Author Topic: Téma číslo 2717 (8. 10. 2019) - Falešná skromnost  (Read 422 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Falešná skromnost.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Formální fejkování
« Reply #1 on: 08. Oct 2019, 23:46 »
Formální fejkování

Ten rozhovor se za zdmi Zorbova paláce odehrál s malými obměnami přibližně dvacetkrát denně.
„Tak co, jakej jsem byl?“ zjišťoval gauner, jehož to vlastně ani nezajímalo.
„Nejlepší,“ odpovídala nebohá duše, co měla v životě děsnou smůlu.
„No, ale moc nadšeně ses netvářila.“
„Sama jsem si to kazila, to víte, pane, ve srovnání s vámi jsem chuděra nezkušená...“
„To je pravda. Jsem něco dlužen?“
„Kdepak, to je všechno na Zorba, našeho pána a vládce, mě by nikdy ani nenapadlo chtít něco navíc.“
Byla to lež, samozřejmě, chtěla víc a všichni to věděli, ale kdyby to přiznala, nedostala by už nikdy nic.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Oxacův odpis
« Reply #2 on: 08. Oct 2019, 23:55 »
Oxacův odpis

Správce Tábora 52 byl zvyklý na ledasco, ale aby při přijímání pošty dostal k dopisu dva otroky, to se mu zas tak často nestávalo. Nechal tedy své poskoky zkontrolovat těm dvěma zuby a dal se do čtení.
„Velevážený guvernére,“ stálo tam, „dovolte mi věnovat vám své dva věrně sloužící chlupáče jako projev díků za vaši práci. Sám pro ně nemám tak dobré užití jako vy, ani nápady, jak jejich silou povznést Impérium, a na oplátku žádám pouze trochu shovívavosti se staromódním obchodníkem. Váš pokorný služebník Oxaca.“
Vlastně i samotnému správci se takové podlézání hnusilo, ale otroci navíc se hodili vždycky.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Pravé popírání
« Reply #3 on: 08. Oct 2019, 23:58 »
Pravé popírání (0 ABY)

Mnozí by si při pohledu na Simbaccu, který se po akci v Táboře 52 snažil vyhnout nájezdům fanoušků, jistě řekli, že to s tou skromností trochu přehání. Že by možná udělal lépe, kdyby uznal, že se na osvobození takové hromady svých krajanů podílel pořádnou měrou a že by bez něj akce vůbec nemohla vyjít. Rozhodně by to mohlo být vnímáno pozitivněji než jeho neustálé snahy o to vysvětit všem těm zachráněným, že se k tomu vlastně spíš tak nějak přimotal a děkovat by měli někomu jinému, mnohem důležitějšímu.
Jenže ona to žádná falešná skromnost nebyla, ona to vlastně byla pravda.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Vetřelec v džungli
« Reply #4 on: 09. Oct 2019, 09:00 »
Vetřelec v džungli (nedělní žolík)

„No, víš, mám jenom takovej skromnej byt na Příčný ulici,“ byla jedna z mnoha Ignácových balicích hlášek, když se falešnou skromností pokoušel udělat dojem. Slečna, stejně dredatá jako on, se však nechala nalákat poměrně snadno.
Když stanula ve dveřích, za nimiž se rozprostírala marihuanová džungle, ohromeně vydechla. „To je paráda! Jsi nemusel bejt tak skromnej, vole!“ drcla Iggyho loktem a vběhla nadšeně dovnitř.
Iggyho napadlo, že to s tou falešnou skromností trochu přehnal, a taky mu došlo, že je možná celkem nebezpečné vodit domů takové bytosti, protože by mohly zdecimovat zelenou úrodu ještě hůře, než velbloud ukrývající se v houští.

Fandom: Felix Felicis!, tenbytcobymělmítvlastnífandom

 

Další pískoviště: