Author Topic: Bonus číslo 321 (18. 4. 2019) - Þrymskviða 25  (Read 339 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
K radosti mé se tu
krávy pasou
se zlatými rohy
a černí býci.
Mám mnoho pokladů
i šperků množství,
jedině Freya mi
ještě chybí.


A celé to bude vnitřní monolog.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Sunův sen
« Reply #1 on: 16. Apr 2019, 23:44 »
Sunův sen (1984)

„Vlastně to nedopadlo tak zle, co? Na to, že mě málem šoupli do plynu, když se to v Anglii začalo mlít. Tenkrát jsem byl imigrant z dálného východu, co přišel krást práci slušným čistokrevným učitelům, a kde jsem dneska? V Austrálii, což je sice bývalá vězeňská kolonie, ale krásná, bohatstvím překypující a hlavně svobodná. Mám práci, mám dům a nějaké ty úspory, mám i dítě, tedy víc, než v co jsem mohl doufat tam.
A Freya, žena má milovaná, je sice pryč a děsně se mi po ní stýská, ale za chvíli by se snad z toho nákupu měla vrátit.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Frodirrovo frflání
« Reply #2 on: 16. Apr 2019, 23:51 »
Frodirrovo frflání (0 BBY)

Nechápu, proč se musíme přesouvat. Copak je nám tady špatně? Není. Občas to tu sice divně smrdí, když sem foukne vítr směrem od těch vysokých komínů v dálce, ale pase se tu kdejaká havěť, co ji táta umí skvěle uvařit i bez ohně, a zrovna včera jsem hned za plotem našel nějaký určitě hrozně drahý amulety, co je tam zahodil jeden ještěrák. Prostě bájo. A že by na nás mohla za chvíli šlápnout nějaká hlídka? Tak ji proměním v žábomuta, kvůli tomu nemusíme courat kdoví kam, ne?
Ale třeba tam konečně najdeme nějakou opuštěnou holku, to za pokus asi stojí.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vynález votroctví
« Reply #3 on: 17. Apr 2019, 17:40 »
Vynález votroctví

„Tak je to oficiální, mám prachů, že nevím co s nima. Patří mi celá planeta, půlku měst jsem nechal přeorat na pastviny a i prodej blbý masokostní moučky mi vydělává tolik, že by to uživilo zbytek zdejších obyvatel, co teprve stejky, rohovina a další produkty ekologickýho, he he, zemědělství. A přesto o mě ženská nezavadí pohledem, sakra. Dokonce ani zlatokopky, tak k čemu mi pak všechny ty prachy jsou? K hovnu.
Hmm, možná jsem je jenom celou dobu utrácel blbě. Že bych si nějakou prostě koupil? Nebo ještě líp, že bych někomu zaplatil, aby mi ji dovezli až do postele?“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Dračí stesk
« Reply #4 on: 18. Apr 2019, 21:30 »
Dračí stesk

Neřekl bych, že se mi tohle údolí bude tak líbit, obzvlášť když jsem sem zabloudil víceméně omylem. To údolí je obyčejné, ale hezké, útulné. Tak nějak přirostlo k mému dračímu srdci.
Pasou se tu krávy, takže mám čerstvého masa habaděj, alespoň než kravky dojdou, a v okolních horách se najde mnoho jeskyní dost velkých na to, aby se tam ukryly hory mých pokladů... a možná i má dračí maličkost, když na to dojde.
Ale něco mi tu přeci jen chybí. Láska. Kdyby tu tak se mnou byla ta ledově modrá dračice ze severu, začal bych to tady skutečně nazývat domovem.

Fandom: Zaklínač rpg

 

Další pískoviště: