Author Topic: Téma číslo 201 (17. 11. 2012) - Dáma s erbem  (Read 1403 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 201 (17. 11. 2012) - Dáma s erbem
« on: 16. Nov 2012, 11:47 »
V drabblu Dáma s erbem nemusí nezbytně vystupovat táž osoba, co v Kvadratuře ženy. Naštěstí.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Šach (h)mat
« Reply #1 on: 16. Nov 2012, 13:01 »
Šach (h)mat (20 BBY)

Simbacca hrál šachy celkem rád, ale to rozhodně neznamená, že mu to šlo. Ať už mu byla soupeřem mistryně nebo někdo jiný, počet jeho vítězství by se dal spočítat na prstech jedné ruky vysloužilého caridanského dřevorubce.
Vždycky ho totiž strašně rozptylovaly všechny ty detaily na figurkách. Prohlížel si mečíky, korunky, věrně namalované černé a bílé erby, a najednou prohrál.
V současné partii však hodlal uplatnit jeden trik, který mu doporučil táta. Valla zrovna táhla koněm na šach, on přimhouřil oči a Silou shodil sklenici za jejími zády.
Hraběnka se po hluku samozřejmě otočila, načež jí prcek bez váhání sežral dámu.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Emancipovaná elita
« Reply #2 on: 16. Nov 2012, 13:24 »
Emancipovaná elita

Bimbelína Bramboráková byla, pravda, trochu drsnější, než by se od dámy čekalo. Pro pár ostrých slov nešla daleko, na svou výšku měla až překvapivě ostré lokty a v bitvě se štítem s vlastnoručně namalovaným erbem oháněla jako málokdo. Meč sekal nemrtvé a štít s obrázkem zářícího drahokamu odrážel sluneční paprsky tam, kam už dlouho nedopadly.
Mnozí soudili, že se chová nevhodně. Ale málokdo jí dokázal vysvětlit, co by měla změnit, a málokterý rytíř měl při šíření víry a potírání zla takové úspěchy jako ona.
A taky se, na rozdíl od ostatních dam, neposrala, když jí nějaký opruzený šlechtic nepodržel dveře.

Fandom: Lineage
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Není děvka jako děvka
« Reply #3 on: 17. Nov 2012, 22:57 »
Není děvka jako děvka (2184)

„Jednou se mi takhle zastesklo po dámské společnosti, a tak jsem se rozhodl, že využiju služeb společnice,“ začal vyprávět hodinu po zavíračce, kdy už do sebe házel ryncol i se sklenkou. Sklo mu skřípalo mezi zuby.
„Ty, že bys šel za děvkama?“ zašilhala na něj Bon a pleskla po hlavě TJ, který chrápal na stole.
„Jo, za děvkama. Ale nejzajímavější na tom bylo to, když jsem si s tou společnicí začal povídat. Říkala, že má modrou krev a její rodina se těší velké úcty.“
„Kecala.“
„Asi jo, ale ukázala mi rodinný erb vytetovaný na zádech. Ze zadu byl opravdu nádherný.“

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: