Author Topic: Téma číslo 3229 (3. 3. 2021) - Spona  (Read 321 times)

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Téma číslo 3229 (3. 3. 2021) - Spona
« on: 02. Mar 2021, 17:00 »
Spona za každých napsaných dvacet drabblů by byla dobrá odměna, ne?
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Nevinnost sama
« Reply #1 on: 03. Mar 2021, 10:30 »
Nevinnost sama (1989/1990?)

"Zdar, Kyle! Tak jsem si říkal, že bys mě mohl naučit hrát na klavír. Tuhle jsem tě slyšel a napadlo mě, že když už umím hrát na kytaru a bicí, tak bych se mohl naučit i něco dalšího."
Jonah neklepal, jednoduše vtrhl do Kyleovy ložnice v havraspárské věži, usmíval se od ucha k uchu a byl nadšen svým vlastním nápadem.
"Jé, hele! Tohle vypadá přesně jako ségřina spona, kterou měla včera ve vlasech!"
Sebral ze země vedle postele stále s dost velkým nadšením sponu ve tvaru motýlu. Ještě, že byl tak nevinný a neuměl si dát dvě a dvě dohromady.

Fandom: Felix Felicis! (AU?)
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Důkaz
« Reply #2 on: 03. Mar 2021, 10:44 »
Důkaz (1989/1990?)

Kyle si zrovna se spokojeným pobrukováním četl naprosto nezajímavou učebnici přeměňování, když mu Jonah vrazil do ložnice a prakticky ho tím vyděsil k smrti, protože měl hlavu někde úplně jinde než v realitě. A bylo jen dobře, že nebesa jeho postele byla tak vysoko, že se do nich při tom zaškubnutí nemohl praštit, protože rána by to byla pořádná. Nejdřív vrhl překvapený pohled na Jonaha, pak na tu sponu na zemi, pak zase na Jonaha a pak se překulil, aby tu sponu ze země sebral a zastrčil si ji do kapsy. „Uhm, to je… to není… eh. Co jsi chtěl?“

Fandom: Felix Felicis! (AU?)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Hra osudu
« Reply #3 on: 03. Mar 2021, 20:15 »
Hra osudu

Ač si to Geralt možná nikdy neuvědomil, Renfri zaujímala v jeho životě důležité místo, třebaže jen na tu krátkou dobu, která jim byla dopřána. Je všeobecně známo, že monstra přitahují zaklínače a tenhle případ zřejmě nebyl výjimkou.
Ona byla monstrum, on zaklínač.
Jejich osudy se propletly, stejně jako se propletla jejich těla během té jediné noci, kterou spolu strávili.
Renfri však byla nebezpečná a Geralt ji musel zastavit, postavil se na stranu slabších a ohrožených, na stranu lidu.
Z jediného souboje vyšel zaklínač jako vítěz a dívka jako poražená.
Zbyla mu po ní jen spona z pláště, důležitá hmotná vzpomínka.

Fandom: Zaklínač

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Moc pěkná spona
« Reply #4 on: 03. Mar 2021, 22:05 »
Moc pěkná spona

Vyjednávání se starostou šlo dobře – za hlavu mantichory, která se uhnízdila kus od města, nakonec dostali dobře zaplaceno. Bard Struna se tedy alespoň snažil, aby to bylo co nejvíc. Když odcházeli, mezi všechny ty vyměňované fráze díků malý gnóm Alyn přihodil kompliment: „Ta spona na vašem plášti je moc pěkná, pane.“
Stará trpaslice Hild po svém malém svěřenci vrhla varovný pohled, který jasně říkal: ANI NA TO NEMYSLI. Skupina dobrodruhů pak v hostinci zapila dobrý den – a když šla Hild v noci zkontrolovat, jestli Alyn spí, málem dostala infarkt.
„Ty malej kleptomane,“ zaúpěla při pohledu na sponu na nočním stolku.

Fandom: DnD

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8502
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pomocná příšera
« Reply #5 on: 03. Mar 2021, 22:18 »
Pomocná příšera

Ještě v jednadvacátém století lidem k úžasu a neuvěřitelné historce na temné večery docela dobře stačilo spatřit vlkodlaka, trolla nebo rumovou vílu, ale jak šel čas, modernizace udělala svoje a i mezi magickými tvory došlo k jakési evoluci. Samozřejmě nebyla zajištěná přirozeným výběrem nýbrž působením celestiální sféry, ale pro běžného smrtelníka mezi tím stejně nebyl rozdíl. Ve století čtyřicátém tak bylo možno potkat i věci, po jejichž spatření mohl jeden docela dobře váhat, jestli je střízliv.
Jedním z těch bizarnějších novotvorů byla mluvící sponka, která kdysi dávno jenom poskytovala nápovědu v jednom textovém procesoru, ale pak poněkud vyrostla a zdivočela...

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4335
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Prokletá pitomost
« Reply #6 on: 03. Mar 2021, 22:35 »
Prokletá pitomost

Titus Lonnigen si od průzkumu sithské hrobky na Dxunu sliboval mnohé. Prastaré zbraně, nápisy na sarkofázích, svitky, holocrony, kdo ví, co se tam mohlo válet. Vždyť to místo bylo prosycené temnou stranou a jak se všeobecně vědělo, temní mívali z nějakého důvodu tendence hromadit si v hrobkách spoustu drahých, cenných nebo aspoň zlatých věcí.
Nakonec fakt něco našel – prachem zavátou, celkem malou zlatou sponu k plášti. Do muzea dobré, napadlo začínajícího jedijského archeologa, nicméně ani jako cena útěchy ho to moc nezaujalo. Co taky s obyčejnou sponou, že?
Jenže tohle nebyla obyčejná spona, byla začarovaná a dost mu změnila život.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6264
  • The Progeny
    • View Profile
Kopulární krize
« Reply #7 on: 03. Mar 2021, 22:53 »
Kopulární krize

Gamorr byl planetou oplývající mnohým bohatstvím. Mlékem, strdím, rostla tam spousta stromů a za zmínku stály i obrovské houby, které se na rozdíl od spousty jiných hub ze spousty jiných planet dokázaly samy pohybovat. S nerostnými surovinami to rovněž nebylo vůbec špatné – hlavně tedy proto, že se jich většina nacházela pod bažinami a vůbec v místech, kam se k nim domorodci nedokázali dostat ani v případě, že by to potřebovali.
Těm stačila spousta čerstvého vzduchu, vody a úrodné půdy, které po odkácení lesů nacházeli, kolik jen potřebovali, možná víc.
Jenom…
„Urg unavený.“
„Odmlouvání marné!“
...sponová slovesa byla dost vzácné zboží.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Pomsta
« Reply #8 on: 03. Mar 2021, 23:48 »
Pomsta

Přestože ji Ebony sama potrestala, bylo Ruby líto, že ji s tím deníkem provokovala, a tak se rozhodla to sestřičce vynahradit. Ebony se na zdobenou krabičku dívala nedůvěřivě. „Já ale přece nemám narozeniny,“ podotkla bezbarvě. Ruby pokrčila rameny a usmála se. „Já vím, ber to jako omluvu za to moje prudění s deníkem.“ Ebony podezíravě přimhouřila oči. „Jestli na mě z tý krabičky něco vyskočí…“ varovala sestru tónem, kterým velmi připomínala matku. Ale z krabičky nevyskočilo nic, naopak se v ní nacházela replika keltské spony do vlasů, a tak bylo Ruby odpuštěno. Než se Ebony ve vlasech změnila na hada.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: