Author Topic: Téma číslo 2901 (9. 4. 2020) - Runa 4., 25-30  (Read 194 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2901 (9. 4. 2020) - Runa 4., 25-30
« on: 08. Apr 2020, 17:53 »
„Netřeba mi skvostných šatův,
ani chleba pšeničného
raději se prostě šatím,
jídám suché kurky chleba
u dobrého otce svého,
u matičky milované.“


Aino totiž byla děvče nejen švarné, ale taky skromné!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Přehnané prozření
« Reply #1 on: 09. Apr 2020, 19:59 »
Přehnané prozření

To ráno začalo pro Eviela docela standardně. Vypustil ovce na pastvu, uvařil si kafe, sedl na verandu a plánoval, co dál, když v tom standard skončil a dostavila se Keisell.
„Strýčku, já tak šťastná jsem, víš?“ juchala, sotva otevřela dveře, a vůbec nebrala v potaz to, jak si poprskal stůl kávou. „Netřeba mi drahých šatů ani cenných věcí a tak, tady dobře mi je, s rodinou a v životě prostém, se skývou chleba.“
„Víš, Keisell,“ odtušil Eviel, když konečně zmlkla, s větší než obvyklou dávkou zoufalství v hlase, „to je hezké, ale přesto si radši nějaké ty šaty obleč, ano?“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Šeptavé škádlení
« Reply #2 on: 09. Apr 2020, 21:46 »
Šeptavé škádlení (10 ABY)

Našeptávání temné strany je nepříjemná věc, ale vyhnout se tomu dost dobře nedá.
Zažila to spousta tvorů citlivých k Síle a výjimkou nebyla ani Simbaccova dcera Kerribecca. Ta si při snídani prohlížela další z mnoha holocronů, když tu na ni vybafl sithský duch a učinil jí krásnou nabídku: že když půjde s ním, bude se mít jako královna, bude denně hodovat na nejlepších pochutinách, válet se ve zlatě a mít, nač si jen pomyslí.
Kerribecca pohlédla na kůrku včerejšího chleba v ruce, pak na rodiče v nedaleké kuchyni a měla jasno.
[„To je dobrý, já jsem takhle docela spokojená, díky.“]

Fandom: Star Wars #sotazníčkem
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kolaps karmy
« Reply #3 on: 09. Apr 2020, 22:54 »
Kolaps karmy

O skromná děvčata nebyla v předaleké galaxii nouze a jedna taková žila například i na nuzné planetce ve Vnějším okraji. Pomáhala otci ve mlýně, neměla větší ambice a vlastně byla dočista spokojená s životem v jejich prosté komunitě. Nepotřebovala luxusní šaty, stačil jí domácí chleba ve společnosti jejích rodičů a vědomí, že svou prací přispívá k blahu jinak těžce zkoušené komunity. A byla šťastná jako málokdo.
Ve výsledku ale stejně měla smůlu, protože ji od těch rodičů v pouhých šestnácti oddělili otrokáři z nedalekého Sarininu, dostala luxusní šaty a za kůrku rozhodně ne domácího chleba denně šlapala až do smrti.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: