Author Topic: Téma číslo 2595 (8. 6. 2019) - Spící slunce  (Read 393 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 2595 (8. 6. 2019) - Spící slunce
« on: 07. Jun 2019, 14:17 »
Hlavně nebuďte Spící slunce, vedra škodí zdraví.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Horká hvězdička
« Reply #1 on: 07. Jun 2019, 17:27 »
Horká hvězdička (1990)

Fróði nebyl z těch, co by aktivně pásli po celebritách, ale když už se mu jednou povedlo strávit večer s hvězdou jednoho vysloveně artového islandského filmu, užil si to docela dost. A trochu netradičně si i zapřemýšlel.
To označení „hvězda“ totiž fakt mělo něco do sebe. Ne snad že by ji chtěl připodobňovat ke kouli hořících plynů, ale rozhodně ho už v první chvíli inspirovala k sáhnutí po tmavých brýlích, přiměla ho změnit kurz a pak mu dost prozářila den. Jinými slovy byla prostě tak žhavá, že nebylo rozumné před ní vytahovat lupu.
A vlastně i spící docela pěkně hřála.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zapsaný zážeh
« Reply #2 on: 07. Jun 2019, 23:12 »
Zapsaný zážeh

Kráčel jsem pouští, pod nohama mi křupal písek a ve vzduchu smrdělo připálené maso. Kupodivu nikoliv moje, ale nějakého fousatého chlapíka, kterého jsem ráčil sesmažit blesky, protože mi, kurva špinavá, zabil učednici. Ne Joyce, ne Jessicu, ne Orn, ne Sagwen, dokonce ani Bananu. Hope se jmenovala. A mně kvůli tomu ruplo v bedně takovým stylem, že to nějaký začínající autor fanfikce přirovnal k zážehu termonukleární reakce ve slunci, které dosud poklidně spalo. Jako… nebylo to úplně mimo, ale stejně mi hlava nebrala, proč jsem to udělal a proč nade mnou temná strana vyhrála tak rychle.
Naštěstí to byl jenom sen.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Soustava na spaní
« Reply #3 on: 07. Jun 2019, 23:42 »
Soustava na spaní (0 ABY)

Woallc Con-Deniz se díval průzorem lodi do středu své domovské soustavy a neubránil se zívnutí.
Už nějakou dobu byl přesvědčen, že jestli existuje nějaké nejnudnější místo ve vesmíru, je jím právě soustava Frikk. Vždyť tam nebylo nic než hromada studených komet a jedno ospalé bílé sluníčko, které vypadalo, že co nevidět ve spánku umře! Pro schování výzkumného střediska a klonovacích zařízení jistě ideální, ale on se čím dál víc nudil a musel denně kontrolovat, jestli mu náhodou na vousech z čiré nudy neraší jinovatka.
Žádný div, že jakmile měl příležitost, vymyslel si takový menší projekt, jak se zabavit někde jinde.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Zosobněná roztomilost
« Reply #4 on: 08. Jun 2019, 17:16 »
Zosobněná roztomilost

Bartimeus byl roztomilé dítě – velká nebesky modrá kukadla, vlasy v barvě slunce a roztomilý obličejík způsoboval záchvaty áchání a óchání prakticky u všech žen. Jenže ty většinou nevěděly, že je ten kluk takový malý ďáblík, co chvíli neposedí v klidu. To věděli jen rodiče, kteří se s ním opravdu nenudili.
„Nejkrásnější je, když spí, takové sluníčko,“ prohlašovala často maminka nad jeho postýlkou, když sledovala, jak blonďáček roztomile oddechuje.
Roztomilost šla ovšem stranou poté, co Bart trochu povyrostl, probudila se u něj Moc a on spálil stodolu a málem i rodinné sídlo. Pak už nebyl roztomilé sluníčko, ale pořádně žhnoucí Sluníčko.

Fandom: Zaklínač rpg

 

Další pískoviště: