Author Topic: Bonus číslo 27 (27. 10. 2012) - Kouř  (Read 1254 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Bonus číslo 27 (27. 10. 2012) - Kouř
« on: 25. Oct 2012, 16:00 »
Ale ale, co to nevidí oko mé modravé? Ó ano, poslední říjnový bonus.
A protože Kouř je film narvaný hláškami, odvíjí se od toho i zapeklitost tohoto bonusu, i když úplně jinak, než se nabízí.

V tomto drabblu se bezpodmínečně musí vyskytovat minimálně jedna replika z první stránky libovolné knihy. Je jedno, jestli bude v přímé řeči nebo ne, důležité je, aby byla ze začátku, ideálně z úplného. Každá další navíc je za bonusový bod, za deset tisíc bonusových bodů je půlka lentilky.

Hardcore verze je těžší o to, že touto knihou nesmí být próza. K tomuto módu jsou ideální skripta, básně a kuchařky, však ono se něco najde.

Tak šup, běžte psát, ale moc to nerozbalujte, ať ty nebožáky neztrapníte...
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
V zájmu vědy
« Reply #1 on: 26. Oct 2012, 20:30 »
V zájmu vědy (19 BBY)

[„Moje mysl sobě žádá, mozek můj mě ponabádá, abych počal píseň pěti, abych začal vyprávěti,1“] rozbásnil se Champbacca, kterého v místnosti plné kouře prakticky nebylo vidět.
Světem panuje skálopevné přesvědčení, že svobodný muž, který má slušné jmění, se neobejde bez ženušky.2 On se bez ní obešel, když měl trávu. Tak ako v Bulharsku, i vo všetkých rozvinutých krajinách sa s utváráním súčasných názorov na úlohu rastlinného liečenia začala veda serióznejšie zaoberať racionálným využitím liečivých rastlín.3 Na Miu Leptonis zjistili, že je nejen zdravá, taky usnadňuje věštění. Dále poslouží všem, kdo potřebují nebo chtějí poznat anglickou mluvnickou stavbu hlouběji a podrobněji.4

Fandom: Star Wars

1 Lönnrot, Elias, překlad Josef Holeček. Kalevala. Praha: Odeon, 1980.
2 Austen, Jane, překlad Eva Kondrysová. Pýcha a předsudek. Praha: Ikar, 1998.
3 Pamukov, Dimiter. Prírodná lekáreň. Liptovský Mikuláš: Príroda, 1986.
4 Dušková, Libuše a kolektiv. Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny. Praha: Academia, 2006.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Šílenství indoktrinovaných
« Reply #2 on: 27. Oct 2012, 20:17 »
Šílenství indoktrinovaných (2186)

„Od krve máš ruce, Falko,
od krve máš šat.
Shoř, shoř, Falko!
Za všechny svoje zlé činy,
v mukách, v ohni budeš plát!1
vyřvával freneticky negr a z těla stoupal štiplavý, smardlavý kouř.
Byl to největší člověk, jakého jsem kdy viděl – byl dokonce větší, než náš pán hrabě Frederick, a nebylo v Dolních Sasích nikoho většího nad našeho pána hraběte Fredericka.2
Vzal jsem černocha za bradu a otočil ho tváří k sobě. Křupnutí vlastní páteře ho asi trochu překvapilo, protože vypadal udiveně.3
Na levou stranu vyběhlo sedm vojáků, poklekli, a přes zábradlí se na nás upřelo sedmero ústí útočných pušek.4

Fandom: Mass Effect

[1] SAPKOWSKI, Andrej. Zaklínač IV.: Čas opovežení. Stanislav Komárek. Ostrava: Leonardo, 2007. ISBN 978-80-85951-48-6.
[2] KULHÁNEK, Jiří. Vyhlídka na věčnost. Praha: Crew, 2011. ISBN 978-80-7449-058-3.
[3] KULHÁNEK, Jiří. Noční klub: Díl první. Praha: Klub Julese Vernea, 2002. ISBN 80-85892-64-2.
[4] KULHÁNEK, Jiří. Divocí a zlí: Ča mrtvých. Praha: Klub Julese Vernea, 2004. ISBN 80-85892-42-1.

 

Další pískoviště: