Author Topic: Téma číslo 3240 (14. 3. 2021) - Náprstek  (Read 493 times)

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Téma číslo 3240 (14. 3. 2021) - Náprstek
« on: 13. Mar 2021, 20:23 »
Náprstek u psaní drabble asi moc nevyužijete, ale můžete o tom jedno napsat, že jo..
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Malá chybka se vloudila
« Reply #1 on: 14. Mar 2021, 05:19 »
Malá chybka se vloudila

"Skyi? Neviděl jsi můj náprstek?"
Jasmínka mrkla po svém přítelovi, který na ní nechápavě hleděl. Jak to mohla ztratit? Však nešlo o žádnou malou věc.
"Netuším, ale já ti seženu nový, vydržíš do zítra?"
Jasmine mu to odkývala, však šít mohla i další den, nikam s tím nepospíchala.
Druhý den před ní položil květináč a tentokrát to byla Jasmínka, kdo koukal nechápavě.
"Uhm, Skyi? Co to.. je?"
"No přeci náprstník. Sice nechápu, jak jsi ho mohla ztratit.. vlastně jsem ani nevěděl, že ho máme, ale.. tady je nový!"
"Jenže já chtěla náprstek. Na šití, ty pako!"
Se holt spletl, no.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Talisman štěstí
« Reply #2 on: 14. Mar 2021, 16:30 »
Talisman štěstí

Když byla Karamelka malá, hrála Monopoly hrozně ráda, nehledě na to, že jim tak úplně nerozuměla. Ale s kamarádkami si pravidla stejně vždycky uzpůsobily, hlavně co se banky a bankéře týkalo, že. Aby to byla větší zábava.
Nejhorší ovšem bylo, když se strhla bitva o figurky – pochopitelně, že byl nejpopulárnější kůň a pes, protože zvířátka, víme, a pak ještě parník, protože prostě vypadal hezky. Co je ta divná zaoblená věc, to dlouho nikdo netušil.
Později ale Karamelka s náprstkem zkusila hrát a přinesl jí štěstí – konečně začala vyhrávat. Pak už se nikdy bitvy o figurky neúčastnila a náprstku zůstala věrná.

Fandom: realita

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Ban-an
« Reply #3 on: 14. Mar 2021, 21:57 »
Ban-an

Sky se díval na kotlík, pak na Maxe, na kotlík a zase na Maxe. Nakonec se narovnal, spojil ruce za zády a jedno obočí vyklenul vysoko na čelo v naprosto nepředstíraném zamyšlení. Tak hlubokém, až to skoro bolelo. „To bude nějaký prokletí,“ konstatoval nakonec a Max příliš nechápal, takže se na profesora zadíval a čekal, jestli dojde k nějakému vysvětlení, nebo je jejich profesor opravdu takový magor, jak se povídá. Sky však po chvilce pokýval hlavou, vzal kotlík o velikosti náprstku mezi prsty a úkosem se podíval na Maxe. „Asi bych všem Maksxům z Havru zakázal lézt na hodiny lektvarů.“

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4360
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Babiččin beskar
« Reply #4 on: 14. Mar 2021, 22:01 »
Babiččin beskar

„Jar-ule, prosím, pojď mi pomoct,“ ozvalo se z babiččina pokoje a Jar-ul šel. Trochu šouravě, protože prázdniny u prarodičů byly zatím děsná nuda, ale docela rychle, jako by doufal, že se to třeba právě v tuhle chvíli změní.
„Co je?“ vyzvídal, když zahlédl babičku, jak leze po podlaze pod stolem a viditelně něco ne moc úspěšně hledá.
„Upadl mi náprstek, nevidíš ho někde?“ Takže dobrodrůžo se nekoná, pomyslel si, ale začal hledat.
„A to nemáš jiný?“
„Mám, ale tenhle byl z beskaru.“
„Z čeho?“
„Ále, na to se zeptej dědy.“
A tak se zeptal a dost mu to změnilo život.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8543
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Míra modrého
« Reply #5 on: 14. Mar 2021, 22:13 »
Míra modrého

Champbaccovi modrý kumys relativně chutnal, k čemuž přispívala i skutečnost, že ho sám vynalezl a nakvasil, u Fanouše a Siena už takový ohlas neměl, vlastně spíš naopak. To mu ale samozřejmě nemohlo zabránit v tom, aby šel a zkusil ho nalít svým akolytům, jimž mohl po cvičení dodat tolik potřebnou energii.
A dobře udělal, protože to v nich mizelo jako v malých černých dírách.
[„To vám to fakt tak moc chutná?“] podivoval se vynálezce podezřívavě a odpovědí mu bylo několik překotně přikyvujících hlav s netopýříma ušima.
[„No dobře, ale už jenom jeden náprstek pro každého, jinak vám zejtra bude blbě.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6286
  • The Progeny
    • View Profile
Univerzální udělátko?
« Reply #6 on: 14. Mar 2021, 22:28 »
Univerzální udělátko?

Krassus dokončoval seznam objednávek posádky Jolly Jedie a ďábelsky se usmíval. Tedy vlastně docela normálně, na Devaroniana. Když k němu přistoupila Motycca, usmál se i na ni a na rozjezd si zkusil tipnout, co bude chtít.
„Tak copak to bude pro tebe, hm? Nějaké nové nitě, bavlnky a tak?“
[„Ani ne,“] zakroutila hlavou a taky se moc hezky smála, [„mně by stačil náprstek.“]
„Vždyť jsem ti jich minulý týden přivezl asi tucet?“ podivoval se.
[„No jo, ale ty byly pro praváky, já jsem levák,“] opáčila, nedělala si srandu a podávala mu reklamovanou krabičku, na kterou to do příště musel připsat.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Netřeba nádob
« Reply #7 on: 14. Mar 2021, 23:08 »
Netřeba nádob

Dylan se loudal školní chodbou a tvářil se úplně normálně. Naprosté neviňátko… Ale právě tenhle výraz na něm byl nejpodezřelejší, takže nebylo divu, že ho v půlce cesty zastavil profesor Redmond a sjel ho podezíravým pohledem.
„Pane Thawne, kampak?“
„Za slečnou Queenovou, pansore!“ odpověděl Dylan poslušně a mimoděk obranně vrazil ruce do kapes.
„Copak to tam schováváte, obraťte kapsy.“ Dylan tak neochotně učinil, protože Redmičovi se neomlouvalo.
„A co je tohle?“
„Éé, náprstky. Nessa… šije, tak jí nesu… dáreček.“
Ty zmenšené panáky mu samozřejmě Redmič zabavil, ale propustil Dylana bez trestu. A toho ruma holt žahli s Barrym z lahve.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Rané tvůrčí projekty
« Reply #8 on: 14. Mar 2021, 23:26 »
Rané tvůrčí projekty

Když bylo Morčátko malé, z velmi solidních důvodů si potřebovalo ušít plyšovou krysu (a to pořádně velkou a tlustou). Nebyl to ale nejdivnější projekt, které malé Morče svojí mamince kdy představilo, takže ta svolila, obětovala látku a vatu na vycpání, koupila jehlu s absolutně obrovským ouškem (do kterého se Morče s nití stejně netrefilo), a dál to nechala na potomkovi. Jen dodala, ať si vezme náprstek – Morče odkývalo, že vezme, a samozřejmě nevzalo, protože mu ta věc připadala hrozně divná. Co si budeme, dlouho nešilo – s popíchaným prstíkem běželo za mámou tak po čtvrt hodině, a krysu taky došila mamča.

Fandom: realita

 

Další pískoviště: