mám jako...?“
„Přesně tak, páčko.“
Anděl zmizel, rytíř se dal do žraní knihy a zpočátku to bylo fakt super. Pak ale přišly křeče do břicha a trip se poměrně brutálně zhoršil.
LSD mu nic neudělalo, pochopitelně, ale otrávil se vším tím hnusným papírem.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: