Author Topic: Téma číslo 2694 (15. 9. 2019) - Překročit práh  (Read 467 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Překročit práh a napsat drabble, to je to oč tu běží.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Prahové pověry
« Reply #1 on: 15. Sep 2019, 21:53 »
Prahové pověry

„Trochu jsem se bála, že jsou to Jehovisti,“ usmála se obyvatelka bytu v průmyslové části Terra Nova poté, co otevřela dveře, na něž jí klepal vysoký mladík trochu bledé pleti, a zvědavě si ho prohlížela.
„Kdepak, to jsem jenom… já,“ opáčil poněkud nesměle.
„Netřeba se ostýchat,“ uculila se, viditelně pobavena, „je mi jasné, že jste upír.“
„A to se mě jako nebojíte?“
„Jistě že nebojím. Nemůžete přece překročit můj práh, dokud vás dovnitř nepozvu, ne?“
Upír si povzdechl, bez zjevných potíží práh překročil, zlomil jí vaz a ani si necucnul, protože co kdyby ta naivní víra v pohádky byla nakažlivá...

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Zatracené svatební zvyky
« Reply #2 on: 15. Sep 2019, 21:54 »
Zatracené svatební zvyky

Jesse sice přistoupil na to, že se ožení, ale to neznamenalo, že se stoprocentně zbavil strachu ze závazku a ze všeho, co k té blížící se svatbě patřilo.
„Prostě přeneseš nevěstu přes práh domu, aby jste setřásli všechny zlý síly, a sám musíš ten práh překročit pravou nohou - jednoduchý jako facka,“ říkali všichni.
Nikdo mu ale neřekl, že i Valentina je docela těžká, a že při přenášení nevěsty přes práh bude poněkud ovíněn. Zamotaly se mu nohy, omlátil nevěstinu hlavu o futra a dovnitř vpadl pochopitelně levou nohou.
Ze zlého snu se probudil s křikem uprostřed noci, zpocený jako myš.

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Poprvé přes práh
« Reply #3 on: 15. Sep 2019, 22:18 »
Poprvé přes práh (1988)

Když Fróði poprvé překračoval práh Flannova srubu, byl pln očekávání. Přeci jen to bylo poprvé po několika letech, kdy tam měl vstup zapovězen, a celou tu dobu ho zajímalo, co tam je tak zajímavého.
Práh vrzl, podlaha dál už nikoliv. Kousek dál ležel kocour, co vypadal jako mrtvý, ale dýchal. Ani po další půlhodině návštěvy pak neodhalil jedinou podivnost nebo podivuhodnost, což ho vážně rmoutilo. Takhle to totiž skoro vypadalo, že je to docela obyčejný dřevěný srub pro čtyřčlennou rodinu.
Nakonec vůbec nechápal, proč ho bratránek schovával nějakým Fideliovým zaklínadlem, ale on toho nechápal víc, tak se radši ani neptal.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Pomocný práh
« Reply #4 on: 15. Sep 2019, 22:25 »
Pomocný práh

Ačkoliv se Hutt Zorbo z praktických důvodů snažil kupovat otrokyně příkladně vycvičené a zlomené, nouze nebyla ani o případy, kdy doplňoval mezery materiálem podstatně méně kvalitním. Dary od lovců, manželky dlužníků a tak. Nemalé procento z nich přitom odmítalo vykonávat i ty méně hnusné práce, nadále se ohánělo základními právy a obecně si dost vyskakovalo, na někoho kdo je prakticky nahý a většinou ještě v řetězech.
Existoval ale samozřejmě úplně jednoduchý způsob, jak takové princezničky přimět ke spolupráci, a fungoval skoro vždycky: stačilo překročit práh bolesti, a na to měli všichni bachaři v katakombách školení a jeden dokonce vysokou školu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: