Author Topic: Téma číslo 2893 (1. 4. 2020) - Runa 1., 1-4  (Read 282 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2893 (1. 4. 2020) - Runa 1., 1-4
« on: 31. Mar 2020, 17:14 »
Moje mysl sobě žádá,
mozek můj mě napobádá,
abych počal píseň pěti,
abych začal vyprávěti.

Tak vyprávějte, ale nanejvýš ve sto slovech, víme..
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kawakarův kánon
« Reply #1 on: 31. Mar 2020, 23:41 »
Kawakarův kánon

Bylo už pozdě večer a Kawakaro měl po pár hodinách v hospůdce trochu upito, když ho osvítil náhlý příděl inspirace. Nebo to možná bylo to poslední pivo, kdo ví.
[„Poslouchejte, bando,“] odkašlal si a zvedl se z barové židle. Upřel se na něj bezpočet pohledů, ale nebylo to tak nepříjemné, jak se bál. [„Povím vám, možná i zazpívám, poutavý a pravdivý příběh o jednom chalanovi z Brruntaalu, co se dostal až sem k vám, bude to poučené!“]
Teprve po dalších pár minutách mu došlo, že nikdo okolo mu nerozumí, a rozhodl se, že si najde nějakého toho učedníka z Kashyyyku.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pořádná píseň
« Reply #2 on: 01. Apr 2020, 19:27 »
Pořádná píseň

Než přišel ten podnět, bylo v malé místnosti ve druhém patře docela příjemné ticho rušené jen šustěním papírů a tichými údery do klávesnice. Jenže pak to přišlo.
Drobný, okem zcela nepostřehnutelný elektrický impulz, který s sebou přinesl změnu. Šustění stále pokračovalo, neboť si nikdo z přítomných nebyl vědom blížící se hrůzy, ale k němu se přidalo slabé hučení zapnutého ventilátoru. Znělo poměrně jednoznačně technologicky, nicméně v binárním jazyce šlo to hučení přeložit jako „právě mě napadlo, že je vhodná chvíle vám zapět píseň mého lidu.“
Načež ta zatracená dvacet let stará tiskárna spustila a nedala jehličkám odpočinout až do rána.

Fandom: Realita
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Mezčí mozek
« Reply #3 on: 01. Apr 2020, 20:14 »
Mezčí mozek (33 BBY)

Bylo po rvačce a v honosném sídle v centru Rakhuuun City zavládlo trapné ticho. Sulacco si omotával zlomenou ruku kusem roztrženého ubrusu, jeho otec se snažil vyrvat si nalomený zub, aby mohl pěkně dorůst.
[„Takže si to nenecháš vymluvit, jo?“] promluvil nakonec, když konečně uspěl a vyhodil zbytečnou sklovinu do koše.
[„Ne,“] zabručel oslovený.
[„To mi prostě hlava nebere. To máš tak silnou potřebu vykašlat se na rodinu a tradice a začít místo toho zpívat a vyprávět za chlupy přitažený pohádky?“]
[„Já si prostě nemůžu pomoct.“]
Nejradši by ho zabil, ale nakonec radši svolil, ať se teda tím bardem stane.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zcela vhodné poslání?
« Reply #4 on: 10. Apr 2020, 21:08 »
Zcela vhodné poslání? (nedělní žolík)

K opuštění rodné pevnosti se většinou ork odhodlal jen za velmi významných okolností, tedy v okamžiku, kdy jej volalo poslání a jeho soukmenovci tuto pouť posvětili.
Nebo pevnost mohl opustit za předpokladu, že ho vykopli do prachu před branami.
Gru-Šal-Jik přitom měl poslání. Usídlilo se mu v hlavě, ale hlavy ostatních orků doma ho nebyly schopny tak nějak pobrat.
To ale nevadilo.
„Já jsem Gru-Šal-Jik,“ odkašlal si lehce nesměle dvoumetrový hromotluk v rohu krčmy a sevřel svou loutnu. „A budu vám vyprávět příběh, jaký jste ještě neslyšeli.“
Myslel tím svůj příběh…
…víte, jak ork prská při zpěvu? S těmi kly?

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: