Author Topic: Téma číslo 2913 (21. 4. 2020) - Runa 11., 301-304  (Read 300 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
„Přísahu ti dávám věčnou,
že víc nikdy nepotáhnu
do války ni z touhy zlata,
ani ze žádosti stříbra!“

Leda pro drabbly, to je pak jiná.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Žádný žold
« Reply #1 on: 21. Apr 2020, 14:39 »
Žádný žold (58 BBY)

Žoldáci byli hrozná pakáž a Champbacca je fakt neměl rád, nicméně co s nimi asi tak zmohl, že? Bylo to povolání jako každé jiné. Ovšem občas se stalo, že žoldák překročil zákon, a to pak byla docela jiná pohádka.
[„V tuhle chvíli máš v podstatě dvě možnosti, hrdino,“] hřímal právě na jednoho takového, planoucí fialovou čepel v ruce, [„buď mi tu odpřísáhneš, že se na žoldáctví jednou provždy vysereš a půjdeš dělat něco normálního, nebo mi selže světelňák.“]
„Tak jo,“ kapituloval pistolník, „přísahám na čest svého rodu.“
[„Super, tak popojedem a napijem se na to. Hospodo, tři tupláky na mě!“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Svatý slib
« Reply #2 on: 21. Apr 2020, 15:05 »
Svatý slib (79 BBY)

[„Co vlastně děláš?“] zajímala se fešná zelená vdova chlapíka, co o něm zatím věděla jen jak se jmenuje a že jí to s ním v posteli bavilo mnohem víc než s manželem.
[„Ále, jsem žoldnéř,“] zabručel oslovený pomalu, [„ovšem moc mě to nebaví a asi toho nechám.“]
[„To bys pak mohl bydlet tady ve vesnici a mohli bychom se vídat častěji, co? Ovšem musel bys slíbit, že nepoženeš do války, jakmile bude příležitost.“]
[„A víš že jo? Přísahám,“] vypadlo ze Sarkafarccy, ještě párkrát si to rozdali a ráno zmizel i s její šperkovnicí a se všemi předchozími sliby a přísahami.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Uspěchané ultimátum
« Reply #3 on: 21. Apr 2020, 15:27 »
Uspěchané ultimátum (6 BBY)

Mrsckovi se na Trandoshe moc líbilo, ale to by ho tam samo o sobě neudrželo. Ovšem samička, co byla ochotná s ním jít do snůšky, to byla mnohem větší motivace.
„Měli bychom se vzít, nemysslíš?“ navrhl jí, jak tak koukal na vajíčka, a myslel to vážně.
„Měli,“ připustila, „ale budeš mi nejdřív musset sssslíbit, že přestaneš rajzovat po galaxii a živit se střílením.“
„Jako… úplně?“
„Úplně. Nebudu tu doma trnout, kdy mi přijde papír, že tě někdo odprássskl.“
„Hmmm,“ zamyslel se ještěrák. „Tak na to teda ssseru, čau.“
A znovu ji viděl až když bylo jejich drahému potomkovi šest let.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Tak přísahal
« Reply #4 on: 21. Apr 2020, 20:37 »
Tak přísahal

„Tak to už je vrchol, ó bohové, jestli tě nezabije nějaká bestie, tak to brzo udělám já!“ Dům vánku se otřásl řevem.
„Zlatíčko… Mám toho už ku**a plný zuby,“ navázala manželka tišeji, ale stále stejně rozzuřeně.
„Poupátko,“ začal na svou obranu lehce vyděšený muž, „já ti tedy přísahám – vím, jak je to pro tebe celé těžké… – ale přísahám ti tedy, že s tím seknu! Do žádnýho boje, do žádný války už nelezu.“
„Ani pro prachy?“
„Ne!“
„A z čeho budem žít? To jsou nápady. Já jen žádám, abys uklidil ty zbraně – nechci se nechat přeseknout padající sekerou, když utírám prach.“

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: