Author Topic: Téma číslo 3228 (2. 3. 2021) - Zápisník  (Read 464 times)

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Téma číslo 3228 (2. 3. 2021) - Zápisník
« on: 01. Mar 2021, 15:38 »
A co si takhle napsat drabble do zápisníku?
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Jeden zápis
« Reply #1 on: 01. Mar 2021, 16:39 »
Jeden zápis

"V těch jeho čokoládově hnědých očích se pokaždé ztratím, jeho úsměv mi vždy podlomí kolena. Nevím, jak je to možné, ale úplně mě okouzlil. Dny bez něho se akorát táhnou, už aby byla zase škola a já ho mohla znovu..."
"Okamžitě to vrať, ty skrčku malej, jen počkej, až se mi dostaneš pod ruku! Já ti dám, hrabat se mi ve věcech!"
Rita se hnala za Jonahem, který v rukou svíral černý deníček a vítězoslavně se šklebil. Tohle byl přesně důvod, proč si do teď nic do žádného zápisníku nezapsala a ihned litovala toho, že jí vůbec něco takového napadlo.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Umělcovy poznámky
« Reply #2 on: 01. Mar 2021, 20:23 »
Umělcovy poznámky (1989)

„Neviděl jsi někde můj zápisník? Taková menší knížka, ručně vázaná, kožený desky…,“ mumlal Alan zamyšleně, zatímco prohledával obývací pokoj a kontroloval, jestli mu drahocenný zápisník někam nezapadl.
„Ne-e,“ ozvalo se z kuchyně.
A tak Alan hledal dál. Nemohl totiž vědět, že se Athan zašil do kuchyně z jednoho prostého důvodu – aby si ten ztracený a nalezený zápisník důkladně pročetl.
„Ty jantarové oči mají mě ve své moci? Stříbrovlasý princ?“ Vykoukl po chvíli odvážně ze své zašívárny, předčítaje úryvky z hledaného zápisníku.
Alan se zarazil, zrudl a následně Athanáše probodl pohledem. „Ty prevíte proradná! To je soukromý! Umělecký! Dej to sem!“

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Divný deníček
« Reply #3 on: 02. Mar 2021, 21:21 »
Divný deníček

Protože měla Rorscharrch veskrze špatné zkušenosti se svěřováním se ostatním Wookiům, kteří jí prostě nerozuměli, bylo jenom logické, že si už v pubertě začala vést deníček. Vlastně spíš deník, poměrně velkou knihu, do které si zapisovala nejen důležité věci a poznatky, ale sem tam i vlastní pocity, když je potřebovala ventilovat. S léty používání značně nakynul a brala ho všude s sebou, ne však ze strachu, že jí do něj bude v její nepřítomnosti někdo koukat.
Pro kohokoliv jiného byl stejně naprosto nečitelný, a to nejen proto, že byl psán tajným písmem, asynchronně a spousta zápisů měla datum v budoucnosti.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zastaralost zápisníků
« Reply #4 on: 02. Mar 2021, 21:49 »
Zastaralost zápisníků

Stejně jako mnoho jiných náctiletých nejen Zeltronek, i Bananě přišlo svého času jako dobrý nápad pořídit si deníček, jemuž by svěřovala svoje nejtajnější úvahy.
Na rozdíl od jiných náctiletých nejen Zeltronek však byla náležitě pokroková a rozhodně nepřipadalo v úvahu, že by si jako záznamové médium vybrala jen tak nějaký notýsek, který mohl snadno shořet, vadila mu vlhkost a nedalo se v něm rychle hledat. Kdepak, ona potřebovala modernější řešení, a tak sáhla po záznamníku, co její záznamy ukládal pěkně digitálně a navíc je ještě šifroval.
Nakonec se na to ale, stejně jako mnoho jiných náctiletých nejen Zeltronek, úplně vykašlala.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Posvátné poznámky
« Reply #5 on: 02. Mar 2021, 21:51 »
Posvátné poznámky

Stejně jako cleric skupiny zcela nenaplňoval morální očekávání (byla to trpaslice Hilda a válela se pod stolem opitá jak žok), nebyl ani jejich druid kdovíjaké milující stvoření (byl to elf Rinn, tak trochu rasista, především proti trpaslíkům). Sotva se stará trpaslice odporoučela pod stůl, začal jí Rinn prohrabávat věci – a nalezl v kůži vázaný zápisník. Doufal v nějaké libové úlovky – když ale otevřel, našel jen poznámky k Hildině diplomatické misi a několik modliteb Matce Berronar. Trochu provinile v něm bodlo a zápisník vrátil. Nevěděl, že kdyby trochu zalistoval, našel by také poměrně rozsáhlou pasáž věnovanou jejich dobrodružstvím… a Rinnově neschopnosti.

Fandom: DnD

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Zbytečné zápisky
« Reply #6 on: 02. Mar 2021, 22:13 »
Zbytečné zápisky

Když začala skupina moudrých Whillů dávat dohromady deník s poznatky ohledně krystalů kyber, byl pro ně v podstatě jen zápisníkem zajímavých informací. A mnohdy dokonce ani ne moc zajímavých. Jistě, dali do jeho tvorby všechno a strávili tím nejeden večer, který by se jinak strašně nudili, ale rozhodně ho nepovažovali za něco cenného, světoborného nebo dokonce nenahraditelného. Byla to prostě kompilace vědění jejich doby, jaká mohla být za dvacet let překonaná, s pár glosami odborníků, které laikovi stejně nic neřeknout.
Kdyby tak jenom tušili, kolik lidí se o něj bude v budoucnu handrkovat a kolik jich kvůli tomu dokonce umře...

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
...naposledy
« Reply #7 on: 02. Mar 2021, 23:02 »
...naposledy

Ani seřvání matkou Ruby nezabránilo v tom, aby se občas nepokusila šlohnout Ebony její deníček. Ne že by ji ty pubertální zápisky nějak zajímaly, ale byla to dobrá příležitost k provokaci a ona potřebovala každý dobrý moment rozptýlení. A vlastně to nakonec byla celkem výzva, protože Ebony byla velmi vynalézavá ve skrývání. Ale Ruby ne nadarmo byla odeklínačka, takže si dokázala poradit a o půl hodiny později už byla usazená s kávou na gauči a chystala si počíst. V momentě, kdy zápisník otevřela, se však proměnila na straku a zlomyslně tvářící se Ebony ji přeměnila zpět až po důkladném klovnutí.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Seznamy
« Reply #8 on: 03. Mar 2021, 15:28 »
Seznamy (nedělní žolík)

Jade na její zápisky nestačil jeden deníček, musela jich mít hned několik a navíc barevně rozdělených podle toho, na co zrovna byly určené. Jeden obsahoval běžné každodenní zápisky, druhý nepříliš povedené básničky, třetí wishlisty, pátý seznamy písniček, sedmý nevyzkoušené recepty, osmý byl na zkoušení ozdobného krasopisu, devátý byl prakticky jen seznam domácích úkolů a desátý obsahoval nejrůznější to-do listy od sportovních aktivit přes učení se manuálním činnostem po vytvoření zenové zahrádky. Všechny deníčky byly rodičům volně dostupné ke čtení, tedy až do pátého ročníku, kdy se v posledním seznamu to-do deníčku objevilo: Max Bell, Fúsi Finniansson, Jonah Manning, Gideon Herondale…

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: