Author Topic: Téma číslo 3153 (17. 12. 2020) - Musím to vědět  (Read 248 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8505
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Napíšete dneska drabble? Musím to vědět!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Špatně schovaný důkaz
« Reply #1 on: 17. Dec 2020, 20:25 »
Špatně schovaný důkaz (1986)

„Maeve? Mohla bys prosím na chvilku do kuchyně?“ ozval se Mattův hlas. Zněl vážně. Maeve váhavě položila Finna na zem a zamířila za svým drahým. Tušila o co jde a doufala, že k tomuhle nedojde, ale zdálo se, že jí nebylo přáno.
„Prvně bych rád poznamenal, že ti za normálních okolností naprosto věřím,“ začal Matt a vážný výraz ho neopouštěl, „ale našel jsem něco, co mě donutilo trochu pochybovat. Rád bych se ale dozvěděl pravdu od tebe. Nebudu se zlobit, ale je to něco, co si potřebujeme vyjasnit. Takže… tu vánoční kolekci nesnědla Minnie, že ne?“
Maeve zkroušeně zavrtěla hlavou.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8505
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Smradlavý svědek
« Reply #2 on: 17. Dec 2020, 22:48 »
Smradlavý svědek (5 BBY)

Ne ve všech hospodách páté cenové skupiny, které Champbacca za svou kariéru popeláře navštívil, se nadávalo na Impérium. Byly i takové, kde souběžně s bubláním čepovaného piva zaslechl zcela odlišnou diskusi.
„...čistka vypukla na poslední chvíli a můžem za ni bejt rádi. Slyšel jsem, že Jediové měnili hliník na zlato a chtěli kromě ovládnutí Republiky taky destabilizovat ekonomiku!“
[„To je nesmysl,“] zamručel Champbacca, sotva dopil a otřel si vousy. [„Transmutovat kovy Jediové nikdy neuměli.“]
Chvíli na něj koukali, pak padl ne tak docela neobvyklý protiargument.
„Simtě, co ty o tom můžeš vědět...“
Co jim na to tak mohl říct, hm?

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4337
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Zapálený zvědavec
« Reply #3 on: 17. Dec 2020, 23:16 »
Zapálený zvědavec (6 BBY)

Goon Pow toho o fyzice fúzních reaktorů přirozeně moc nevěděl, takže když se při stěhování krámů na Jolly Jediovi připletl k erudované diskusi dvou povstaleckých inženýrů, hltal každé jejich slovo. Dokonce je ani nepustil na oběd, protože chtěl vědět, jak to s tím vodíkem dopadne, a vysloužil si od nich improvizovanou přednášku jako vystřiženou z univerzitního úvodu do fúzní energetiky. Ta jeho zájem vybudila ještě dál, a protože o jednom funkčním reaktoru věděl, rozhodl se, že se do něj podívá.
Zpětně vzato vlastně nikdo nechápal, jak se dostal dovnitř, aniž by cokoliv poškodil, ale na pohřeb toho každopádně moc nezůstalo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6266
  • The Progeny
    • View Profile
Váha vědění
« Reply #4 on: 17. Dec 2020, 23:46 »
Váha vědění (1 ABY)

O tom, že je Ronie skvělý medik a má tedy nadstandardní přehled o anatomii všech možných ras, nikdo nepochyboval. Známá byla i jeho odbornost co se zbraní týkalo, vybraná množina jeho spolubojovníků pak věděla o jeho přehledu v technikách pěstování, zpracování a šlapání zelí.
„To znám, co to je?“ vyzvídal jeden z Mamutomutů, když šéf přeladil rádio v úkrytu a zaposlouchal se do libých tónů vážné hudby.
„Schischillerova pátá serenáda. Věděl jsi, že to složil až v době, kdy byl hluchý?“
„To se mi nějak nezdá, jsi si jistej?“
„Věř mi,“ ucedil Ronie a poplácal Meč poznání u svého pasu.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Krásy kaktusů
« Reply #5 on: 17. Dec 2020, 23:51 »
Krásy kaktusů

Většina třídy koukala na ten kus zeleného nesmyslu před tabulí dost otráveně, ovšem Banakafallatu fascinoval jako máloco. Vždyť doteď o pouštích slyšela, že se tam skoro nedá žít, a teď jim učitelka najednou přinese kytku, co tam prý roste!
[„A dá se to jíst?“] zeptala se, hledíc upřeně na kaktus. [„A kde bere vodu a jak? Kolik jí spotřebuje víte?“]
[„To nevím,“] přiznala učitelka pobaveně, [„to by ses musela zeptat nějakého odborníka.“]
Už v tu chvíli si Banakafallata dala slib, že to zjistí a že se tím odborníkem jednou sama stane, jen jí v tom ještě pár let bránili rodiče.

Fandom: Star Wars
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: