Author Topic: Téma číslo 3144 (8. 12. 2020) - Vidíš to, co já?  (Read 462 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Vidíš to, co já? Nebo se mi to, že drabbly najednou píšou víc jak tři lidi, zdá a potřebuju na pohotovost?
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
A jak to bylo doopravdy – vol.5
« Reply #1 on: 08. Dec 2020, 16:58 »
A jak to bylo doopravdy – vol.5

„Vidíš to, co já?“ zeptal se Hulkernův bratr svého bratra a tupě zíral před sebe tak dlouho, až si z toho musel loknout rumu. Sám Ruffus vypadal poněkud zbídačeně, možná byl i trochu nazelenalý, jako by mu nebylo úplně dobře, a postával na okraji kráteru jen v rozervaných kalhotách. Zda to byl důkaz mizerného učitelského platu nebo to mělo hlubší význam, to už bylo na míře představivosti přihlížejících, nicméně ten provinilý výraz byl dosti výmluvný. „To je díra jako kráva!“ Pokračoval Hulkern číslo dvě, ten s rumem.
Byla to díra. Ale spíš jako hrad.
Na cizí vánoční dárky se nesahá.

Fandom: Felix Felicis!

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Není modrá jako modrá
« Reply #2 on: 08. Dec 2020, 17:26 »
Není modrá jako modrá

„No páni! Ta má ale krásný oči!“ culila se tetička na miminko v maminčině náruči a pošimrala jí tváře, načež vyskládala na stůl růžově zabalené dárečky.
„Má. Po tatínkovi.“ Odpovídala hrdě a zamilovaně maminka, zatímco pohupovala dcerkou v náruči.
„Nene, takový její otec nemá, ne takhle moc modrý.“ Rozhodla se tetička odporovat, protože byla žena a jako taková měla v barvách i jejich odstínech poměrně přehled. Nevypadalo to ale, že by to novopečenou maminku nějak rozhodilo, protože ta od toho uzlíčku radosti neodtrhla pohled ani na vteřinu, jen se dál rozněžněle usmívala.
„Ale má. Její tatínek má přesně takový oči.“

Fandom: Felix Felicis!
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Veselé ráno
« Reply #3 on: 08. Dec 2020, 18:10 »
Veselé ráno (1988)

Studentům se toho rána na snídani naskytla velice zvláštní podívaná.
„Vidíš to taky?“
„Nezdá se mi to?“
„Určitě ještě spím…“
„Ne, já to vidím taky.“
Mezi stoly proběhla divoká šeptanda, když do síně vkročil kolejní Zmijozelu a usmíval se. Upřímně, nefalešně usmíval.
„To je děsivý.“
„To jo. Co když chce někoho zabít?“
„Co když už někoho zabil?“
Nebyly zas tak daleko od pravdy, ty dva poslední hlasy. Ačkoliv zatím si profesor Redmond užíval důkladné dávky euforie, kterou mu dvojčata poslala zakamuflované v máslových sušenkách. Chystala se totiž ten den na návštěvu s informací, že z něj zase bude čerstvý dědeček.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Třetí C
« Reply #4 on: 08. Dec 2020, 20:20 »
Třetí C (konec školního roku 1987)

"Tyvole, vidíte to taky?"
"Jo."
"Nemůže to být jen nějaká halucinace?"
"Že bychom všichni viděli jednu a tu samou věc? To bych teda neřekl."
"Jak jí mohli tolika let zatajovat? Nebo jsme si jí nikdy nevšimli?"
"Ta teda nejde přehlédnout."
"Třeba studovala jinde? To je taky možný, ne? Nebo je moták!"
Skupina studentů pozorovala Heskiho, Asbjorna a Froda, jak si to vesele kráčí každý s jedním Céčkem a nikdo nezvládl pochopit, jak to, že najednou ty Céčka byly tři, když ještě včera byly jen dvě. Dokonce ani jejich otec to nechápal, ale to se mohlo přičítat případně začínající senilitě. Ne?

Fandom: Felix Felicis! (se možná stane, možná ne)
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Představená ponořená
« Reply #5 on: 08. Dec 2020, 20:59 »
Představená ponořená

Bylo krásné odpoledne, po přístavním molu v Killybegs kráčel Fróði s dědou druidem a pomalu končil své vyprávění o poměrech v Bradavicích, když se zarazil a rozšířily se mu zornice.
„Tak to je ona,“ drcl do dědy, jako by šlo o kolegu bouráka, a bradou děsně nenápadně mířil kupředu, k objektu jeho eminentního zájmu. „Nádhernej kousek, co říkáš? Už mi říká pane, co teprve až ji pořádně namažu.“
„Koukáme oba na to samý?“ podivil se děda, jehož pohled na rzí prolezlou ponorku, která měla nejlepší léta za sebou a cestu sem sotva přežila, přeci jen zas až tak moc neoslovil.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Výměna vizí
« Reply #6 on: 08. Dec 2020, 21:34 »
Výměna vizí

Bananě ta cesta chvíli trvala, ale nakonec učinila onen charakterově důležitý krok, stala se vládkyní šelem a jako taková si adoptovala svého věrného přítelíčka. Pravda, nebyla to zrovna šelma, ale na Kompostárně si prostě nemohla vybírat a pak… mynock měl taky svoje výhody.
Netrvalo dlouho a naučila se s Dudlíkem navázat telepatické spojení, načež pak chvíli dokázala vidět svět jeho očima, ať byl jakkoliv daleko. Byl to zvláštní pocit, díky kterému ji napadla jedna neméně zvláštní otázka.
„Jak to vůbec funguje u tebe, dokážeš vidět to, co já, hm?“
Samozřejmě jí neodpověděl, ale měla takový pocit, jako by kýval přísavkou.

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Rekvalifikace na radar
« Reply #7 on: 08. Dec 2020, 22:36 »
Rekvalifikace na radar (14 BBY)

Učit mistra vidět skrz Sílu nebylo pro Sagwen nic snadného, ale klidné prostředí Alaris Prime, její pevná ruka a učitelská povaha, to všechno nakonec slavilo úspěch.
„Sústreďte sa, majster,“ naváděla ho zas a znovu, zatímco seděli na palouku uprostřed lesa a užívali si relativní klid v jinak velmi chaotické době. „Nechajte Sílu, nech vám ukáže všetko čo je okolo vás. Pozerajte sa...“
Champbacca se v tu chvíli ošil, jako by ho něco kouslo, a vzápětí pronesl slova, která tak toužila slyšet.
[„Já… už to asi vidim. Vidíš to taky?“]
„Čo presne?“
[„Cvrčka!“]
Byl to vlastně takový pamlsek za dobrý výkon.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: